Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 43 • Strona 1 z 5
  • 4603 / 2185 / 1
W związku z tym, że mnóstwo ludzi pisze z zapytaniem: dex, ile tramadolu to 20mg oxy? Postanowiłem więc zrobić tabelę zamienników opioidowych. Jak z niej korzystać?

Ściągamy plik i go otwieramy.
https://drive.duckduckgo.com/open?id=1o-3Dg ... nYwD7q0D1v
Na pierwszej stronie arkusza.

W miejscu:
DAWKA kodeiny (Codeine phosphate) w mg
gdzie jest 0 - wpisujemy jaką dawkę wzięliśmy ostatnio, lub chcemy wziąć. W tabeli obok pojawia się jaką równowartość innych opioidów stanowi nasza dawka. Proste.

Tabelę wykonałem dla najpopularniejszych opioidów dostępnych na naszym rynku. To jest: kodeiny, dihydrokodeiny, hydromorfonu, morfiny, oksykodonu, tapentadolu i tramadolu.
Na końcu jest tez zamiennik fentanylu na inne opioidy.

Na drugiej stronie arkusza znajduje się równoważniki plastrów buprenorfiny i fentanylu na morfinę p.o.

Wersja mobilna na telefony z systemem Android: https://files.fm/u/qrw3na3e

WAŻNE. Dane są podane w mg i stanowią równoważniki w podaniu oralnym p.o. jakie stosuje się w szpitalach. Zdaję sobie sprawę, że w dystrybucji i.v. są inne. Natomiast, jeżei ktoś decyduje się na kłucie powinien być na tyle obeznany w temacie, że bez problemu względni specyfikę wchłaniania dożylnego.

Bezpiecznego spożycia;)

Edycja 22/10/2018 - GGAllin
Dałem pliki DexPL jako załączniki tak na wszelki wypadek, gdyby kiedyś zniknęły
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 760 / 67 / 0
kodeina = Codeine phosphate = Dihydrocodeine? Nie ma tam błędu? Czy to faktycznie to samo w dawkach?
My name is called religion, sadistic, sacred WHORE.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.
  • 4603 / 2185 / 1
kodeina i dihydrokodeina są dawkowane tak samo.

kodeina to nazwa potoczna. natomiast te małymi literami to nazwy łacińskie. Dodane dla pewności zrozumienia.
  • 1106 / 221 / 0
Fajne :) Często musiałem szukać w przelicznikach na różnych stronach, gdzie różniły się często od siebie, na pewno przyda się taka tabelka. Ten przelicznik jest wg. oficjalnych danych jakie podaje np. wikipedia? Bo szukając właśnie ekwiwalentnych dawek spotykałem nieraz dość spore różnice.
I jeszcze jedno - oczywiście nie da się idealnie 1:1 odzwierciedlić dawek. Ile maksymalnie wg. ciebie mogą różnić się te dawki w mg z przelicznika od rzeczywistości +/- ?
  • 4603 / 2185 / 1
To są dawki zamienne promowane przez polskie i brytyjskie uczelnie i szpitale zajmujące się leczeniem (rok 2017). Zdaję sobie sprawę, że dawki różnią się, choćby pomiędzy sobą tym co piszą producenci, a tym, co piszą Europejczycy i Amerykanie.
Myślę, że różnica może być nie większa niż 10-15% max w obie strony. Nie są to dawki które mogą zagrozić życiu i zdrowiu, gdyż mowa o dawkach p.o. Natomiast jak ktoś wali i.v. wie jaką ma tolerancję.

Tabela jest przede wszystkim żeby pasjonaci kodeiny mogli zorientować się jak nisko w drabinie się znajdują i z jakich dawek np oxy powinni startować. Jak robi ich 200 kody, nie ma sensu wrzucać 80 oxy, bo 20 ich porobi!
  • 2897 / 607 / 10
Da się z tego korzystać na telefonie?
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 4603 / 2185 / 1
Da się ale to duży plik excell i jest niewygodny do przeglądania. Masz ochotę i umiejętność przerób na wersję telefoniczną. Może jakaś apka na androida;>

AHA. Uważajcie z przecinkami...
  • 9 / 15 / 0
[mention]DexPL[/mention], zrobiłem taką prostą apkę na androida z Twojego arkusza (tak wygląda): https://files.fm/u/2cbq6u3r
Może komuś się przyda, mogę kod wrzucić jakby ktoś chciał coś z nią porobić.
  • 4603 / 2185 / 1
Prosta, ale taka powinna być, tak aby na głodzie łatwo się wyliczało. Dzięki wielkie. Zasłużyłeś się tak, jak nie jeden ćpun, się nie zasłużył;) Dajemy Panie i Panowie karmę autorowi w podzięce,
  • 4603 / 2185 / 1
:HM.. Coś z nia nie jest tak (albo to mój telefon) bo jak klikam przelicz, to wciąż wyskakuje informacja, że zamienniki opioidowe wciąż przestaje działać - zamknij aplikację.
ODPOWIEDZ
Posty: 43 • Strona 1 z 5
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.