Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 201 / 7 / 0

Aaaa, do końca nie wiem co to ten chad, koleżanka też to ma, ale aż tak nie wnikałem. Yerba na mnie różnie działa, czasem nic, a czasem mocno mnie nosi. Jedynie za każdym razem pocą mi się dłonie
  • 82 / 7 / 0

Szukam Yerby, dobrej ale nie stymulującej. Szukam takiej która poprawia samopoczucie. Piłem już różne i niektóre były mega euforyczne i właśnie takich szukam. Te stymulujące mi nie smakują.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Zimny klimat i mniejsza ilość światła słonecznego zwiększają spożycie alkoholu, stwierdzają medycy

Jak wynika z badania zespołu gastroenterologicznego z Uniwersytetu w Pittsburghu, opublikowanego w miesięczniku Hepatology, to gdzie mieszkasz wpływa na wysokość spożywanego alkoholu, które zwiększa się w zimnych klimatach o mniejszym natężeniu swiatła słonecznego.
  • 384 / 8 / 0

Mi smakowało zwykłe Pajarito :)
Ponoć 'klasyk'.
  • 4 / / 0

11 czerwca 2018visitorQ pisze:
Szukam Yerby, dobrej ale nie stymulującej. Szukam takiej która poprawia samopoczucie. Piłem już różne i niektóre były mega euforyczne i właśnie takich szukam. Te stymulujące mi nie smakują.
Polecam sprawdzić te z serii Verde Mate jest dużo różnych smaków i nie są takie mocne
  • 149 / 102 / 0

Piję yerbe mate dosłownie od kilku dni liczonych na palcach.Miałam już dość zielonej herbaty i ogólnie potrzebowałam odmiany.Wybrałam paragwajski klasyk cytrynową,ziołową oraz naturalną.
Mogę napisać,że działa zupełnie inaczej niż kawa(która mi nie sluzy).Jeśli chodzi zaś o walory smakowe miła odmiana,te aromatyzowane sa zajebiste w smaku a naturalna również niczego sobie(obawiałam się,że będzie strasznie i porównania do zalanych petów).Może i ma nutę tytoniową,dymną ale nie wykrzywia twarzy jak mocna gorzka kawa.
Mój dzienny "jadłospis" psychotropów jest szeroki i urozmaicony.Codziennie rano 40mg fluoksetyny,na noc 100-200mg kventiaxu.Co drugi dzień 300mg pregabaliny i co drugi dzień Clonazepamum (aktualnie redukcja na maxa benzo). Pomimo leków yerba mate mnie trzyma w pionie i nie kłade się spac w ciągu dnia(co się często zdarzalo).Wróciła także ochota na pochłanianie książek,pojawiła się wewnetrzna motywacja oraz...do wyjścia z domu!U mnie to przełom,bo jestem z natury domatorką.Mam chęć jechać na wioske,na działke itd.
  • 514 / 19 / 0

no tak ! bo tak właśnie działa Yerba ! zajebiście motywuje do działania, daję uśmiech na twarzy, pełne skupienie, koncentrację podwyższa, dodaje energii witalnych i siły.
Działa długo nienachalnie, ma same pozytywy

YERBA LOVE MATE <3
  • 47 / 3 / 0

Uwielbiam Yerbę. Sączę ją codziennie. Nie jestem w stanie policzyć, ilu 'smaków' próbowałem. Tak jest w moim przypadku- Klasyczne, cierpkie odpadają.. Po prostu nie dam rady ich pić. Muszą mieć jakiś posmak ;) A to, że mnie klepią i mam mnóstwo pozytywnej energii, której czasami nie jestem w stanie z siebie zrzucić, to raczej tylko plus ;)
  • 155 / 2 / 0

Nic dodać, nic ująć, popieram wszystkich poprzedników. Pijam matę od roku z hakiem, raz częściej, raz rzadziej, ale generalnie sporo już litrów poszło, polecam, praktycznie zero kardio problemów (jedynie jak wypiłem np około 4 kubków terere w pracy, potem wracając rowerem meega zadyszka i nieprzyjemne uczucie na serduchu)ale w 99% przypadków działa idealnie, lecz lepiej nie pić za dużo pod wieczór gdyż praktycznie nie da się po tym zasnąć bez benzo.

Polecam jeszcze raz, kawa i energole są przy tym słabiutkie, a poza tym Yerba mate to zdrowa, witaminowa bomba i wychodzi o wiele taniej i smaczniej niż kawa ;)
  • 223 / 3 / 0

Polecam ogólnie yerbe, moja ulubiona to takie żółte opakowanie, nie pamiętam nazwy
o smaku trawy cytrynowej, idealna do pracy umysłowej przynajmniej dla mnie
tylko musze byc czysty
  • 83 / 2 / 0

Moją najbardziej ulubioną jest Kurupi, na drugim miejscu Rosa Monte despelada. Swego czasu miałem też zamiłowanie co Canarias, ale zbyt często ją przedawkowywałem :c Ogólnie to piłem Yerb dużo więcej. Obecnie sącze 1 kg Colona i idzie mi to długo, w smaku jest nawet, ale w działaniu tak średnio. Z yerbą miałem tak że piłem ja dzień w dzień przez miesiąc a potem odstawiałem bo zaczynałem się po niej źle czuć (rozdrażnienie, przestała działąć euforycznie, piłem żeby nie być zmulony) Obecnie wole napić się Yerby co 3 dni, czasem raz na tyg i wtedy działa super :D A tak to eksperymentuje. OStatnio spodobała mi się zielona kawa (smak taki sobie, dodatkowo capi, ale ma fajne orzeźwiające działanie) A obecnie eksperymentuje z Ilex Guayusa która wydaję się bardziej mnie relaxować aniżeli pobudzać. Tak czy inaczej Yerba mate ma super potencjał by ją z czymś mixować. Polecam z imbirem, szczególnie zimą :D
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata