Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 2 z 2
  • 2 / / 0
  • 6 / / 0
Nie wiele mam czasu na przeglądanie internetowych stron czy oglądanie "nieostrej" TV, ale coś tam jednak siedze i skrupulatnie przeglądam pocztę na której niekiedy trafi się ciekawy "spam", a mimo wszystko nie dotarła do mnie i w sumie chyba nie słyszałem o żadnej konkretnej inicjatywie społecznej by wreszcie coś z tym problemem zrobić...
Tak wiele się pisze o legalizacji i niekiedy robi się jakieś inicjatywy społeczne, ale to wszystko albo gdzieś ucicha, albo nie dociera do szerszego grona - bo nie wierzę by w około 36 milionowym państwie zwanym godnie "Polska", nie znalazło się kilkaset tysięcy osób będących za legalizacją albo przynajmniej zastanawiających się i nie będących pewnymi jak będzie lepiej...
Jako że powodów ZA jest tak wiele i niekiedy dotykają poważnych problemów całego społeczeństwa, proponuję by jakaś grupa "ogarniętych", młodych i mądrych ludzi zorganizowała wreszcie wielką i ogólnopolską inicjatywe poszerzania horyzontów myślowych społeczeństwa i zbliżyła im faktyczny problem z tą Polską Legalizacją... Z racji braku przynależności do w/w grupy nie jestem w stanie nic pożytecznego zrobić poza dobrowolną dotacją takiego projektu - z resztą... jak wiele, wiele innych zbulwersowanych jednostek w sumie...

Pozdrawiam!D. K. - przyszły emigrant naszej pięknej ojczyzny.
(chyba że polityka państwa zmieni kierunek ;])
  • 40 / / 0
Bardzo dobry dokument. Polecam kazdemu. Od zawsze rzady popelnialy bledy, lecz tak ostra walka z narkotykami jest obledna. Nie przynosi zadnego pozytywnego skutku, za to mnostwo negatywnych, jak jeszcze wieksze podzialy spoleczne (zwolennicy/przeciwnicy), zyski mafii czy terrorystow. Nie probuje tutaj obrazac uczciwych dostawcow z forum czy innych.
http://talk.hyperreal.info/lad-t39515.html

Rozmowy na temat vendora "AL-LAD"
  • 1965 / 450 / 0
Usunięto polską wersję z youtube z powodu zgłoszenia naruszenia praw autorskich. %-D
Przerzuciłem z chomika na darmowy hosting. Jak ktoś ma dobry upload to niech pobierze i wrzuci na jakiś nielimitowany hosting filmów np: cda.pl. A jeśli nie to ja wrzucę w piątek bo będę miał dostęp do godnego łącza internetowego.

http://ks3293995.kimsufi.com/PE8YOERbOH ... 2294842045
  • 1965 / 450 / 0
  • 4581 / 2101 / 1
Odkopuję w celu wznowienia dyskusji nad przesłaniem filmu.

Popatrzcie. Minęło 5 lat, a wojna z narkotykami jak trwała, tak trwa. Faktycznie w sprawie mj w USA nastąpił przełom, ale jednocześnie rozwinęła się nowa hydra - oxy i fentanyl. W oficjalnej narracji jest mowa o "opioids crisis" Jaka wg was powinna być droga? Ta, którą przedstawili autorzy filmu? Czy jednak tradycyjnie - karać, nie leczyć jest lepiej?
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.