Hyperreal w pracach naukowych (forum oraz serwis)

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2009
 • 1740 / 211 / 0


hyperreal-logo.png
[/align]


Przetrząsając internety natrafiłem na całkiem duże ilości artykułów oraz prac naukowych, które w jakimś to stopniu opierają się w swej treści o forum oraz portal Hyperreal (bezpośrednio lub też pośrednio w formie źródeł). Dlatego postanowiłem się z Wami podzielić, jako że to również w jakimś tam stopniu obrazuje jaki mamy wpływ jako Hyperreal oraz społeczność na obraz narkomanii, narkotyków i ich zażywania. Niektóre z tych tekstów są na prawdę ciekawe, inne stanowią raczej tylko ciekawostkę.

****************
 1. Alternatywny dyskurs o substancjach psychoaktywnych na podstawie analizy forum internetowego Hyperreal
 2. Nowe substancje psychoaktywne - nowe ryzyka i wyzwania
 3. Informacja o realizacji działań wynikających z krajowego programu przeciwdziałania narkomanii w 2014
 4. Cechy towarzyszące rozwojowi uzależnienia od opiatów w grupie internautów
 5. Katalizatory wiedzy, psychonauci i ciemne sieci (w: Serwis Informacyjny Narkomania; strona 20)
 6. Nowe substancje psychoaktywne - mefedron i syntetyczne kanabinoidy (w: Serwis Informacyjny Narkomania)
 7. Cechy osobowości osób zażywających substancje halucynogenne mierzone kwestionariuszem NEO-PI-R
 8. Fenomenologiczna jedność doświadczenia psychodelicznego - Analiza treści Trip Raportów
 9. Zarys wzorca gatunkowego trip
 10. „Dopalacze” — co wiemy o nowych substancjach psychoaktywnych?
 11. Rozkosze immunizacji – biopolityka substancji psychoaktywnych
 12. Możliwość wykorzystania (wybranych) roślin jako dopalaczy
 13. Oraz w znacznie mniejszym stopniu (tylko jako źródło, bez bezpośrednich odniesień po za drobnym przypisem do nas i naszych zagranicznych sąsiadów) : Fatal poisoning with the synthetic cannabinoid AB-Chminaca and ethyl alcohol - A case study and literature review
 14. Również w małym stopniu (jako odniesienie się jako źródło informacji nt. prod. metamfetaminy z acataru): Przestępczość narkotykowa - produkcja narkotyków z leków zawierających pseudoefedrynę (w: Kwartalnik Prawno-Kryminalistyczny Szkoły Policji w Pile)

❗️ Fajnie by było, jakby część z nas być może utworzyła chronologie wydarzeń oraz historię forum w postaci skromnej książeczki. W tym chronologie zmian oprawy graficznej czy też wprowadzenia konkretnych serwisów lub funkcjonalności.
❗️ Przyznam szczerze, że nie jestem pewien czy to właściwe miejsce do zamieszczenia tego wątku %-D Dlatego w razie ewentualnej potrzeby transportu to właściwego działu proszę się nie krępować. Zamierzam ten wątek aktualizować na pierwszej jego stronie (aby nie tworzyć niepotrzebnego zamętu/burdelu).
**************** Warto też zauważyć, że państwowe instytutacje, ośrodki i periodyki w dużej mierze korzystają z forum jako źródło informacji nt. samej narkomanii, substancji psychoaktywnych, ich popularności oraz zaangażowaniu użytkowników. Zwłaszcza w kontekście Dopalaczy; także można uznać do pewnego stopnia, że sami typujemy następne delegalizowane substancje poprzez aktywność na forum - nie żartuję! No skoro Minister Zdrowia w swoich rekomendacjach odnośnie przeciwdziałania narkomani się na nas powołuje (jako źródło) to coś musi w tym być co nie❓❗️ Lub np. w Serwisie Informacyjnym Narkomania jest analizowane zainteresowanie i zaangażowanie na forum w tej kwestii - ten periody, wraz z jego wzmiankami o hyperrealu będę sukcesywnie dodawać.

Ludziska proszę Was, abyście nie robili tu zbytnio offtopicu - będzie on nagradzany ostrzeżeniami (równocześnie proszę pozostałych moderatorów o pomoc w tym zakresie w miarę możliwości i/lub okazji).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość