Nos - ból przy nacisku + dziwny zapach

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 555 / 43 / 0

Siema,
W ciągu ostatnich dwóch lat przerobiłem donosowo niewielkie ilości różnych substancji - na początku były to nieznane sorty 3/4CMC i Hexena. Nie dbałem wtedy zbytnio o nos, po całonocnym wciąganiu dmuchałem nos i szedłem po prostu spać, bez żadnego czyszczenia zatok.
Od pół roku niczego nie ciągnąłem i ogólnie wyrosłem już z RC - wolę sprawdzone substancje.

Ale do rzeczy - w tym momencie widzę różnice pomiędzy dwiema stronami nosa. Naciskając na jego czubek z lewej strony, czuję kłucie. W środku w tej dziurce (właśnie przy czubku - tam, gdzie mnie kłuje przy nacisku) stale tworzą się suche gluty, które w dodatku mają inny zapach niż te z prawej dziurki (bezzapachowe).
Co to może być?

TL;DR - jedna przegroda tak jak być powinno, druga kłuje pczy czubku nosa + generuje śmierdzące gluty. Sytuacja utrzymuje się od pół roku, pomimo zaprzestania wciągania czegokolwiek. Laryngolog?
  • 2007 / 649 / 1

Docelowo na pewno laryngolog, ale możesz zastosować domowe metody najpierw. Może okaże się, że wystarczy.
1. w miskę wlewasz 2-3 litry wrzątku. Dodajesz 15 kropelek koncentratu miętowego (bez recepty w aptece za 3 zł) Nachylasz się nad miską, przykrywasz głowę i miskę szczelnie ręcznikiem. Inhalujesz. Wdychasz nosem, wydalasz ustami. Po 3 minutowej sesji dmuchasz silnie nos i zaczynasz oddychać stricte nosem. Czynność powtarzasz 3x dziennie przez 3 dni.
2. kupujesz w aptece marimer lub odpowiednik (woda morska w butli z aplikatorem). Czyścisz nos wg instrukcji 4-5 razy dziennie. Każdorazowo dobrze wysmarkujesz nos i oddychasz potem nosem.
3. Kazdego wieczoru robisz sobie wrząca herbatę do której dodajesz 15 kropli Amolu lub odpowiednika. Pijesz herbatę trzymając ją blisko nosa. Jak się rozgrzejesz i w nosie się rozpuści smarkasz i używasz marimeru - potem oddychasz przez nos.

Jak te sposoby nie zadziałają to do lekarza. Może tam jest stan zapalny który trzeba antybiotykiem przeleczyć, albo coś ci wrosło i robi problemy (nie taka rzadka przypadłość). Lekarz zajrzy, ewentualnie zleci tomograf i będziesz miał pewność.

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Diler gwiazd wyszedł na wolność po trzech latach. Musiał zapłacić bardzo wysoką kaucję

Cezary P., znany jako diler gwiazd, wyszedł na wolność. Mężczyzna zapłacił 100 tysięcy złotych kaucji.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata