Najlepszy lek przeciwbólowy na bóle menstruacyjne

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 35 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2016
  • 465 / 19 / 0


Słonko jak się rzyga z bólu nospa nie działa od nigdy boli Cię od koparek po kolana wszystko to nie jest nie bolesna menstruacja %-D po prostu mam dość dziwne przyswajanie lekow ibum jedynie w zielonej opcji pomaga. Nospa to syf imo. W ciągu 27 lat przerobilam już trochę tych miesiączki wielu ginekologow i leki od nich na bole nie dały nic :)
Ale fajnie by bylo mieć farta wziąć nospe i cieszyć się że przeszlo:)
Rejestracja: 2018
  • 5 / / 0


Moja dziewczyna w bardzo ciężkich dniach ratuje się Doretą(37,5mg tramal + 375 paracetamol) w kombinacji z nospą forte. Lżejsze: Pyralgina i również nospa forte.

GIS ostrzega rodziców przed e-papierosem. W USA wybuchła już epidemia uzależnień (+ wywiad)

Główny inspektor sanitarny ostrzega rodziców przed elektronicznymi papierosami, które wchodzą do szkół.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 11 / / 0


Skoro mowa tutaj o bólach i okresie, to także chciałabym spytać o substancję, która pomoże mi podczas miesiączki, tylko że u mnie bóle są ogromne, towarzyszą mi wymioty, nie daję rady wstać z łóżka, a tymbardziej gdzieś chodzić. Nie działa na mnie: ibuprofen, paracetamol oraz inne biedne tabletki przeciwbólowe. Nimesulid także nie działa. Opio także na mnie nie zadziała, ponieważ mam za dużą tolerkę. Poszukuję czegoś co pozwoli mi normalnie funkcjonować przez te 8-9 dni okresu, fajnie gdyby nie robiło fazy. Chcę tylko pozbyć się bólu. Myślę, że mój budżet miesięczny na taką substancję to 100-200 zł na te 8/9 dni.
Rejestracja: 2018
  • 2594 / 920 / 1


10 kwietnia 2018DexPL pisze:
Jedzenie ketonalu co miesiąc przy bólach menstruacyjnych to prosta droga do wrzodów żołądka.
Bóle menstruacyjne u młodych kobiet przed pierwszą ciążą w 80% są spowodowane nadprodukcją prostaglandyn, czyli substancji powstających w macicy pod wpływem progesteronu co skutkuje złuszczeniem błony śluzowej.

Można przeciwdziałać temu efektowi przed. Wystarczy w dniach poprzedzających menstruację zmniejszyć ilość wody nagromadzonej w organizmie, co zmniejszy ciśnienie wewnatrzkomorkowe, a tym samym ból i nadwrażliwość na ból. Bez potrzeby stosowania analgetyków.

Niestety diuretyki nie są bezpieczne do stosowania bez świadomości jak działają na organizm. Zamiast tego proponuje lek: Hygroton - Chlortalidonum 50mg. Do stosowania 3-4 dni przed planowaną menstruacją i przez 2 dni okresu o pół tabletki dziennie (25mg).

Wysikacie w tym okresie nadmiar wody i przy okazji hormonów. Okres będzie w 90% bezbolesny. Nie będzie opuchlizny typowej dla okresów.

Oczywiście lek nie jest obojętny. Nie można stosować przy chorych nerkach i wątroby oraz pilnować nawodnienia.

Lek zapisała mojej żonie ginekolog. Działa bezbłędnie za każdym razem.

PS. Bole mogą mieć podłoże chorobowe, wiec najlepiej udać się do specjalisty.
Proszę. O ile nie ból nie jest przyczyn choroby to zadziała na pewno.
Rejestracja: 2018
  • 2032 / 375 / 154


Łagodziłam ból tramadolem, morfiną, kodeiną i dihydrokodeiną, ale teraz jako czysta morfinistka po odwyku nie mogę zażywać leków opioidowych, więc biorę nimesulid (Aulin / Nimesil) lub ketoprofen (Ketonal), czasem z metamizolem (Pyralgina). Dobry jest też butylobromek skopolaminy (Buscopan) jako środek rozkurczowy.
Posty: 35 Strona 4 z 4
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NapaleonBonerparte, pqq i 1 gość