Farmakodynamika kodeiny.

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
  • 34 / 6 / 0

* wyjaśniła
Odkopuję temat. Znalazłam artykuły, które może coś powiedzą. Nie zagłębiałam się w nie jeszcze dokładnie i nie wiem, czy będzie tam odpowiedź wprost, czy może trzeba będzie wydedukować.
1) https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 115554.htm

Nicotine gives brain more codeine relief, risk of addiction

2) Może na forum po sąsiedzku coś się znajdzie
https://drugs-forum.com/threads/does-sm ... uzz.97963/

Smoking - Does smoking inhance codeine "buzz"?

3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4916647/

Nicotine Increases Codeine Analgesia Through the Induction of Brain CYP2D and Central Activation of Codeine to Morphine

I nadal powątpiewam, czy można brać pod uwagę nikotynę w postaci dymu wciąganego dp płuc. Jej działanie może być inne niż podawana drogą doustną, kiedy rzeczywiście wątroba się nią zajmuje.
Do boju.
Użytkownik nieaktywny
  • 657 / 87 / 0

w pierwszym linku mowa jest o metabolizmie mózgowym kodeiny i o palaczach, to raczej nie jest tylko kwestia wątroby, z tego co tam czytam (nie skończyłem jeszcze właściwie)
Spoiler:
piszą też, że poziom nikotyny w mózgu też jest zależny od jakiegos enzymu (nie wyłapałem jakiego, chyba nie podali) i różni się u różnych osób, dużo tu zmiennych :)
Ostatnio zmieniony 28 września 2018 przez KickInTheEye, łącznie zmieniany 2 razy.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Zapalił marihuanę na komisariacie! Sam przyznał się do posiadania i domowej uprawy

Mężczyzna, który sam przyszedł na komisariat, został przyłapany przez policjanta na paleniu. Sam przyznał, że to nie papieros a marihuana, a następnie przyznał się do posiadania narkotyków i ich uprawy.
  • 34 / 6 / 0

No właśnie, ale mówię, że nie wiem czy przy dymie procesy w wątrobie zachodzą na tyle, by móc posiłkowac się innymi badaniami dotyczącymi nikotyny w formie oralnej
Użytkownik nieaktywny
  • 657 / 87 / 0

ale o co chodzi? z badania wynika, że dym wpływa na metabolizm kodeiny ( smoking, vaping or other nicotine use, might be getting more pain relief but could be at greater risk of codeine dependence ). chodzi Ci o to, czy przyjęta oralnie też wywiera wpływ? bo się pogubiłem trochę
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata