Kwetiapina - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 125 / 6 / 0

@up nie będzie mega niedobre?
  • 396 / 33 / 0

11 października 2018aleatoryczny pisze:
@up nie będzie mega niedobre?
Jaja sobie robisz? Chcesz neuroleptyk walić w nos a pytasz czy będzie niesmaczne? :*)

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Wysyp pacjentów po dopalaczach. Jeden z nich wyrywał znaki drogowe

Nawet 10 pacjentów dziennie trafia do kliniki ostrych zatruć przy ul. św. Teresy. Tak jest od kilkunastu dni po ponad trzymiesięcznej przerwie, kiedy to trafiało tu najczęściej nie więcej niż troje zatrutych dziennie. Jeden z pacjentów, który niedawno tu trafił, został zatrzymany, gdy wyrywał znaki drogowe na ulicach Łodzi. Mężczyzna był bardzo pobudzony.
  • 2772 / 741 / 0

Nie rób tego, będziesz miał przez tydzień zapchany nos.
  • 838 / 74 / 0

11 października 2018aleatoryczny pisze:
jak brać kwetiapie żeby szybciej zaczynała działać? wciągać nosem pokruszoną tabletkę?
Pod język?
  • 197 / 4 / 0

Lek skuteczny, postawił mnie na nogi i moje samopoczucie jest wspaniałe ale jednej rzeczy nie potrafię zaakceptować- przytyłem 25 kg w 5 miesięcy. Za niedługo będę mógł brać udział w walkach sumo i pierdolę to, wolę już odpierdalać niż tyć w nieskończoność.
  • 7738 / 809 / 0

@thcmenel
O skutkach ubocznych rozmawiamy z lekarzem psychiatra.Jak zauważyłeś, ze szybko tyjesz trzeba było po prosić o zamianę leku.
  • 125 / 6 / 0

@up
najczęściej ponoć jest tak że lekarz nie mówi o skutkach ubocznych możliwych jak po raz pierwszy zapisuje komuś lek, wielu to się nie podoba
  • 13 / / 0

Czy jest sens brania tego doraźnie na sen ? Przy MDD/BDD/GAD ? Nie kłóci się to z braniem pregabaliny i anafranilu ? Dobrze rozumiem że działa to odwrotnie jak anafranil bo blokuje dopaminę serotoninę i adrenalinę ?
  • 2772 / 741 / 0

Tak, jest. Działa inaczej niż pregabalina i klomipramina, blokuje przede wszystkim dopaminę, w mniejszym stopniu serotoninę i noradrenalinę, działa przeciwpsychotycznie, wyciszająco, nasennie. Neuroleptyki atypowe, choć tu można się kłócić, w każdym razie teoretycznie - mają też potencjał antydepresyjny.
  • 838 / 74 / 0

Jest sens brać pół tabletki 25mg na sen? 50mg zrobiło ze mnie zombie na 2 dni. Wolę nie spać niż się tak czuć.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata