Dlaczego mefedron często jest mokry, wilgotny, lepiący, kleisty? Jak przetrzymywać katynony?

4-MMC, M-CAT, metyloefedron
Więcej informacji: Mefedron w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 182 / 22 / 0


Zauważyłem, że dość często ludzie mają taki mokry, wilgotny, lepiący, kleisty towar, z czego to się bierze? Z trzymania w workach i braku powietrza? Z powodu wysokiej temperatury też podobno słyszałem.

Jak w końcu z tym jest?
Rejestracja: 2014
  • 1602 / 308 / 0


Bo jest zasyfiony?

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Przypalasz? Nie pij. Pijesz? Nie przypalaj

Amerykańscy naukowcy ustalili, że piwko z trawką lub trawka z piwkiem kopią mocniej, niż samo piwko lub sama trawka ;)
Rejestracja: 2015
  • 1263 / 150 / 0


Ktoś schrzanił reakcje, a że po oczyszczeniu i osuszeniu straci za bardzo na mocy to zostaje sprzedawany w formie wilgotnej :nuts:
Rejestracja: 2018
  • 182 / 22 / 0


W ostatnimi czasu często ktoś widzę, że "partoli" robotę. Kiedyś tak nie było mniej więcej np. 4 lata temu.
Rejestracja: 2017
  • 505 / 46 / 0


Sposób przechowywania idzie w parze z jakością
Rejestracja: 2016
  • 2572 / 376 / 3


Jak keton jest mokry, to znaczy, że nieoczyszczony. Trzymanie w zamknięciu bez dostępu do tlenu jest dobrym sposobem przechowywania.
Gdzieś czytałem o "gniciu" ketonu (nie w sensie dosłownym oczywiście) przez utlenianie metyloaminy.
Rejestracja: 2018
  • 182 / 22 / 0


Tyle osób na forum, tyle głów, tyle ekspertów i mało kto wie jak powinno się przechowywać. Ja napisałem że znajomy mi powiedział, że dostał to normalne, ale podobno od temperatury "zaczęło się pocić". Kto wie czy też nie od światła słonecznego?

Wydaje mi się, że to jak ze wszystkim, ciemne, suche, pomieszczenie, z chłodną temperaturą typu aka zimne piwnice, a nie upały. Ktoś wie jak powinno być? A kto wie czy to nie zależy od sortu oraz 1000 innych czynników.
Rejestracja: 2016
  • 2572 / 376 / 3


No właśnie tak. Ciemno, sucho, chłodno i bez dostępu do powietrza. Może od działania światła słonecznego zaczęło degradować - nie wiem. Może też, tak jak wyżej napisałem, od działania powietrza.

W ogóle odnośnie nazwy tematu to mefedron w swej nie zachwianej zjebaną syntezą postaci nigdy nie jest mokry, wilgotny, lepiący czy kleisty.
Rejestracja: 2012
  • 1034 / 251 / 0


Przez obecność dużej ilości zanieczyszczeń mamy do czynienia z mieszaniną substancji, każdy związek chemiczny ma określoną temperaturę topnienia, natomiast dodatek innej substancji o niższej temperaturze topnienia prowadzi do zjawiska euteksji, czyli obniżenia temperatury topnienia mieszaniny poniżej temp. topnienia każdej substancji osobno. Proszek może się zmienić w lepką masę, albo rozpuścić.

Kolejna sprawa - sole zawierają wodę krystalizacyjną. Taka sól jest stabilna w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności, gdy zostaną one przekroczone, dochodzi do wydzielenia się wody krystalizacyjnej. Tu też należy zwrócić uwagę, że obecność zanieczyszczeń lub innych soli może zmieniać te parametry i sprawiać, że do wydzielenia wody krystalizacyjnej będzie dochodziło szybciej, w warunkach, w których czystej substancji nic by się nie działo.

Praktycznie wszystkie substancje rozpuszczalne w wodzie są w jakimś stopniu higroskopijne, jak wchłoną wodę z otoczenia może zajść hydroliza.

Najlepiej przechowywać wszystko szczelnie zamknięte, w chlodnym i suchym miejscu bez dostępu do światła, jednak gdy mamy do czynienia z tym, co opisałem w pierwszym akapicie, to jedyną metodą która spowolni rozkład będzie chyba zamknięcie w zamrażarce.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Mefedron”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: curious_ i 0 gości