Sen wątek ogolny - problemy, pytania i odpowiedzi

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 333 Strona 19 z 34
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

Stteetart, generalnie neuroleptyki są w większości silnymi lekami, poza tym nie są pozbawione licznych skutków ubocznych, ale często niestety pacjenci są zmuszeni przez chorobę do ich zażywania. Czasami się jednak zdarza, że remisja jest na tyle długa, że można spróbować (stopniowo) odstawiać. Bywa, że objawy już nie wracają. Moja psychiatra mówi, że zakładając, iż podczas leczenia nie będzie już kolejnych epizodów, minimalny czas brania neuro po pierwszym epizodzie psychotycznym to rok i 3-5 lat po drugim i każdym kolejnym.

Przede wszystkim trzeba je stosować w możliwie najniższej skutecznej dawce. Ważne są badania kontrolne co jakiś czas - morfologia, elektrolity, cukier, cholesterol, próby wątrobowe, prolaktyna, EKG, czynność układu pozapiramidowego. Generalnie podstawa to eliminowanie lub zmniejszanie do minimum ryzyka pojawienia się najgroźniejszych skutków ubocznych (jak wydłużenie QT, NMS, zespół metaboliczny czy dyskineza późna).
Rejestracja: 2017
  • 6271 / 1104 / 2

[mention]taurinnn[/mention] a jak sie nazywala substancja stosowana przez jedno z plemion ktore to dawalo doskonale efekty w leczeniu np schizofrenii?
Bodaj byly to orzechy.

Nazwa mi z glowy wyleciala.
Tylko o tym sie nie mowi, nie daj Boze jeszcze by pomogly;]

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Adwokat Chauvina: Przyczyną śmierci George'a Floyda było przedawkowanie narkotyków

George Floyd nie zginął w wyniku uduszenia przez funkcjonariusza, ale z powodu przedawkowania fentanylu – twierdzi adwokat Dereka Chauvina, zwolnionego ze służby policjanta oskarżonego o zabójstwo 46-letniego Afroamerykanina.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

[mention]Stteetart[/mention] No możliwe, biznes farmaceutyczny to jeszcze inna sprawa… ;]
Rejestracja: 2018
  • 16 / / 0

w swoim życiu przejadłem trochę narkotyków %-D . Stimy, głównie emka w krysztale, koks, mefedron-pare razy, fukę... miałem problemy typu nerwica etc. wydaje mi się że jest już ok, lecz coś się zmieniło i tu np. mam na myśli swoje sny :zzz: - nie są tak wyraźne, magiczne jak kiedyś... często w ogóle ich nie pamiętam. jak wrócić pod tym względem do formy sprzed ćpania? Jak przywrócić magię i wyrazistość snów??? błagam o złotą odpowiedź :heart:
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

Polecam melatonine na sny. Ewentualnie jakieś suple typu 5HTP, co zwiększają serotoninę.

Z innej półki ssri powodowało barwne sny.
Rejestracja: 2018
  • 1276 / 186 / 0

[mention]Stteetart[/mention]

Babka z zielarskiego powiedziała mi że jeśli jest "podejrzenie" że zioło coś leczy, to nie można tego napisać na opakowaniu. Takie jest prawo. Nie wiem czy dobrze ją zrozumiałem (babkę z zielarskiego) ale rzeczywiście na opakowaniach są tylko tzw właściwości, czyli uspokajają, ułatwiają sen, poprawiają nastrój etc. I rzeczywiście np leczniczych właściwości VILCACORY, passiflory, ASHWAGANDHY i temu podobnych nie znajdziemy na opakowaniu, trzeba szukać info na ten temat samemu, chociaż by w internecie. :old: :finger: :zzz:
Rejestracja: 2018
  • 16 / / 0

5 htp, przerobiłem i wyrobiłem tolerancję do tego stopnia, że już na mnie nie działa... Owszem, moje sny może były(podczas kuracji 5-htp) nieco bardziej barwne i długo je pamiętałem, nie brakowało mi wtedy magii... Lecz jak już wspomniałem tolerka wyrobiona na maxa więc 5htp już odpada z mojej listy, z ssri przerobiłem tylko fluoksetyne-teraz jestem na 20 mg już od paru miesięcy i nie zauważyłem szczególnej poprawy pod tym względem

scalono \ ncd
03 listopada 2018DrYale pisze:
Polecam melatonine na sny. Ewentualnie jakieś suple typu 5HTP, co zwiększają serotoninę.

Z innej półki ssri powodowało barwne sny.
Na jakich ssri miałeś barwniejsze sny? mi np. fluoksetyna nie pomogła w tym aspekcie :-/
Rejestracja: 2017
  • 6271 / 1104 / 2

03 listopada 2018DrYale pisze:
Polecam melatonine na sny. Ewentualnie jakieś suple typu 5HTP, co zwiększają serotoninę.
zdrowy-sen-t52106.html
03 listopada 2018VERBALHOLOGRAM pisze:
ale rzeczywiście na opakowaniach są tylko tzw właściwości, czyli uspokajają, ułatwiają sen, poprawiają nastrój etc.
Nie ma na to setek/tysiecy badan w ktorych koncernowi fachowcy sie wypowiedza, wiec...

Sledz moje posty. Dzis nie chodzi o to by Cie wyleczyc a o to by leczyc.
Komu sie bedzie oplacac eyleczenie kogos?

Oczywiscie etnobotanika czy tryb zycia ktory spowoduje, ze bedziesz zdrowy to dzis mit.
Kluczem są pixy i kapsy.

Np
https://www.duckduckgo.pl/url?sa=t&source=w ... TK7VYnxQf2

Czy tu

https://www.duckduckgo.pl/url?sa=t&source=w ... 1246274999


Masz obszerne info nt ziol o ktore ciezko.

Czy np takie:
Zastosowanie lawendy w leczeniu zaburzeń psychicznych
Lawenda od wieków w medycynie ludowej i ziołolecznictwie traktowana jest jako roślina o właściwościach uspokajających, poprawiających sen oraz nastrój. Współczesne badania pokazują, że zawiera ona szereg substancji, których mechanizmy działania podobne są do spotykanych w syntezowanych obecnie lekach psychotropowych.

Wykazywano, m.in. że składniki oleju lawendowego wpływają na aktywność: receptorów GABA-ergicznych (podobnie do leków uspokajających z grupy benzodiazepin i leków nasennych typu „Z”), kanałów wapniowych w komórkach nerwowych (podobnie do leku przeciwlękowego – pregabaliny), mogą także podnosić poziom noraderenaliny i dopaminy (co stanowi podstawę działania wielu leków przeciwdepresyjnych) i modyfikować aktywność receptorów serotoninowych 5HT1 (tak jak niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe – np. trazodon, wortioksetyna, buspiron).

Jak wynika z metaanalizy pięciu badań kontrolowanych placebo, Silexan (tj. standaryzowany preparat z oleju lawendowego podawany w postaci kapsułek) może skutecznie redukować objawy lękowe – zwłaszcza w przypadku pacjentów cierpiących na tzw. zespół lęku uogólnionego. Poza tym w dwóch randomizowanych badaniach kontrolowanych placebo, dodanie nalewki lawendowej (w postaci kropli lub kapsułek) do imipraminy (trójpierścieniowego leku przeciwdepresyjnego) lub citalopramu (leku przeciwdepresyjnego z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny), wzmocniło efekt działania tych leków, co przejawiało się większą redukcją nasilenia objawów depresyjnych, w porównaniu do terapii samym lekiem przeciwdepresyjnym.

Pojedyncze badania i opisy przypadków sugerują możliwość redukcji niepokoju, lęku i bezsenności u pacjentów cierpiących na objawy depresyjne, neurasteniczne i somatyzacyjne. Tolerancja preparatów lawendy jest bardzo dobra. Najczęściej raportowanymi działaniami niepożądanymi były m.in. bóle głowy i zaburzenia żołądkowo jelitowe, o zwykle łagodnym nasileniu.

Wszystkie powyższe dane prezentują się zachęcająco, za wcześnie jednak na jednoznaczne i rzetelne rekomendacje ponieważ ilość badań dotyczących zastosowania lawendy w psychiatrii (zwłaszcza tych obejmujących pacjentów z diagnozą depresji) jest jak na razie ciągle za mała, a badania te obejmowały niewielkie grupy pacjentów.

Pomine milczeniem, ze jedno z badan nad w/w lawenda odbywalo sie, jak ttoo ujal autor innej publikacji "w atmosferze braku wiary w wynik badaniu" czyli wykonane bylo na odpierdol.

Kiedys takich informacji wrzucalem duzo wiecej, ale ludzie to zlewaja bo interesuje ich efekt krotkotrwaly.
Rejestracja: 2016
  • 2852 / 788 / 0

Co do przypadku osoby opisanego przez DrYale. Ja uważam, że mogą to być jakieś hipnopompie, czyli kobieta dłużej się wybudza, fizycznie jest obudzona, ale psychicznie wciąż jest we śnie. Najlepiej do neurologa. Psychotyczne? Obstawiam, że nie.
Rejestracja: 2016
  • 2852 / 788 / 0

Delete
Posty: 333 Strona 19 z 34
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1498 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: duch33 i 0 gości