Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 243 Strona 12 z 25
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 681 / 0

To nie z powodu brania lamotryginy, a po prostu tzw. "wyrabianie" receptorów. Użytkowanie szałwii wiąże się z istnieniem odwrotnej tolerancji, pierwsze palenia zazwyczaj bywają nieudane / nieefektywne.
Rejestracja: 2017
  • 470 / 50 / 0

Czy lamotrygina wpływa na libido? Mojej dziewczynie skończył się lek ją zawierający i libido ma jak sam skurwysyn.

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Pracownik apteki Farmville zignorował normy dotyczące opioidów

Farmaceuta z apteki Farmville zlekceważył powszechnie przyjęte normy dotyczące wydawania leków opioidowych. Zapłaci za to wysoką karę.
Rejestracja: 2012
  • 116 / 27 / 0

U mnie w początkowym okresie brania (po około miesiącu, może wcześniej) nastąpił prawie całkowity zanik libido, aż do impotencji... coś jak po antydepresantach. Rozważałem w ogóle odstawienie tego, ale że nie ma zbyt wielu leków na chad, które są stosunkowo bezpieczne i które można łączyć z alkoholem, za radą lekarza wytrzymałem i po kolejnych ok. 2-3 tygodniach ten efekt zniknął zupełnie.
Po mniej więcej 8 miesiącach zażywania i ustabilizowaniu od kilku miesięcy dawki na poziomie 200 mg / dziennie mam libido na poziomie wyższym, niż przed zażywaniem. Czytałem też gdzieś badania, że statystycznie lek ten poprawia funkcje seksualne, przynajmniej u mężczyzn. Mówiąc wprost, chce się właśnie jak sam skurwysyn, ale można lepiej kontrolować długość stosunku i do tego kilka razy. W moim przypadku ten lek poprawił ogólnie jakość życia - może trochę zmulił intelektualnie, ale pozostałe obszary, w tym seks, są zdecydowanie na plus.

30 marca 2018ergoSum pisze:
Jak jest z możliwościami umysłowymi przy braniu lamotryginy? Jestem na to wyczulony, kiedyś po pół tabletki (12.5mg) kwetiapiny wyczuwałem już znaczne skutki uboczne.

Druga sprawa, kiedyś pamiętam wchodzenie na lamotryginę (nie wiem jaką dawkę zalecił mi lekarz), ale po 2-3 dniach miałem wrażenie, że popęd spadł, a poza tym nic mi się nie chciało robić, było mocno depresyjnie z tego co pamiętam. Miał ktoś takie objawy przy za szybkim wejściu? a może z lekiem tym jest jak z mirtazapiną - dopiero przekraczając pewną dawkę zmienia się profil z zamulacza na bardziej pobudzający?
1. Trochę zmula, ale nie bardzo - przy ciężkich chorobach warto poświęcić te x% sprawności umysłowej, żeby kogoś nie pojebało do reszty.
2. To są skutki uboczne, organizm przystosowuje się do leku, powinno minąć.


Co do miksów, bo kilka osób o to pytało. Nie widzę interakcji z alkoholem, THC, stymulantami, tramadolem, czy kodeiną. Z THC może trochę na plus w tym sensie, że mniej paranoi, lepszy chill. Ale to raczej wynika po prostu z ogólnego wyciszenia mózgu po lamo.
Rejestracja: 2017
  • 36 / / 0

Czy Lamotrygine można łączyć z paroksetyną i Pregabaliną?
Rejestracja: 2014
  • 1679 / 368 / 0

Tak.
Rejestracja: 2009
  • 519 / 25 / 0

Zaczynam brać Lamotryginę na próbę, ale spytam też Was o opinie, czy Lamotrygina może pomóc i z czym
w zaburzeniach depresyjno-lękowych i zaburzeniach osobowości ?
Ograniczy lęki ? Czy może podniesie dodatkowo nastrój ? Będzie się dało wyczuć w ogóle ten lek ?
Bo psychiatra wypisał mi to jako ogólną augumentację przy braniu Klomipraminy i Pregabaliny, no ale nie ma tu niczego wyszczególnionego.
Rejestracja: 2014
  • 1679 / 368 / 0

Mnie stabilizowała nastrój (zab. osobowości, sugerowany chad, deprecha, ale ogólnie już nawet nie próbują mnie diagnozować %-D ). W połączeniu z SSRI w moim wypadku nazwałbym to stabilną chujnią i zdystansowanym wyjebizmem. Dałem sobie spokój. Ale sam wiesz jak jest, sam nie spróbujesz, to nasze opinie i tak chuja warte. W każdym razie wg. mnie najfajniejszy stabilizator (mało uboków i nie czuć psychotropowego zatrucia jak na karbamazepinie na przykład).
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0

Lamilept biorę od 3lat codziennie po 100 mg, czasem zdarzy mi się zapomnieć o jednej tabletce głównie wieczorem.

Ogólnie czuje dużą poprawę, nastrój jest stabilny. :yay:

Natomiast zauważyłam, że odkąd biorę Lamilept jestem trochę ''znieczulona emocjonalnie'' tzn. np. nie jest mi smutno jeśli komuś sprawie przykrość, albo uczucie miłości jest takie stłumione. Za to łatwo mnie rozłościć. :gun:

Miał ktoś tak? :listen:

A, i jeśli chodzi o dragi to zdarzało mi się okazjonalnie łyknąć ecstasy i słabo na mnie działało nawet po 2, 3 tabl. Gdzie inni mieli mega haj.
Od ostatniego razu mam tak jakby mi totalnie obrzydły. Zdałam sobie sprawę, że bez nich się nawet lepiej bawię co może być dla innych dziwne.
Jak bez ecstasy się lepiej bawisz? Niemożliwe. A jednak. :cool:
Rejestracja: 2018
  • 239 / 33 / 0

Jak dla mni działanie głównie w tle( zaburzenia osobowości), ładnie stabilizuje, ładnie niweluje kodeinowego skręta i niestety wyłącza działanie kody- dla mnie to był koniec terapi lamotryginą.
Ale ogólnie lek godny polecenia
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0

hejka brałam około roku lamitrin i teraz musze odstawić bo będę mieć badanie EEG a podobno zzakłoca lamitrin przepływ impulsów, no i wczoraj odniżyłam troszke ale zaczęłam się czuć przedziwnie! czuje jak mi ciągle zimno, poce się, mdli mnie, kręci się w bani, i mam rozwolnienie a lekarz kazał od razu odstawiać.. to co by było jakbym od razy wywaliła :x czuje się jakoś przedziwnie, nawet trudno opisać jakoś nieswoja. To normalne ? kiedy może minąć? może ktoś się orientuje? dawki mam serio małe, ale takim typem jestem że na innych działa 100mg tak samo jak na mnie 50mg itp. Eh te leki..

Przeniosłam z ,,Antydepresanty - odstawienie'' do wątku o lamotryginie, bo lamotrygina nie jest stricte antydepresantem. taurinnn
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2018 przez taurinnn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do odpowiedniego wątku.
Posty: 243 Strona 12 z 25
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 822 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości