Dlaczego mefedron często jest mokry, wilgotny, lepiący, kleisty? Jak przetrzymywać katynony?

4-MMC, M-CAT, metyloefedron
Więcej informacji: Mefedron w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 182 / 26 / 0

Zauważyłem, że dość często ludzie mają taki mokry, wilgotny, lepiący, kleisty towar, z czego to się bierze? Z trzymania w workach i braku powietrza? Z powodu wysokiej temperatury też podobno słyszałem.

Jak w końcu z tym jest?
Rejestracja: 2014
  • 1749 / 426 / 0

Bo jest zasyfiony?

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Młodzi Niemcy przerzucają się z alkoholu na narkotyki

Młodzi Niemcy mniej palą tytoniu i piją alkoholu, ale częściej sięgają po miękkie narkotyki, zwłaszcza marihuanę. Raport w sprawie korzystania przez nich z używek przedstawiła Federalna Centrala Informacji o Zdrowiu (BZgA).
Rejestracja: 2015
  • 1468 / 222 / 0

Ktoś schrzanił reakcje, a że po oczyszczeniu i osuszeniu straci za bardzo na mocy to zostaje sprzedawany w formie wilgotnej :nuts:
Rejestracja: 2018
  • 182 / 26 / 0

W ostatnimi czasu często ktoś widzę, że "partoli" robotę. Kiedyś tak nie było mniej więcej np. 4 lata temu.
Rejestracja: 2017
  • 507 / 47 / 0

Sposób przechowywania idzie w parze z jakością
Rejestracja: 2016
  • 2747 / 501 / 7

Jak keton jest mokry, to znaczy, że nieoczyszczony. Trzymanie w zamknięciu bez dostępu do tlenu jest dobrym sposobem przechowywania.
Gdzieś czytałem o "gniciu" ketonu (nie w sensie dosłownym oczywiście) przez utlenianie metyloaminy.
Rejestracja: 2018
  • 182 / 26 / 0

Tyle osób na forum, tyle głów, tyle ekspertów i mało kto wie jak powinno się przechowywać. Ja napisałem że znajomy mi powiedział, że dostał to normalne, ale podobno od temperatury "zaczęło się pocić". Kto wie czy też nie od światła słonecznego?

Wydaje mi się, że to jak ze wszystkim, ciemne, suche, pomieszczenie, z chłodną temperaturą typu aka zimne piwnice, a nie upały. Ktoś wie jak powinno być? A kto wie czy to nie zależy od sortu oraz 1000 innych czynników.
Rejestracja: 2016
  • 2747 / 501 / 7

No właśnie tak. Ciemno, sucho, chłodno i bez dostępu do powietrza. Może od działania światła słonecznego zaczęło degradować - nie wiem. Może też, tak jak wyżej napisałem, od działania powietrza.

W ogóle odnośnie nazwy tematu to mefedron w swej nie zachwianej zjebaną syntezą postaci nigdy nie jest mokry, wilgotny, lepiący czy kleisty.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 949 / 275 / 2

Przez obecność dużej ilości zanieczyszczeń mamy do czynienia z mieszaniną substancji, każdy związek chemiczny ma określoną temperaturę topnienia, natomiast dodatek innej substancji o niższej temperaturze topnienia prowadzi do zjawiska euteksji, czyli obniżenia temperatury topnienia mieszaniny poniżej temp. topnienia każdej substancji osobno. Proszek może się zmienić w lepką masę, albo rozpuścić.

Kolejna sprawa - sole zawierają wodę krystalizacyjną. Taka sól jest stabilna w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności, gdy zostaną one przekroczone, dochodzi do wydzielenia się wody krystalizacyjnej. Tu też należy zwrócić uwagę, że obecność zanieczyszczeń lub innych soli może zmieniać te parametry i sprawiać, że do wydzielenia wody krystalizacyjnej będzie dochodziło szybciej, w warunkach, w których czystej substancji nic by się nie działo.

Praktycznie wszystkie substancje rozpuszczalne w wodzie są w jakimś stopniu higroskopijne, jak wchłoną wodę z otoczenia może zajść hydroliza.

Najlepiej przechowywać wszystko szczelnie zamknięte, w chlodnym i suchym miejscu bez dostępu do światła, jednak gdy mamy do czynienia z tym, co opisałem w pierwszym akapicie, to jedyną metodą która spowolni rozkład będzie chyba zamknięcie w zamrażarce.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Mefedron”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości