Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 201 / 7 / 0

Spoko ta opcja z przyprawami. Jak wspomniałem 2-3 razy dziennie piję na shota kopiastą łyżeczkę kurkumy, pół łyżeczki imbiru i 1/3 łyżeczki pieprzu, wymieszane z wodą i miodem jest okej. Poza tym pod język kurkuma z pieprzem w stosunku 3/5:1 i w sumie jakby rzeczywiście już troszkę skóra bardziej o zabarwieniu żółtym się zrobiła, no i zniknęły mi syfy z twarzy. Nie widzę przeciwwskazań do dalszych badań xD
  • 2 / / 0

No działa bez dwóch zdań. Spożyłem łyżkę kurkumy z łyżką pieprzu i cynamonem na bazie mleka i oleju. Bardzo fajne, naturalne pobudzenie. Zwiększona asertywność i ogólne ogarnięcie. Bardzo podoba mi się profil działania kurkumy, znacie może jakieś antydepresanty o podobnym działaniu? Chodzi mi o dłuższe t(1/2) substancji czynnej.

Wojna z dopalaczami pod flagą brytyjską. Czy Theresa May wygrała z Mocarzem?

Brytyjski Home Office podsumowuje dwa lata działania ustawy antydopalaczowej. Podobno wszystko działa jak należy, ale żeby powiedzieć coś konkretnego, „brakuje danych”. Polska znowelizowała prawo narkotykowe w sierpniu 2018 roku. Co dziś możemy powiedzieć o skutkach tej reformy?

We wtorek otwarcie pierwszych sklepów z marihuaną rekreacyjną w Massachusetts

Dokładnie o tej samej godzinie we wtorek zostaną otwarte w Massachusetts dwa pierwsze sklepy sprzedające marihuanę do rekreacyjnego użytku.
  • 233 / 19 / 0

Zdecydowanie zwiększa tolerancje na alkohol 3 tabsy ekstraktu ostatni o 18 łącznie 3/4g sproszkowanej z samym pieprzem, alkohol nie jest w stanie sie przebić tolerancja na alko zerowa, kilka dni temu po 2 piwach byłem nieźle wcięty, teraz czwarte i czuję się bardzo dobrze
  • 4 / / 0

FreakyLynx pisze:
01 czerwca 2018
Bardzo podoba mi się profil działania kurkumy, znacie może jakieś antydepresanty o podobnym działaniu? Chodzi mi o dłuższe t(1/2) substancji czynnej.
Biała herbata + pokrzywa spróbuj.
  • 718 / 82 / 0

Potwierdzam że kurkuma z pieprzem pod język działa odczuwalnie, ale bardziej na umysł, bo biegać mi się po tym nie chce a ciało jest wręcz bardziej spokojne, ale jakiś taki rześki orzezwiony umysł mam, wyrwało mnie ze zmulenia i łatwiej jakby się myśli w głowie blisko siebie dobiera, a nie takie porozrzucane. Ja bym to nazwał relaksacyjnym energetykiem chyba tak w skrócie.
  • 521 / 4 / 0

Jak polecacie dawkować ekstrakt 95%?
  • 718 / 82 / 0

Kurkuma z pieprzem musi działać dobrze na układ krążenia, bo czuję jakby spokojne serce i mam wrażenie że też czuję jak mi krew swobodnie krąży sensorycznie.
  • 2 / / 0

Powiedzcie co sadzicie na temat rownoczesnego stosowania kurkumy i modafinilu?
Jak to moze podzialac? Sam Modafinil juz nie daje tych samych pozytywnych rezultatow jak kiedys :(
  • 83 / 2 / 0

Czy jak suplementujecie Kurkumę z Pieprzem (np. ekstrakty) to próbowaliście wypić mocne kakauko?/Kakao ekstrakt, dało ciekawe efekty ? :D

A, łączył ktoś Kurkumę i Pieprz z Różańcem? Czy bad Idea bo za MAO ? :D
  • 1 / / 0

Przeczytałem wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi. Mogę brać ekstrakt 95% razem z ashwagandhą?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata