Etylomorfina; Dionina

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 5 / / 0

Ostatnio czytałem trochę Burroughsa,i w jednym z tekstów wspomina miłe chwile ze specyfikiem Codethyline Houde. Sprawdziłem, i okazało się że są to tabletki z etylomorfiną sprzedawane do dziś bez recepty pod nazwą Codethyline ERFA na terenie FR,DE,NL i innych.W opakowaniu jest 50 tabletek po 5 mg etylomorfiny bez żadnych dodatków,cena w aptekach internetowych to ok. 5 €.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
  • 1903 / 124 / 0

W mojej szkole prowadzący ćwiczenia z analizy leków mówił, ze dionina to gówno jakich malo i dziwi sie, ze jeszcze jest używana w recepturze Na szczęście jest dostępna we francji w postaci leku tussipax, 15 tabletek, 10mg kody i tyle samo dioniny lub 10 tabletek i po 15mg wszystkiego. Tu na forum bylo info o tym, miło jakby ktoś zweryfikował. Cena miala oscylować miedzy 2 a 3 ojro.

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

Uzależnienia: kogo będzie stać na leczenie substytucyjne?

Zapewnienie dostępu do leczenia substytucyjnego we wszystkich województwach dla co najmniej 30 proc. uzależnionych jest jednym z celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020. Na razie jednak programów, w ramach których jest ono realizowane, jest za mało.
  • 230 / 4 / 0

Dobre gówno (jak ktoś lubi słabe opio), działa mocniej od kodeiny, niestety ciut krócej, równie przyjemne. Osoby które testowały i się im nie podobało miały IMO jakiś wałek wciśnięty.

EDIT: Czysta etylomorfina nie pali w gardło, w przeciwieństwie do tego co ktoś napisał powyżej, także ewidentny wał...
Użytkownik zbanowany
  • 165 / 1 / 0

Zauważyłem , że po wzięciu etylomorfiny jakby coś ściskało mi klatę, ciężej też mi się oddychało. Nie lubię tego środka ale na bezrybiu i rak ryba. Jak nie ma czegoś innego to trzeba ratować się tym :-/ Wpływ na to co piszę może miał fakt,że brałem lek w którym była dość duża dawka alkoholu a wiadomo że alkohol i opiaty mogą doprowadzić do depresji oddechowej. Jest to lek na kaszel i stosowany w takim celu bardzo się sprawdza.
  • 1454 / 93 / 0

Po raz pierwszy miałem okazję testować dioninę na początku lat '80. Trafiły w moje łapy opłatki z dioniną, często wówczas zapisywaną jako przeciwbólowy lek wykonywany w aptece. W owym czasie lekarze dosyć często ją przepisywali przy silnych bólach, bo już wówczas bardzo niechętnie przepisywano morfinę, zresztą nie było w Polsce wtedy jeszcze ani Sevredolu, ani MST, czy też innych preparatów morfiny w tabletkach. Dostępne były tylko ampułki, krople morfinowe i preparaty w opłatku. Sevredol, MST i tym podobne pojawiły się dopiero po '86 roku.
A jeśli chodzi o działanie, to dionina wg mojego odczucia najbardziej była zbliżona do dobrej makiwary.
  • 409 / 29 / 0

Ty fajny pomysl, przerobic M na D. Kiedys chcialem przerobic majke na kode, bo balem sie strzelac iv a kodeina ma duza biodostepnosc p.o no i z 1 fazy morfinowej 50mg p.o mialbym 5 faz kodeinowych 100mg :)
  • 720 / 65 / 0

"5 faz kodeinowych po 100mg"
%-D
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 70 uczestników Wejdź na czata