SIN Lab - Redukcja Szkód, Analizy RC, Crowdfunding, Odczynniki

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 291 Strona 29 z 30
Rejestracja: 2018
  • 265 / 20 / 0


@GG Allin, ale te liczby są w poprawnym rzędzie wielkości. Nawet jeśli nie każdego da się tak zidentyfikować to wiele osób tak. A do tego nie wiem do czego w badaniu potrzebny jest dokładny dzień urodzenia (wpływ faz księżyca na fazę po dopalaczach?) a już tym bardziej inicjały.
Rejestracja: 2015
  • 626 / 109 / 0


10 października 2018GG Allin pisze:

Tego typu dane analityczne zbiera się z wielu powodów, chociażby aby mieć np. możliwość analizowania trendów w poszczególnych grupach wiekowych w skorelowaniu z miejscem zamieszkania. Na podstawie tego typu danych można w przyszłości chociażby kierować odpowiednio targetowaną komunikację do konkretnej grupy odbiorców
I do tego jest potrzebna dokładna data urodzenia i inicjały, tak? Widzę, że próbujesz być adwokatem tej sprawy, ale z całym szacunkiem, wolałbym przeczytać odpowiedź od inicjatorów tych badań.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Narkotykowy problem w PGE Ekstralidze. Pomysł prezesa Stali Gorzów będzie trudny do realizacji

Prezes Cash Broker Stali zaproponował wprowadzenie obowiązkowych narkotestów. Władze PGE Ekstraligi mówią, że to kompetencja POLADA. Jej przedstawiciele są otwarci na dyskusję, ale zwracają uwagę na problemy techniczne.
Rejestracja: 2012
  • 726 / 165 / 0


Takie założenia to trochę jak przyjąć, że π=5, ale sam się zastanawiam po co te inicjały.
Rejestracja: 2017
  • 20 / 1 / 0


Co prawda metody liczenia wyżej zaprezentowane są mizerne, wyniki również, ale wcale nie takie dalekie od prawdy.

Powiedzmy z w Polsce rocznie rodzi się 400 tys dzieci (lata 97/98). To daje 1095 urodzeń dziennie. Połowę możnemy odrzucić bo znamy płeć. Zostaje w przybliżeniu 550 osób urodzonych jednego dnia o konkretnej płci.

Przyjmujac tak jak poprzednio, 24 litery na imię i 27 na nazwisko dostajemy 648 kombinacji inicjałów.

Dla każdej osoby wylosujmy jakiś inicjał. Sprawdzmy ile inicjałów zostało wylosowanych tylko raz.

Dla 24x27 kombinacji inicjałów jest to 42%.
Dla 23x23 kombinacji inicjałów to już 35%.
Dla 20x20 kombinacji 25%.

Symulowane na 10 000 próbach programem.

Jeśli by liczyć wystąpienia zarówno 1 i 2 razy, procenty przestawiają się kolejno: 61%, 53%, 42%.

Kodowanie użyte przez SIN definitywnie nie zapewnia nawet namiastki anonimowości. Jakieś 20-30% użytkowników da się dobrze zidentyfikować.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 334 / 128 / 0


To nie jest kodowanie użyte przez SIN - to jest kodowanie autorstwa ekspertów Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Do nich proszę zgłaszać zażalenia (zresztą, przekażę osobiście przy okazji).

Cel kodu był taki, że to łatwy do zapamiętania kod aby odebrać wyniki próbki z analizy. Obecnie zakazano nam zbierać próbek i nakazano dokończyć zbieranie ankiet - wiemy, że to nie trzyma się kupy. Projekt przerwany ale... dokończyć trzeba.

W skrócie powiem tylko tyle - to badanie to pilotaż MODELU tego rodzaju usługi testowania w Polsce. Sprawdzamy zarówno substancje jak i właśnie to czy kodowanie jest ok, czy nie do kitu.

Nie wiem czy padło jednak tu najważniejsze:
NIKT NIE SPRAWDZA TWOJEGO DOWODU PRZY WYPEŁNIANIU ANKIETY!

Po tym przydługim wstępie, chcę uroczyście podziękować wszystkim, którzy pokonali ten przeklęty PDF i wysłali nam ankietę. A znacznej większości, która się popukała w czoło i olała dajemy NORMALNĄ ANKIETĘ ONLINE :)

http://sin.org.pl/ankieta
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze

Nagrałem też z Wiem Co Ćpiem krótki film na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=aj_kvexwq_I
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Zapraszam do wypełniania i w razie pożaru proszę pisać na testy@sin.org.pl. Ostatnio projektów przybywa, a działaczy u nas tak średnio.

Pozdrawiam wszystkich,
Jurek
Rejestracja: 2018
  • 478 / 111 / 0


Wątpię, żeby to było tak zrobione ze złej woli, ale zagraża bezpieczeństwu tak czy inaczej. Mogłoby zostać wykorzystane przeciw komuś nawet jeśli zostało wprowadzone z bezmyślności.
Z całym szacunkiem dla SIN-u, tłumaczenie się „to nie my, to nie nasz pomysł” jest niepoważne. Poważne w tym miejscu byłoby stwierdzenie „przepraszamy, naraziliśmy waszą anonimowość, to dla nas ważna nauczka, w przyszłości będziemy bardziej krytycznie myśleć zanim wdrożymy rozwiązania polecone przez kogoś innego”. Cały czas na to liczę.
Rejestracja: 2017
  • 562 / 22 / 0


@SIN
Mam odczynnik Simon's i dodatkowy odczynnik B. Dałem obydwa do zamrażalki i obydwie ciecze zmieniły stan skupienia w stały (zamarzły). Całe szczęście nie w 100% więc zostało parę kropelek w każdej z butelek i mogłem przeprowadzić test, ale czy to tak ma być? Przy Marquisie pamietam że nic nie zamarzało.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 334 / 128 / 0


@4noniush

Odczynniki Robadope, Simon's i Reagent B są na wodzie, więc zamarazają. To żaden kłopot, należy poczekać aż się rozmrożą lub po prostu trzymać je tylko w lowówce (gdzie powinny wytrzymać minimum rok).

Pozdrawiam,
Jurek
Rejestracja: 2018
  • 37 / 3 / 0


Szkoda ze nie mozna kierowac ludzi w postach do was oznaczajac was jako Sin.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 334 / 128 / 0


No wlasnie troche sie nie wyrabiam prawde mowiac z byciem wszedzie, tak jak moderacja hypka tak i u nas praca to wolontariat. Jeśli ktoś aktywny na forum, z dużym stażem którym może się pochwalić chciałby nas tu reprezentować na zasadzie ściśle okreslonego zakresu interwencji (np. powtarzanie kluczowych porad odnośnie testowania) proszę o kontakt na testy@sin.org.pl.

:). Dziekujemy Wam bardzo za pomoc! Jesteście wielcy, a uwagi zwłaszcza krytyczne są dla nas szczególnie ważne. Wasza pomoc gwarantuje, że kiedy w przyszłości pełnoprawna, całoroczna usługa testowania dragów zawita do Polski, to kwestionariusze będą lekkie sprawne i przyjemne

Badacze, autorzy kwestionariusza podjęli decyzję, że zbieramy JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, więc kto jeszcze nie wypełniał ankiety i ma czas i ochotę nam pomóc dokładając cegiełkę do testowania substancji psychoaktywnych w Polsce, zapraszamy TU:

http://sin.org.pl/ankieta 
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze


Ankieta dotyczy uźywania nowych substancji psychoaktywnych i innych narkotyków - w tym alkoholu.
Posty: 291 Strona 29 z 30
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 84 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnyWlad, ZX i 1 gość