Jak obniżyc estrogeny?

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 2014 / 653 / 1

Tak na szybko. po pierwsze zapisz się do endokrynologa klinicznego (w poradni przy szpitalu uniwersyteckim). Jest to bardzo ważne, gdyż ułatwi Ci to szybkie i bezproblemowe przyjęcie do szpitala, gdzie niezbędne są kompleksowe badania hormonalne.
Jak tam będziesz, to potrzebne jest zdiagnozowanie całej osi hormonalnej, a także zbadanie czy nie masz żadnego guza endokrynnego, który robi kłopoty. Diagnostyka pozwoli na ustalenie powodów odchyleń od normy i co najważniejsze pozwoli na wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Ważne tez żeby to leczenie było refundowane, bo płacenie za to wszystko 100% potrafi zrujnować niejednego człowieka.
Nie podejmuję się strzelać co może być przyczyną, bo akurat takie zaburzenia moga być przyczyną co najmniej kilkudziesięciu chorób, schorzeń i dolegliwości. Na pewno natomiast wysoka prolaktyna była spowodowana SSRI. W tym wieku chyba każdy mężczyzna biorący antydepy z tej grupy ma z nią kłopoty.

Na koniec. Najprawdopodobniej będzie potrzebna HRZ (hormonalna terapia zastępcza) przynajmniej do czasu pełnej diagnostyki. Nie bój się jej i zgódź się na nią. Pozwoli ci to wrócić do normalności i stabilności. Niskie libido to dramat w tym wieku i za wszelką cenę trzeba to wyeliminować. Powodzenia w diagnostyce i leczeniu. Napisz, co zostało zdiagnozowane jak będziesz wiedział.
  • 4 / / 0

[mention]DexPL[/mention]
Ostatnie dni przyjmuje ekstrakt z zielonej herbaty w kapsułkach z Swansona (EGCG też podobno działa jako inhibitor aromatazy). Musi coś być w tym być bo faktycznie to działa, w sensie, że lepiej się czuję. Dziś rano podbiłem do laba zbadać estradiol z ciekawości, wyszedł mi 39 przy normie 0-49.
W ogóle to ja chyba zawsze miałem wysoko estrogeny... bardzo płytko unaczyniony twarz, lekka lipomastia.

P.S. Do poradni o której wspomniałeś mogę się dostać na podstawie zwykłego skierowania od lekarza rodzinnego? Mam taką jakieś 200km od domu :)

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Medyczna marihuana: Pacjenci muszą uważać, bo w aptekach są spore rozbieżności w cenach

Nawet ponad 200 zł może wynieść różnica w cenie za 10 gramów suszu w aptekach. To niewątpliwie sporo przy stawkach rozpoczynających się od 600 zł. Jedyny dystrybutor na naszym rynku zapewnia, że każdemu odbiorcy proponuje takie same warunki sprzedaży. Jednak placówki same mogą ustalać marżę, bo nic ich nie ogranicza.
  • 2014 / 653 / 1

Tak. Najzwyklejsze skierowanie. ALE. Ze względu na kolejki niech lekarz napisze "cito" Wtedy dostaniesz się jeszcze w tym roku, a nie w sierpniu 2019. Kolejni do klinicystów są mega duże, właśnie we względu na łatwość dostępu do opieki szpitalnej. 200km to nie dużo jak ma pomóc. Zwiedzisz stolicę;)
  • 4 / / 0

Ok mam skierowanie, najbliższy mi szpital kliniczny to Kraków - warto się tam udać czy szukać innego? wizyta w poradni przyszpitalnej jest gwarantem tego, że dostane się na badania w szpitalu?
  • 2014 / 653 / 1

Gwarancji nigdy nie ma. Niemniej na pewno zrobią kompleksowe wyniki. Tamtejszy szpital kliniczny jest bardzo dobry.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata