Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2102 Strona 190 z 211
Rejestracja: 2018
  • 784 / 89 / 0


Mam pytanie. Który lek antydepresyjny działa podobnie do schematu działania tramadolu? Tu opis działania tramadolu z bazaleków.pl:

Innym mechanizmem działania tramadolu wiąże się z wpływem na komunikację między komórkami nerwowymi zależnymi od noradrenaliny i serotoniny. Miejsce połączenia dwóch neuronów zwane jest synapsą. Komórka przekazująca informację, znajdująca się przed synapsą, uwalnia do szczeliny synaptycznej tak zwany mediator, czyli substancję, która jest wychwytywana i rozpoznawana przez komórkę odbierającą informację, znajdującą się za synapsą. Niektóre cząsteczki mediatora zostają wychwycone z powrotem przez receptory neuronu znajdującego się przed synapsą, co nazywamy wychwytem zwrotnym. Działanie tramadolu polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego noradrenaliny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu jej działania w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej.
tramadol zwiększa również uwalnianie serotoniny z komórki znajdującej się przed synapsą.
Rejestracja: 2017
  • 4296 / 421 / 0


Polecam film nt mrocznej strony antydepow.
mroczna-strona-antydepresantow-obejrzyj ... 63295.html

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Szokujące twierdzenia śledczych. El Chapo wykorzystywał seksualnie 13-latki?

El Chapo miał nazywać swoje ofiary mianem witaminek, ponieważ – jak twierdził – seks z młodymi dziewczętami dobrze wpływa na zdrowie i zapewnia witalne życie.
Rejestracja: 2018
  • 1159 / 90 / 0


Nie ma w działaniu leku podobnego do Tramalu swoją budową chemiczną tramal jest podobny do wenlafaksyny jednak moim zdaniem działanie jest całkiem odmienne.

wenlafaksyna działała na mnie prolękowo ale byłem po odstawieniu benzo, właściwie na wenlafaksyniemiałem detoks benzodiazepinowy.
Z leków nie ma takiego leku, na chama jakbym musiał stawiać to postawiłbym na sertralinę umiarkowane działanie przeciwlękowe i umiarkowanie-wyrażny wpływ na napęd.
Może osoby jedzące wenlafaksynę się wypowiedzą.
Rejestracja: 2017
  • 4296 / 421 / 0


24 sierpnia 2018misspill pisze:
22 sierpnia 2018Baltimore pisze:
A jak wygląda korelacja wenlafaksyna-prolaktyna?
Wenla bardzo rzadko może wywołać wzrost prolaktyny spełniający kryteria dla diagnozy hiperprolaktynemii. Dawka wenlafaksyny odgrywa bardzo duże znaczenie. Wzrost poziomu prolaktyny jest najbardziej prawdopodobny w przypadku stosowania wysokich dawek wenlafaksyny, które mają również wpływ na blokowanie dopaminy. Dopamina hamuje wytwarzanie prolaktyny, co za tym idzie inhibicja dopaminy prowadzi do wzrostu stężenia prolaktyny we krwi. W przypadku podwyższonej prolaktyny, zamiast decydować się na zmianę antydepresantu, albo włączenie agonisty dopaminy można spróbować zbić jej poziom stosując wysokie dawki witaminy B6 (~200mg/d).
Ciekawostka:)

Prolaktyna wydzielana jest w postaci pików i osiąga największe stężenie w nocy, mniejsze nad ranem, a najmniejsze po południu. Wydzielanie prolaktyny podlega tonicznemu hamowaniu przez dopaminę, która działa przez receptor dopaminergiczny typu 2 (D2). Do czynników pobudzających wydzielanie prolaktyny należą: gonadoliberyna (GnRH), estrogeny, czynnik uwalniający tyreotropinę (TRH), serotonina, substancja P, wazoaktywny peptyd jelitowy (VIP), natomiast czynnikami hamującymi uwalnianie są kwas Y-aminomasłowy (GABA) i GAP.

:-D
Rejestracja: 2018
  • 9 / 2 / 0


Witajcie :listen:
Jaki polecacie Antydep na ogrome poczucie smutku i pustki ? Przerabiałem już leki z grupy SSRI a dokładne Escipram i Asertin (aktualnie jestem znowu na Esci) + miansa 20 mg gdy nie mogę zasnąć biorę więcej, lecz to sporadycznie. Leki te mam wrażenie tlumią tylko we mnie emocje i jest co raz gorzej. Mam wrażenie, że powodują z dnia na dzień co raz większą depreche u mnie :-( na początku nawet aktowizowały i poprawiły nieco humor. Na dzień dzisiejszy muszę się zmuszać, aby wyjść z domu. Zmieniłem już lekarza do którego uczeszczałem ponad rok czasu niedługo mam wizytę i chciałbym Was zapytać jaki lek polecacie, może uda mi się jakoś przekonać lekarza do innego leku ?
Rejestracja: 2011
  • 5494 / 406 / 0


