Szałwia wieszcza vs. Ayahuasca - Co mocniejsze?

Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne, lub dysocjacyjne.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 182 / 21 / 0

ayahuasca z tego co widzę ma wręcz już opinię "marketingowej" otoczki i narko-turystyki. Jest podobno mocna nie wiem bo nie piłem, jednak nie raz na różnych forach spotkałem się z opinią, że Szałwia wieszcza to jest #1 wśród całej gamy narkotyków, bezwzględny #1 jeżeli chodzi o odlot.

Jaka jest Wasza opinia?
  • 3935 / 210 / 878

Myślę, że nie do końca można to rozpatrywać na jednej płaszczyźnie. Szałwia daje doświadczenie krótkie, zazwyczaj bardzo gwałtowne, często wręcz szokujące i trudne do przyswojenia. Jest to zupełnie inna dynamika niż przy dłuższej, bardziej zrównoważonej podróży z aya czy jakimkolwiek pokrewnym środkiem. Obstawiałbym, że doświadczenie z aya może mieć większą moc zmieniającą życie, ponieważ zwyczajnie więcej można zapamiętać i przyswoić. SD może silniej zmieniać percepcję, ale wszystko ma przebieg zbyt gwałtowny, żeby to w pełni przetworzyć. Zależy zatem, o jaki wymiar doświadczenia Ci chodzi :)

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

80-latka przemycała narkotyki do więzienia w biustonoszu pełnym pieprzu

Kobieta próbowała przemycić narkotyki do Zakładu Karnego w Łowiczu. 82-latka ukryła je pod biustonoszem, a dodatkowo obwiązała torebkami z mielonym pieprzem, aby zmylić czujność psa specjalnie szkolonego do wykrywania narkotyków.
  • 31 / 4 / 0

Trudno porównać ze względu na formę i sposób zwyczajowego spożycia. aya spożyta doustnie działa wiele godzin. Palona szałwia kilka minut. Jeśli chodzi o ilość substancji czynnej wymaganej do wywołania określonego efektu to salwinoryna A jest dużo mocniejsza od DMT (główny aktywny składnik ayahuaski). Wizualnie na pewno tryptamina da więcej doznań, ale szałwia chyba mocniej oddziałuje na postrzeganie swojego ciała i przestrzeni.

Napomknę tylko że większość ludzi chętnie wraca do DMT. Szałwia ma swoich wielbicieli ale większość osób spróbowała kilka razy i dała sobie spokój. Takie wrażenie odniosłem z komentarzy, ale nikt nie prowadził nad tym badań. Jeszcze ;)
  • 31 / 4 / 0

aya to mieszanka roślin. Szałwia to jedna roślina. Ayę się piję, a szałwię zazwyczaj się pali. aya trwa kilka godzin, a szałwia kilka minut. DMT z ayahuaski jest słabsze od salwinoryny A, jeśli chodzi o ilość substancji czynnej wymaganej do uzyskania efektu farmakologicznego. salwinoryna A jest też mniej toksyczna.
  • 23 / 1 / 0

Pamiętam taką akcję że jakiś ćpun zajebał oba na raz w porządnej dawce i obserwował jak się biją tytani. Ciekawe na ile był to wytwór jego oczekiwań.
Uważam że szałwia mocniejsza i bardziej szokująca.
  • 2164 / 393 / 0

Co wywoła większy mindfuck? Tak po ludzku? Bez rozpatrywania płaszczyzn działania? Szałwia! Ekstrakty, kilka razy mocniejsza od palonego kryształu DMT.

Tu moje raporty z DMT i retrospekcje z szałwii:
https://neurogroove.info/trip/spozieraj ... zna-pustka
https://neurogroove.info/trip/jumbo-jet ... 0x-ad-2008
  • 1466 / 233 / 154

Myślę, że ciężko te dwie substancje porównywać w ten sposób, bo jednak sporo różnią się działaniem. aya to rytualny psychodelik, jeden z potężniejszych, a szałwia bardziej w stronę dyso. Stawiałabym na szałwię dlatego, że potrafi niezłą sieczkę w głowie zrobić.
Wróć do „Psychodeliki”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata