Artykuły o dragach

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2067 Strona 207 z 207
Rejestracja: 2017
Użytkownik zbanowany
  • 582 / 75 / 0

Rejestracja: 2009
  • 1671 / 348 / 0

Bardzo ciekawy artykuł od Pokolenie Ł.K.
https://hyperreal.info/news/ten-kannabi ... szy-od-thc
Traktuje o octowym estrze THC, który jest łatwy w otrzymaniu i 2-3 razy silniejszy od THC. Ciekawa jest kwestia legalności tej substancji w Polsce. Ponieważ nie jest ona wymieniona w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. A jednocześnie do grypy I-P nie ma adnotacji charakterystycznej dla innych grup o tym, że prawo obejmuje również estry i etery substancji psychotropowych wymienionych w niniejszej grupie, jeżeli istnienie takich estrów i eterów jest możliwe, chyba że są one wymienione w innej grupie. Skoro istnieje wyjątek od reguły to znaczyłoby, że ester octowy THC jest legalny.

W artykule się wkradł mały błąd: "której używa się podczas ekstrakcji morfiny w heroinę". Powinno być raczej konwersji albo syntezy heroiny z morfiny i bezwodnika octowego. Natomiast podobieństwo produkcji do heroiny i fakt, że substancja działa dopiero po 30 minutach mogą świadczyć o tym, że tak jak w przypadku morfinowych sióstr tak i tutaj THC-O-octan będzie prolekiem THC.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Meksykańskie kartele dwukrotnie podwyższają ceny za narkotyki. Wszystko przez zamknięte granice

Pandemia COVID-19 sprawia, że ceny narkotyków ​w dużej części USA podwoiły się. Ograniczenia dotyczące podróży na przejściach granicznych między USA i Meksykiem utrudniają kartelom transport narkotyków i pieniędzy, które na nich zarobili. – informuje DEA.
Rejestracja: 2007
  • 3984 / 278 / 936

09 grudnia 2017KapitanAizen pisze:
W artykule się wkradł mały błąd: "której używa się podczas ekstrakcji morfiny w heroinę". Powinno być raczej konwersji albo syntezy heroiny z morfiny i bezwodnika octowego.
Jak na "Fakty Konopne" to i tak jest naprawdę nieźle, chłopaki mają dużo entuzjazmu, ale z językiem bywa w ich tekstach krucho.

Nie, żebym sam tłumaczeń nie kaleczył ;-)
Rejestracja: 2010
  • 730 / 72 / 0

Rejestracja: 2017
  • 201 / 62 / 0

Sam reportaż na maksa tendencyjny i przerysowany na potrzeby propagandy antynarkotykowej.

Widziałem to w tv. Najbardziej efektowne były wersety wykrzykiwane przez mojego ojca w stronę telewizora: " Patrz, ałszwic, 30 lat a wyglada na 50 , już łysy . Było więcej wziąć to byś się przekręcił , wygląda jak szczur " . Potem jak się nakręcił to i ja litani wysłuchalem. Sam w młodosci nie był swiety, nawet jak już byłem na swiecie z rodzenstwem, to nie zarabiał na DOM , tylko alkoholizował się, kradł nam pieniądze, czasem przyłożył matce. Teraz trochę odbił to się wyżywa. Hipokryta zasrany.
m
Rejestracja: 2009
  • 1933 / 303 / 0

http://www.emcdda.europa.eu/countries/d ... tistics_en
Statystyki nt. poszczególnych narkotyków, ich zażywania, cen itp. itd. w Polsce na rok 2018
Rejestracja: 2011
  • 215 / 17 / 0

Co do wpisu kilkadziesiąt stron wcześniej odnośnie palenia papierosów i choroby Parkinsona to: https://www.michaeljfox.org/news/re-exa ... nd-smoking Fundacja Michaela J Foxa postawiła hipotezę, że osoby u których rozwinie się w przyszłości choroba Parkinsona po prostu słabiej uzależniają się od papierosów bo mają zyebany tzw. 'układ nagrody' (w którym dopamina odgrywa kluczową rolę ) i dlatego łatwiej im rzucić palenie :) Brzmi to logicznie. Czyli jest im łatwiej rzucić palenie bo nie są jakby uzależnieni a tylko palą bo lubią;) I Palenie nie chroni przed Parkinsonem tylko poprostu Ci bez predyspozycji do Parkinsona silniej sięuzależniają dlatego nie mogą przestać palić
Posty: 2067 Strona 207 z 207
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Passek i 4 gości