Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 593 / 68 / 0

^miałem tamten wzór, ale to dawno, za cholerę nie pamiętam:p

jak masz i wrzucisz, to się oceni, czy to jeszcze do czegoś zdatne ;)
  • 459 / 2 / 0

27 sierpnia 2018MrMagnificus pisze:
^miałem tamten wzór, ale to dawno, za cholerę nie pamiętam:p

jak masz i wrzucisz, to się oceni, czy to jeszcze do czegoś zdatne ;)
nie mam. kiedy to było :-D

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

m4c

• 19 / 1 / 0

Mam pytanko - kupno recept z pewnego popularnego serwisu z ogłoszeniami - wałek, przypał czy ma to jakiś sens?
  • 314 / 24 / 0

Walek i przypal. Moj braciak ostatnio tramal 100mg na ampulkach kupowal na recke wetetynaryjna. Tam nie ma zadnego numeru poza pieczatka weta, mam wrazenie ze to zupelnie poza kontrola idzie
  • 109 / 5 / 0

czy mając 100% legalną, niezrealizowaną, białą receptę na antydepresanty można ją zeskanować, dodać komputerowo jakiś lek który również jest na białą i wydrukować ją na nowo zmieniając numer recepty czy jakoś inaczej? pytanie pewnie głupie ale nie znam się kompletnie i chcę się upewnić %-D
  • 17 / / 0

Jeżeli recepta była wystawiana elektronicznie, jest jakaś szansa ze kiedyś zostanie to wychwycone przy okazji jakiejs kontroli. Jeżeli jednak masz wszystko na 100% ceny zazwyczaj nikogo nie interesuje.
  • 575 / 116 / 0

05 września 2018Topnik pisze:
Walek i przypal. Moj braciak ostatnio tramal 100mg na ampulkach kupowal na recke wetetynaryjna. Tam nie ma zadnego numeru poza pieczatka weta, mam wrazenie ze to zupelnie poza kontrola idzie
Bo to tramal i na 100%. Recepta od rodzinnego na 100% też nigdzie nie jest kontrolowana, poza sprawdzeniem czy została wypisana poprawnie i są pieczątki. Ta sama sprawa tyczy się wszystkich poza narko na 100%
  • 2 / / 0

Recki od weta jak najbardziej się sprawdzają i jest niskie ryzyku przypalu. Potwierdzam dodatkowo tak jak pisał Topnik, na recepcie widnieje tylko pieczątka weta i ewentualnie jego kliniki
  • 63 / 4 / 0

Od stycznia 2019 ten temat umrze śmiercią naturalną, apteki będą musiały wprowadzać w system każdą recepte, wejdzie e-recepta i będzie po robocie. Jedynie recki od weta i (....) będą przechodziły, ale to na "zwykłe" leki , a nie na psycho czy tramale. Kończy się pewna epoka.
  • 1427 / 105 / 1

Jeśli recka na lek typu betabloker jest wystawiona komputerowo w przychodni lekarza rodzinnego, to czy skan + zamiana pozycji na psychotrop 100% może nieść realne ryzyko przypału?
Wróć do „Recepty – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata