Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2105 Strona 171 z 211
Rejestracja: 2017
  • 1364 / 115 / 0


misspill
a długo już bierzesz antydepy ? Co Cię do tego skłoniło, lekarz ?

Jeśli możesz opisz swój światopogląd/samopoczucie before and after
Bardzo mnie to ciekawi
Rejestracja: 2016
  • 2162 / 388 / 0


Biorę antydepy nieprzerwanie od 6 lat. Choruję na schizofrenię niezróżnicowaną z objawami afektywnymi, F20.3. W 2012 leczyłam pierwszą depresję popsychotyczną, po pół roku stosowania antydepów odstawiłam je, było dobrze. Potem nawrót psychozy, następnie znów depresja popsychotyczna i branie antydepów dłużej, odstawienie spowodowało nawrót objawów, od tamtego czasu leczę się nieprzerwanie różnymi antydepresantami.

MAOi (moklobemid), SSRI's (fluoksetyna, citalopram, sertralina, paroksetyna), DARI (bupropion), SNRI/SARI (wenlafaksyna, duloksetyna, escitalopram), NaSSA (mianseryna, mirtazapina), TLPD (doksepina, klomipramina), agomelatyna, buspiron, pregabalina, sole litu, przeróżne augmentacje neuroleptykami. Mogłam coś pominąć.

Generalnie leków przeciwpsychotycznych, stabilizujących nastrój praktycznie cała gama, nie ma co wymieniać, łatwiej wymienić te, których nie brałam.

Co pisać o światopoglądzie jeśli jest się tzw. trudnym przypadkiem (temu nie zaprzecza nawet lekarz prowadzący), z 7 hospitalizacjami na koncie, nawet wielomiesięcznymi i do tego aktywnym ćpunem? Mam na koncie wiele stanów psychotycznych, quasipsychotycznych, depresyjnych, maniakalnych, neurotycznych, mieszanych, depersonalizacji, dysocjacji, objawów ksobnych, urojeń, omamów, pseudohalucynacji. Objawów zarówno zwiewnych jak i ciężkich, długotrwałych. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie co się zmieniło w moim życiu, bo to życie pieprzy mi się doprawdy nieziemsko. Jestem jedną wielką bujdą na psychotropowych resorach.

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Czy Weedcraft Inc jest kontrowersyjny?

Rozmowa z Jakubem Pałyską, deweloperem ze studia Vile Monarch, które aktualnie tworzy grę Weedcraft Inc.
Rejestracja: 2017
  • 1364 / 115 / 0


Czyli od biedy, pomogły, mam rozumieć ?
Jest lepiej ?
Rejestracja: 2016
  • 2162 / 388 / 0


Tak, jest całkiem nieźle, ale towarzyszy mi uczucie, że stan na TLPD nie ma to żadnego związku z normalnością sprzed leczenia, czasem ta świadomość jest nawet przyjemna bo który ćpun lubi zwyczajność. Przy SSRI to wrażenie sztuczności jest znacznie mniejsze. Teraz dostaję trzy leki, dwa neuroleptyki - arypiprazol 7,5 i 400mg kwetiapiny, a jako antydepresant wspomnianą klomipraminę w preparacie Anafranil, który to otrzymuję bezpłatnie dzięki refundacji. Stosowanie klomi okupione jest znacznymi skutkami ubocznymi, to lek praktycznie ostatniej szansy (jeśli przyjąć rachubę mojego doca).
Rejestracja: 2018
  • 1163 / 91 / 0


Z TLPD masz jeszcze amitryptylinę działa bardziej sedatywnie niż klomipramina , możesz jeszcze też podbić klomipraminę.
Schizofrenię niezróżnicowaną z objawami afektywnymi, trudno się leczy, jakie leki na Ciebie najlepiej działały?
Skutki uboczne klomi są spotęgowane przez arypiprazol i kwetiaminę.
Rejestracja: 2016
  • 2162 / 388 / 0


Nic nie chcę zmieniać, jest dobrze, ale dziękuję za sugestie. No właśnie sedacja nie jest mi bardzo potrzebna. Początkowo klomi strasznie sedowała, ciągle człowiek by się kładł, czilował. Na szczęście ten ubok minął bezpowrotnie. Czasem jak mam jakieś gorsze momenty to dorzucam do pieca pregabalinę. Leczenie schizofrenii z objawami afektywnymi jest b trudne, trzeba mieć cały czas bipolarność i psychozę na oku, leki antydepresyjne mogą powodować zmianę faz bądź nawrót psychozy. Przykładowo mogą pojawić się częste zmiany nastroju czy swoiste permanentne podkręcenie rys schizofrenicznych przez antydepy np. uwydatnienie ksobności, ogółem to jest hardkor.
Rejestracja: 2016
  • 154 / 11 / 0


Moje pytanie się odnosiło do tego czy na takim esci da się pracować w pracy która wymaga od człowieka szybkiego, logicznego myślenia. Praca bardzo mocno stresująca lecz stres w tym przypadku działa aktywizująco.
Rejestracja: 2005
  • 3007 / 195 / 0


11 lipca 2018ludecki12 pisze:
Moje pytanie się odnosiło do tego czy na takim esci da się pracować w pracy która wymaga od człowieka szybkiego, logicznego myślenia. Praca bardzo mocno stresująca lecz stres w tym przypadku działa aktywizująco.
no problemo roberto, jeśli o to chodzi to luz. Niekiedy uboki jak senność mogą rozpraszać ale jak sie skupisz bedzie ok, a z czasem maleją
Rejestracja: 2018
  • 1163 / 91 / 0


@ludecki12 Na esci solo tylko początki są trudne, kilka tygodni poza tym , da się pracować , esci oprócz działania przeciwlękowego posiada też profil umiarkowanie aktywizujący.
Rejestracja: 2017
  • 1364 / 115 / 0


Dostałem Fluanxol
moge wpierdalac jak jestem na Różeńcu (słabe imao) ?

Dobre to wg jest ? Zmula/pobudza/poprawia nastrój ??
tyje się po tym ? bezsenność czy coś ?
libido ?
ciśnienie
Posty: 2105 Strona 171 z 211
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: admas, Keddy i 10 gości