Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

• 352 / 13 / 0

Medikinet CR na słaby system tego opóznianego uwalniania. Teoretycznie pierwsze pol dawki ma byc uwalniane od razu, a reszta rownomiernie po 4h. W praktyce to się nie sprawdza.

Nastepnym razem popros o IR 5 mg (jesli teraz bierzesz Cr 10mg) i bierz według uznania, kiedy tego potrzebujesz.
A jeśli chcesz wersje o przedłużonym uwalnianiu, to poproś o Concertę.

A wgl to jest tutaj 106 stron, gdybys tylko wyszukał hasło „medikinet cr” to znalazł byś odpowiedz na twoje pytanie.
  • 1360 / 182 / 154

Fakt, że Concerta o przedłużonym uwalnianiu działa dłużej niż Medikinet CR, ale ten szybciej zaczyna działać.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.
  • 2 / / 0

Czy jest tu osoba, która podrabiała receptę na metylofenidat?
Czy te recepty są, że tak powiem, inne od tych tradycyjnych?
  • 593 / 68 / 0

07 września 2018blueberry pisze:
Wiesz co.. On mnie zna i dałem mu się poznać od, że tak powiem odpowiedzialnej strony. W zasadzie to go nawet lubię a na pewno nie chciał mi źle. Podejrzewam, że miał takich znajomych co to rekreacyjnie walili i stąd takie przeświadczenie. Generalnie to z miejsca bardzo energicznie i negatywnie zareagował na tą moją propozycję (jakbym o jakiś metadon prosił ;) ) Dodatkowo powiedział coś w stylu "i nie mam nawet narkotycznych recept" (nie znam się na tym ale zrozumiałem, że to jakieś specjalne, przez które teoretycznie mógłby mieć przypał).
To recepta Rpw (dp 2013r były różowe).
  • 240 / 59 / 0

08 września 2018Aurion pisze:
Medikinet CR jest jakiś dla mnie średni. Mam dawkę ustaloną, pierwsza kapsułka działa dobrze. Tylko, że po 4h puszcza, nie da się nic już robić, na niczym skupić. A to niby forma o dłuższym działaniu. Wzięcie kolejnej sprawia, że jest z kolei duża nerwowość, drażliwość, takie poczucie "za mocno", narasta poczucie gorąca i ciągłe pragnienie<->sikanie. Czas po 4 godzinach pierwszej kapsułki to taki okres, w którym ani już robić coś konstruktywnego, bo za słabo, ani wziąć kolejną, bo zaraz poczucie, że za mocno. Osoby mające porównanie postaci o natychmiastowym uwalnianiu do postaci CR, co powiecie?
Mam niestety podobne odczucia względem Medikinet CR. To przedłużone uwalnianie zazwyczaj nie jest równomierne, dobrze rozłożone w czasie.
Bardzo dużo zależy od posiłku, po którym bierzemy lek - jego wielkości i rodzaju. Najlepszy jest posiłek umiarkowany - ani mała przekąska, ani też obżarcie się do syta. Zalecane jest także, by był urozmaicony i zawierał wszelkie makroskładniki, w tym węglowodany i błonnik.
U mnie jest tak, że zarówno po zbyt małej przekąsce, jak i gdy posiłek jest głównie tłuszczowo-białkowy, to dawka działa prawie od razu, prawie jak ten o natychmiastowym uwalnianiu - wtedy z racji tego, że dawka jest odpowiednio większa, pojawia się poczucie "zbyt mocno", aczkolwiek u mnie absolutnie niewiążące się z drażliwością czy nerwowością, a bardziej efektami nadmiernego pobudzenia fizycznego (jak po kilku kawach).
Natomiast jak się objem do pełna, to często działania nie czuć wcale, albo słabo, albo czuć coś dopiero nagle po paru godzinach.

Strzelam, że problemem w Twoim przypadku jest właśnie zbyt słaba podkładka z jedzenia pod lek. Nie wiem jak tam robisz, ale może spróbuj odczekać minimum 0,5-1 godziny po posiłku i wtedy zażyć tabletkę? 4h to jest właśnie przybliżony czas działania wersji instant release, więc można wywnioskować, że tutaj CR zadziałało jak IR z racji natychmiastowego potraktowania granulek kwasami żołądkowymi i wchłonięcia wszystkiego od razu.
  • 85 / / 0

Coś poważnego może się stać jeśli połączę pramipeksol w dawce 0,5mg z metylo 5-10mg?
  • 1 / / 0

Siema mam takie pytanie mianowicie stanie się coś gdy zmieszam ok. Pół litra wódki z 30 mg medikinetu CR przez sniff? Czy metylo mogę bezpiecznie łączyć z alkoholem?
  • 85 / / 0

https://www.alcohol.org/mixing-with/methylphenidate/

TL;DR - lepiej nie łączyć. Człekowi wydaje się, że jest bardziej trzeźwy niż w rzeczywistości i pije więcej, co potem kończy się uber kacem. Ponadto może bardziej niż zwykle odwalać. Po takim miksie wydziela się etylofenidat, który jest silniejszy od MPH.

A ja nadal nie wiem czemu przestał na mnie działać tak dobrze jak kiedyś. 1,5 roku tego samego działania w tej samej dawce i nagle się mózgowi przypomniało, że nie będzie strzelał dopaminą, bo po co.
  • 1360 / 182 / 154

Poza tym łączenie MPH z alkoholem obciąża układ krążenia.
  • 240 / 59 / 0

18 września 2018Michal1319 pisze:
Siema mam takie pytanie mianowicie stanie się coś gdy zmieszam ok. Pół litra wódki z 30 mg medikinetu CR przez sniff? Czy metylo mogę bezpiecznie łączyć z alkoholem?
Skoro już tak bardzo chcesz łączyć, to nie lepiej najpierw spróbować z mniejszymi dawkami i obserwować, jak na Ciebie działa?
Nikt nie ma szklanej kuli i nie stwierdzi, jaką masz np. wrażliwość/tolerancję na obie substancje, a to ma bardzo duże znaczenie.
Ogólnie łączenie alkoholu z MPH nie jest zalecane i mocno obciąża organizm.
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata