Bieluń indiański (Datura inoxia) - Wątek Ogólny

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 39 / / 0

Bieluń indiański (Datura inoxia Mill.) – gatunek rośliny z rodziny psiankowatych. Pochodzi z północnych regionów Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej oraz z Teksasu w Ameryce Północnej. Rozprzestrzenił się na Karaibach, a także w innych regionach świata. W niektórych krajach jest uprawiany.

Morfologia:

Jego wysokość waha się w granicach 60- 150 cm. Liście są całobrzegie i omszone. Nasiona są ochrowożółte lub brunatnobrązowe. Łodyga jest wzniesiona i pusta. Owoce to kuliste zwisające torebki pokryte igłowatymi kolcami.

Biologia i ekologia:

Bylina. Kwitnie w lipcu i październiku, a wydaje owoce w sierpniu.

Wszystkie części tej rośliny zawierają alkaloidy, a głównym jest skopolamina

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Dziś prawdopodobnie znalazłem właśnie tego Bielunia indiańskiego, jednak chce mieć pewność czy to on i daje kilka moich zdjęć, jak możecie lub moderator forum to oceńcie i dajcie mi szybką odpowiedź bo chciałbym się za niego zabrać %-D, ale i tak już wziąłem ze sobą kilka liści i kwiatów..Myślę, że jest on lepszy od innych datur bo jego głównym alkaloidem jest skopolamina a wy jak uważacie? Dodam, że zapach jest lekki, ale raczej nie zbyt przyjemny..

1) http://www.tinypic.pl/bkmnfa4ibzni
2) http://www.tinypic.pl/dsil2zr0xqrd
  • 451 / 10 / 0

Mi się widzi ze to jest bieluń indiański ale czy jest lepszy od naszego to nie wiem , niby indianie go żarli i wogóle , coś gdzieś czytałem że szamani długo się przygotowywali do "tripa" z bieluniem , zatruć się raczej nie zatrujesz , ja bym spróbował w każdym razie , może jest lepszy od naszego .

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Narkopreppersi z lubelskiego - beczki z trawką, LSD i MDMA ujrzały światło dnia (zdjęcia)

Ponad 8 kilogramów marihuany, blisko 400 znaczków LSD i ponad 5 tys. tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Warte blisko pół miliona złotych narkotyki, ukryte w beczkach, zakopane były w lesie w rejonie Opola Lubelskiego.
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

w porównaniu do tego naszego inoxia jest dużo słabsza
  • 18 / 1 / 0

U mnie rośnie zobaczymy co dalej z nim będzie ;) moze wrzucę potem jakieś foto z uprawy.
  • 3 / / 0

i jak indianin sie sprawuje?:P
  • 18 / 1 / 0

Dalej sobie rośnie już całkiem duży orzech wydał :D z kolecami
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 1327 uczestników Wejdź na czata