Spróbuj paroksetyny podobna mocarz.
Rejestracja: 2017
  • 4296 / 421 / 0


12 września 2018SadMartin pisze:
Witajcie :listen:
Jaki polecacie Antydep na ogrome poczucie smutku i pustki ? Przerabiałem już leki z grupy SSRI a dokładne Escipram i Asertin (aktualnie jestem znowu na Esci) + miansa 20 mg gdy nie mogę zasnąć biorę więcej, lecz to sporadycznie. Leki te mam wrażenie tlumią tylko we mnie emocje i jest co raz gorzej. Mam wrażenie, że powodują z dnia na dzień co raz większą depreche u mnie :-( na początku nawet aktowizowały i poprawiły nieco humor. Na dzień dzisiejszy muszę się zmuszać, aby wyjść z domu. Zmieniłem już lekarza do którego uczeszczałem ponad rok czasu niedługo mam wizytę i chciałbym Was zapytać jaki lek polecacie, może uda mi się jakoś przekonać lekarza do innego leku ?
Cala grupa lekow opiera sie na serotoninie.
Probuj dalej, ale wiekszosc ludzi twierdzi, ze glupota jest robic to samo i oczekiwac innych efektow.
Powodzenia.
Przyda sie.
Rejestracja: 2016
  • 2162 / 387 / 0


[mention]Stteetart[/mention], to Twoim zdaniem po niepowodzeniu próby z escitalopramem miałby od razu szukać w innej grupie, bo przecież 'wszystkie SSRI bazują na serotoninie to nie ma co oczekiwać'? To duże uproszczenie i głupota IMO.
Rejestracja: 2017
  • 4296 / 421 / 0


Rzeklbym bardzo duze.
Jednak de fakto wszystkie SSRi roznia sie szczegolami- wiekszymi lub mniejszymi ale "problem" jest ten sam i rozwiazanie tez
Nijak ma sie to do faktow.

Na tym forum juz SSRi leczono hiperprolaktymie (paradoksalnie), tezyczke a nawet hipoglikemie reaktywna.

Przyczyn tego stanu moze byc setka.
Rozwiazanie zawsze jedno.
Na dalszy plan schodza badania czy zmiana trybu zycia- Rozwiazanie jest jedno.

Polecam.sie wczytac - choc to pewnie pierdoly.
https://akademiawitalnosci.pl/depresja- ... k-witamin/

http://zdrowiebeztajemnic.pl/depresja/

Zwlaszcza drugi link.
Wszystkie te objawy luzno kraza wokol serotoniny:]
Tylko czy wokol chemi?

Od dawna tez wstawialem ten link
http://www.zespoldowna.info/tryptofan-s ... hodzi.html
W kolejnych odcinkach chlop opisywal tez konieczność stosowania SSRi, ale jak bardzo rozni sie jego opis od forumowych?
Przytoczenie pelnej sciezki metabolizmu od tryptofanu przez "obrobke" przy uzyciu kofaktorow.
Dla niego leki to koncowy etap- dla Was pierwszy, 20 srodkowych i koncowy :-D

Ktos wspominal o inozytolu?
https://slawomirambroziak.pl/forum/inde ... pic=2779.0
Nikt.
"Bo nie dziala"
A jak chcecie pozyskac sero bez subst niezbednych do obrobki tryptofanu czy modulujacyh serotonine?

Nie na temat?
Spoko ale leki to ostatecznosc, moze warto zaznajomic sie skad spadek samopoczucia?
Skad jesienna "depresja" ktora nie jeat niczym innym niz deficytem wit D??...
Rejestracja: 2018
  • 20 / 2 / 0


Ja opiszę Wam trochę moją dotychczasową przygodę z psychotropami. Leczę się na fobie społeczną, OCD, IBS:

escitalopram- czułem się po nim dobrze na fobie społeczną działał, nie wyeliminował jej ale było czuć różnicę, na OCD w ogóle nie pomógł w dodatku miałem wrażenie, że nasila natręctwa, trochę za słaby lek.

Coaxil- nie czułem w ogóle jego działania, byłem zamulony, tragedia
buspiron- brałem za krótko rzuciłem, bo nie podobało mi się ze chodzę cały czas zamulony i wzdęty a potrzebuje dużo myśleć- takie studia.
Anafranil- super lek ogromnie mnie zaktywizował dodał pewności siebie ale jak wróciłem na studia to i tak fobia społęczna powróciła natrętne myśli zlikwidował, natomiast nie zadziałał na kompulsje ( moze bralem za malo 75mg), ale na depresje i humor działał świetnie.
karbamazepina jako stabilizator- znowu nie szło myśleć miałem wrażenie zwiększonego lęku
sulpiryd 50mg- super sprawa, polecam fajnie aktywizuje, poczucie takiej euforii, dodaje motywacji, stan podchodzący lekko pod hipomanię, ale jako prokinetyk u mnie nasilal biegunki.
paroksetyna- zadziałała po 1,5 miesiąca super na fobie społeczną, trochę gorzej na lęk napadowy, w ogóle na obsesje- znowu miałem wrażenie, ze je nasila. Probowalem zwiekszac ale 30 mg zrobiło ze mnie zombie bylem apatycznu zmulony pograzony w depresji, myslalem ze to minie ale stan ten utrzymywal sie 20 dni i się poddałem.

Teraz jestem na sertralinie (100mg)+pregabalina 150mg + perazyna na noc25mg-- działanie na ukl. pokarmowy jest ok. natomiast na nastrój OCD i fobie spoleczna musze jeszcze poczekać bo biorę dopiero 22 dni a wczoraj zwiekszylem sertre do 100, mam nadzieje ze pomoze
Posty: 2102 Strona 190 z 211
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości