SIN Lab - Redukcja Szkód, Analizy RC, Crowdfunding, Odczynniki

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 300 Strona 29 z 30
Rejestracja: 2018
  • 273 / 21 / 0


@GG Allin, ale te liczby są w poprawnym rzędzie wielkości. Nawet jeśli nie każdego da się tak zidentyfikować to wiele osób tak. A do tego nie wiem do czego w badaniu potrzebny jest dokładny dzień urodzenia (wpływ faz księżyca na fazę po dopalaczach?) a już tym bardziej inicjały.
Rejestracja: 2015
  • 688 / 151 / 0


10 października 2018GG Allin pisze:

Tego typu dane analityczne zbiera się z wielu powodów, chociażby aby mieć np. możliwość analizowania trendów w poszczególnych grupach wiekowych w skorelowaniu z miejscem zamieszkania. Na podstawie tego typu danych można w przyszłości chociażby kierować odpowiednio targetowaną komunikację do konkretnej grupy odbiorców
I do tego jest potrzebna dokładna data urodzenia i inicjały, tak? Widzę, że próbujesz być adwokatem tej sprawy, ale z całym szacunkiem, wolałbym przeczytać odpowiedź od inicjatorów tych badań.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

2,5 kilograma konopi w stodole

Blisko 2,5 kilograma środków odurzających znaleźli i zabezpieczyli puławscy kryminalni u 29 letniego mieszkańca gminy Garbów.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 1044 / 256 / 2


Takie założenia to trochę jak przyjąć, że π=5, ale sam się zastanawiam po co te inicjały.
Rejestracja: 2017
  • 33 / 1 / 0


Co prawda metody liczenia wyżej zaprezentowane są mizerne, wyniki również, ale wcale nie takie dalekie od prawdy.

Powiedzmy z w Polsce rocznie rodzi się 400 tys dzieci (lata 97/98). To daje 1095 urodzeń dziennie. Połowę możnemy odrzucić bo znamy płeć. Zostaje w przybliżeniu 550 osób urodzonych jednego dnia o konkretnej płci.

Przyjmujac tak jak poprzednio, 24 litery na imię i 27 na nazwisko dostajemy 648 kombinacji inicjałów.

Dla każdej osoby wylosujmy jakiś inicjał. Sprawdzmy ile inicjałów zostało wylosowanych tylko raz.

Dla 24x27 kombinacji inicjałów jest to 42%.
Dla 23x23 kombinacji inicjałów to już 35%.
Dla 20x20 kombinacji 25%.

Symulowane na 10 000 próbach programem.

Jeśli by liczyć wystąpienia zarówno 1 i 2 razy, procenty przestawiają się kolejno: 61%, 53%, 42%.

Kodowanie użyte przez SIN definitywnie nie zapewnia nawet namiastki anonimowości. Jakieś 20-30% użytkowników da się dobrze zidentyfikować.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 335 / 135 / 0


To nie jest kodowanie użyte przez SIN - to jest kodowanie autorstwa ekspertów Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Do nich proszę zgłaszać zażalenia (zresztą, przekażę osobiście przy okazji).

Cel kodu był taki, że to łatwy do zapamiętania kod aby odebrać wyniki próbki z analizy. Obecnie zakazano nam zbierać próbek i nakazano dokończyć zbieranie ankiet - wiemy, że to nie trzyma się kupy. Projekt przerwany ale... dokończyć trzeba.

W skrócie powiem tylko tyle - to badanie to pilotaż MODELU tego rodzaju usługi testowania w Polsce. Sprawdzamy zarówno substancje jak i właśnie to czy kodowanie jest ok, czy nie do kitu.

Nie wiem czy padło jednak tu najważniejsze:
NIKT NIE SPRAWDZA TWOJEGO DOWODU PRZY WYPEŁNIANIU ANKIETY!

Po tym przydługim wstępie, chcę uroczyście podziękować wszystkim, którzy pokonali ten przeklęty PDF i wysłali nam ankietę. A znacznej większości, która się popukała w czoło i olała dajemy NORMALNĄ ANKIETĘ ONLINE :)

http://sin.org.pl/ankieta
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze

Nagrałem też z Wiem Co Ćpiem krótki film na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=aj_kvexwq_I
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Zapraszam do wypełniania i w razie pożaru proszę pisać na testy@sin.org.pl. Ostatnio projektów przybywa, a działaczy u nas tak średnio.

Pozdrawiam wszystkich,
Jurek
Rejestracja: 2018
  • 529 / 137 / 0


Wątpię, żeby to było tak zrobione ze złej woli, ale zagraża bezpieczeństwu tak czy inaczej. Mogłoby zostać wykorzystane przeciw komuś nawet jeśli zostało wprowadzone z bezmyślności.
Z całym szacunkiem dla SIN-u, tłumaczenie się „to nie my, to nie nasz pomysł” jest niepoważne. Poważne w tym miejscu byłoby stwierdzenie „przepraszamy, naraziliśmy waszą anonimowość, to dla nas ważna nauczka, w przyszłości będziemy bardziej krytycznie myśleć zanim wdrożymy rozwiązania polecone przez kogoś innego”. Cały czas na to liczę.
Rejestracja: 2017
  • 574 / 24 / 0


@SIN
Mam odczynnik Simon's i dodatkowy odczynnik B. Dałem obydwa do zamrażalki i obydwie ciecze zmieniły stan skupienia w stały (zamarzły). Całe szczęście nie w 100% więc zostało parę kropelek w każdej z butelek i mogłem przeprowadzić test, ale czy to tak ma być? Przy Marquisie pamietam że nic nie zamarzało.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 335 / 135 / 0


@4noniush

Odczynniki Robadope, Simon's i Reagent B są na wodzie, więc zamarazają. To żaden kłopot, należy poczekać aż się rozmrożą lub po prostu trzymać je tylko w lowówce (gdzie powinny wytrzymać minimum rok).

Pozdrawiam,
Jurek
Rejestracja: 2018
  • 37 / 3 / 0


Szkoda ze nie mozna kierowac ludzi w postach do was oznaczajac was jako Sin.

SIN

Rejestracja: 2012
  • 335 / 135 / 0


No wlasnie troche sie nie wyrabiam prawde mowiac z byciem wszedzie, tak jak moderacja hypka tak i u nas praca to wolontariat. Jeśli ktoś aktywny na forum, z dużym stażem którym może się pochwalić chciałby nas tu reprezentować na zasadzie ściśle okreslonego zakresu interwencji (np. powtarzanie kluczowych porad odnośnie testowania) proszę o kontakt na testy@sin.org.pl.

:). Dziekujemy Wam bardzo za pomoc! Jesteście wielcy, a uwagi zwłaszcza krytyczne są dla nas szczególnie ważne. Wasza pomoc gwarantuje, że kiedy w przyszłości pełnoprawna, całoroczna usługa testowania dragów zawita do Polski, to kwestionariusze będą lekkie sprawne i przyjemne

Badacze, autorzy kwestionariusza podjęli decyzję, że zbieramy JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, więc kto jeszcze nie wypełniał ankiety i ma czas i ochotę nam pomóc dokładając cegiełkę do testowania substancji psychoaktywnych w Polsce, zapraszamy TU:

http://sin.org.pl/ankieta 
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze


Ankieta dotyczy uźywania nowych substancji psychoaktywnych i innych narkotyków - w tym alkoholu.
Posty: 300 Strona 29 z 30
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 40 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolina03 i 4 gości