Metadon- terapia substytucyjna (do uzupełnienia)

Metadon to najprostszy chemicznie opioid – 6-(dimetyloamino)-4,4-difenyloheptan-3-on.
Więcej informacji: Metadon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 878 / 169 / 5

...
  • 5 / / 0

Metadon to najgorsze co w życiu mnie spotkało . I program dr z Bydgoszczy .pozdrawiam

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Nowa gra na komórki uchroni młodzież przed zażywaniem dopalaczy?

Gra na komórki ma pomóc młodym ludziom poznać zagrożenia związane z braniem dopalaczy. To pomysł na kampanię antynarkotykową adresowaną do młodych ludzi i ich rodziców. Gra ma promować zdrowe postawy i edukować na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami.
  • 157 / 18 / 0

Ja też nie jestem zadowolona z programu metadonowego.
Przyjęli mnie jak miałam 18 lat a do tego tylko paliłam i to może 2 lata z przerwami. Były ośrodki owszem ale uważam że nie była to dobra decyzja.
Po pół roku abstynencji wróciłam do brania a po metadonie tolerke wyjebało mi w kosmos.
Oczywiście o paleniu już nie było mowy.
Tak naprawdę największe bagno zaliczyłam właśnie po programie.
Nie jest to zła opcja Ale napewno dla osób z większym stażem.
Po 6 latach praktycznie ciągu (z przerwami na dtx)
rzeczywiście metadon mi pomógł ale wtedy było za wcześnie.
Teraz na programy przyjmują jak leci np w Wawie na jednym z programów to potrafią nawet osoby po pół rocznym ciągu przyjąć. Moim zdaniem robi sie takim ludziom większą krzywdę.
Wróć do „Metadon”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata