Lampa ledowa

Moderator: Konopia

• 1085 / 17 / 0

17 kwietnia 2017TiJaz pisze:
LED (...) o tym, jak i o HPS , uprawie - mogę bez końca... jak widać hehe
Czy ktoś testował LEDy z Aliexpress?
Zamówiłem tą (200W):
https://www.aliexpress.com/item/2018-ne ... 0.0.I85Fas
Przyszła dzisiaj, niby dopiero pół dnia są kiełki pod nią, ale z tego co pamiętam pod dobrą świetlówką w ciągu paru godzin się otwierały z pestki listki.
Kumpel miał dobrego LEDa i wydaje mi się, że kolor był nieco bardziej fioletowy, ten jest bardziej różowy.
To by znaczyło, że może niebieskiego więcej się przyda (jest mniej niebieskich diod, a ten kolor na wzrost jest potrzebny).
  • 930 / 117 / 5

Dlatego się najpierw dowiaduje co się kupuje, dopiero później kupuje.
Prawdopodobnie w tym panelu siedzą najtańsze chińskie czipy, w ogóle lub podklejone najtańszą termo pastą.
Następnym razem celuj w COB ( 100W - np. Citizena ) i zasilacz z regulacją ( bedziesz chciał - bedzie maks mocy , lub 20% ) pod takim COBem uprawisz roślinkę od A do Z.
Pytajcie ludzie zanim kupicie, czasem naprawdę nie warto.

Daj czas maleńkim roślinką. Wstaw jak się maja - będzie łatwiej określić co jest nie tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Ukryli marihuanę w transporcie papryczek jalapeno

Czyżby szykowała się wojna między kartelami Owocowym i Warzywnym?
  • 1085 / 17 / 0

Tak jak sądziłem - brakowało jakiegoś pasma (na 90% zimnego/niebieskiego). Wystawione na słońce przez te parę upalnych dni ożywiły się ładnie. Dokupiłem świetlówki "cool white", ale ciężko mi powiedzieć, czy tempo wzrostu na słońcu i pod takim zestawem się różni, bo na razie dopiero rozwija się drugie pięterko. Wszystko już z nimi ok, ale dopóki nie będą rosły szybciej, ciężko mi ocenić, czy takie oświetlenie (LED + 2x świetlówka 1600 lm) wystarczy.

Nie pytałem, bo poczytałem trochę, a bardzo mi się spieszyło (już miałem malutkie planciki).
W opisie było full spectrum. Dodatkowo to chip 2835, więc ten który wymieniłeś jako approved.
  • 930 / 117 / 5

Na veg - potrzebujesz więcej światła niebieskiego , roślina się nie wyciąga tak bardzo, krzaczy się. Nie jest to regułą , bo np. jedni od początku do końca uprawy jadą na HPS'sie ( barwa światła podchodzi pod pomarańcz ) i jest git.
Ale efekty widać montując najpier metalohalogen ( MH ) - barwa zbliżona do światła dziennego, podchodzi lekko pod " niebieski " - rośliny są niskie , " gęste " i dopiero po przełączeniu na flo - wymieniana jest żarówa na HPS.

Jaka powierzchnia ??
  • 1085 / 17 / 0

Zajmują 50 x 30 cm, czyli 0,15 m2.
Większość powierzchni zajmuje LED, roślinki na brzegu są oświetlone z bliska dwoma świetlówkami.
Być może to kwestia tego, że niebieskie diody to tylko 20% tego panelu, bo same chipy powinny być ok, w opisie jest info, że to Epistar.
Może bez sensu zużywać 120W, skoro jak rozumiem czerwone pasmo się w większości marnuje.
Możesz mi poradzić coś taniego na sam veg? Mam jak pisałem 2 świetlówki 6500 K (2x1600 lm).
Napisz mi proszę na priv, to się będziemy mogli jakoś zgadać gdzieś na chacie i będzie łatwiej :).
Wróć do „Oświetlenie”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata