Substancje psychoaktywne, których działanie polega na osłabieniu transmisji bodźców zewnętrznych do mózgu.
Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 245 / 7 / 0
Tak jak w temacie, czy istnieją jakiekolwiek? Każdy kto szamał dłuższy okres czasu na pewno wychwycił to, że słabiej zapamiętuje się pewne rzeczy. Jest to prawdopodobnie skorelowane z działaniem dysocjantów poprzez blokowanie kanału NMDA, jak np. dex. I teraz pytanie, czy istnieją jakieś w ogóle które nie posiadają tej właściwości, czy jest to ich nieodłączny element? Ewentualnie czy istnieje jakiś sposób który ktoś testował jakaś substancja działająca przeciwnie w tej kwestii która kontruje to pogorszenie powstawania śladów pamięciowych?

edit: z tego co widzę chociażby z głupiego artykułu na wiki, to chyba istnieją (?) to może dodam do pytania czy jakieś na rynku RC by mogły nie posiadać tej właściwości blokowania NMDA i pogarszania pamięci?
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 2 / / 0
Osobiscie do kuracji ala get baseline uzywalem Noopept/ Sunifiram (+ ALCAR) (+ zrodlo choliny). Ale niech ktos inny sie j wypowie. pozdr
  • 283 / 32 / 0
Blokowanie NMDA to esencja działania dysocjantów, z czego wynika to że wszystkie dyso mają wpływ na osłabienie zapamiętywania jako że receptory NMDA odpowiadają między innymi za zapamiętywanie rzeczy.
dawniej Anon
  • 8138 / 1485 / 2
Generalnie w niewielkich dawkach i brane rano nie pogarszaja pamieci.
Najwiekszy blad to branie dyso na noc.
W nocy organizm potrzebuje wapnia i hulajacych kanalow wapniowych do konsolidacji informacji.

Mozna tez sprobowac lecytyny slonecznikowej (nie sojowej) jajek i inhibitora acetylocholinesterazy.
  • 245 / 7 / 0
@[mention]Stteetart[/mention], z tego co mówisz, magnez również należałoby brać rano, a wapń wieczorem?
z drugiej strony po pierwszych godzinach porannych wapń też już powinien być przydatny do lepszego myślenia przy pracy umysłowej...
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2018 przez ergoSum, łącznie zmieniany 1 raz.
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 8138 / 1485 / 2
Z tego co pamietam wapn z magnezem powinien byc przyjmowany w proporcji 3:2.
Przez wzglad na ich wspolny antagonizm i wypieranie sie w niektorych miejscach.

Do tego dochodza - kalcytonina, wit D3, zaleznosc z fosforem i potasem i wiele innych czynnikow
  • 948 / 272 / 2
A jaka jest różnica pomiędzy lecytyną z soi, a słonecznikową? [mention]Stteetart[/mention]
Uwaga! Użytkownik A-CoA nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12 / 1 / 0
Memantyna poprawia pamięć. Też można się zdysocjować, ale mechanizm działania jest z deka inny. Blokuje NMDAr dopiero w momencie nadmiernego pobudzenia, a gdy wszystko jest w porządku to umożliwia normalne funkcjonowanie receptora.
  • 1128 / 207 / 7
10 października 2018Nulltum pisze:
Memantyna (...) Też można się zdysocjować
Nie słyszałem jeszcze o rekreacyjnym używaniu memantyny. Opisz dawkowanie i subiektywne efekty. W wątku o memantynie.
Życie to trip, więc dbaj o set&setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
  • 110 / 6 / 0
U mnie wręcz odwrotnie. Dysocjanty a konkretnie difenidyna poprawiła pamięć i to naprawdę nieźle. Kiedy jestem porobiony, owszem, są zaniki pamięci. Ale po takiej dajmy na to tygodniowej kuracji, czuję, że pamięć działa dużo lepiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.