Mix nieznanych pestek

Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale

Moderator: Konopia

Posty: 376 Strona 38 z 38
Rejestracja: 2014
  • 5175 / 488 / 0


^
Pamiętam, że w tym sezonie na uprawę napalił się jeden gość z tego forum. Przygotował elegancko ziemię na spocie i zamówił pestki automatów właśnie ze sklepu, o którym piszesz.
Być może to wina krążka torfowego, który kupił do kiełkowania, ale pestki nie wykiełkowały.
Poczytaj na forum, jakie sklepy polecają ludzie. Ja nie mam jeszcze doświadczenia z żadnym (pestki miałem wydłubane z tematów :)).

Też myślę, że mam "rękę" do roślin, a poza tym sprawia mi to wielką frajdę.
Odmian, które wymieniłeś nie znam. Czym kierowałeś się w wyborze? Przejrzałem je i moim zdaniem są dobre na start (nawet w opisach jest o tym mowa).
Rejestracja: 2017
  • 2 / / 0


Przygotował elegancko ziemię na spocie i zamówił pestki automatów właśnie ze sklepu, o którym piszesz.
Być może to wina krążka torfowego, który kupił do kiełkowania, ale pestki nie wykiełkowały.
Ja także w 2017 zamówiłem 3 pestki Royal Dwarf z RQS właśnie z tego sklepu na swoją pierwszą uprawę out. Pestki kiełkowałem na wacikach i niestety również nic z tego nie wyszło - po prostu kiełek zwyczajnie się nie pokazał w żadnej z nich. Podobno automaty mają twardszą skorupkę i czasem trzeba im pomóc i lekko ją nadkruszyć (ten zabieg ma nawet jakąś swoją nazwę), ale w moim wypadku niestety nic to nie dało - wyglądało jakby środek pestki zgnił, tak więc najprawdopodobniej były trefne. Tak więc również przestrzegam :finger: .

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Francuski komitet naukowy rekomenduje rozszerzenie zastosowania medycznej marihuany

Komitet zarekomendował rozszerzenie leczenia marihuaną pięć lat po tym, jak rząd zalegalizował stosowanie preparatów zawierających kannabinoidy do celów medycznych.
Rejestracja: 2014
  • 5175 / 488 / 0


Też czytałem, że mają grubszą skorupkę, ale w większości przypadków skutkuje to tylko nieco dłuższym kiełkowaniem.
Gdyby ktoś czytał ten post, a zajmuje się "produkcją" pestek na własne potrzeby, to ja zawsze chętnie przyjmę kilka sztuk ;)
Rejestracja: 2018
  • 3 / 1 / 0


Wybierałem je intuicyjnie i też dużo patrzyłem na opisy, czas kwitnienia.
Czytałem parę wątków na forum i kilka osób polecalo stronę. Myślę, że zawsze jest jakiś procent niepowodzenia przy wzroście lub przy kiełkowaniu i się z tym liczę. Oczywiście najlepiej by było gdyby wszytkie te procesy przeszły bezproblemowo, ale no życie.

Chętnie sprawdzę jeśli ktoś podeśle inny seedbank :)
Rejestracja: 2007
  • 455 / 18 / 0


Opisy opisami fakty faktami. Poczytaj relacje ludzi którzy mają doświadczenie i ich opinie o danej odmianie. I zwróć uwagę że wiele seedbankow ma takie same nazwy ale inne geny.
Rejestracja: 2014
  • 5175 / 488 / 0


Moim zdaniem odmiany na pierwszą uprawę to sprawa drugorzędna. Spróbuj wybrać pestki z różnych seedbanków (mylisz seedbank ze sklepem - THC-THC to sklep, który oferuje pestki z różnych seedbanków - np z dutch-passion, Royal Queen Seeds...).
Jeśli masz już na oku dobry spot, zastanów się nad zakupem również pestek nieautomatycznych. Cykl życia jest 2 x dłuższy, ale potencjalne plony nawet 10 x wyższe. Pełnosezonowe odmiany wybaczają wiele błędów, których automaty nie wybaczają. Ja np miałem krzak, który raz przesadzałem (bezpośrednio z gleby), 2 razy został zmasakrowany przez sarny (wyrwany z korzeniami) a i tak rósł pięknie, aż pewnego dnia przyszli złodzieje i wyrwali (dopiero zaczynał kwitnąć).
Posty: 376 Strona 38 z 38
Wróć do „Fotorelacje”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości