...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 4 z 4
  • 1016 / 96 / 0
Pierdu pierdu a w takie benzo i opio się można wpierdolić nie zapełniając żadnej pustki czy braków. Taki charakter substancji i nie ma co winić okrutnego świata, społeczeństwa, lekarzy czy kogo tam jeszcze.
The child is grown
The dream is gone
  • 139 / 24 / 0
05 kwietnia 2018ergoSum pisze:
Zastanawia mnie jaki jest sens na podział ośrodków z podwójną diagnozą i osób "tylko uzależnionych". Przecież tak podążając za zasadami zdrowej logiki jeśli ktoś się wjebał konkretnie w dragi na tyle, że potrzebuje ośrodka, to raczej nie stało się to dlatego, że był perfekcyjnie poukładany pod czachą, więc jakaś druga diagnoza oprócz uzależnienia tam na pewno leży. Gdzie więc sens podziału na ludzi z podwójną diagnozą i bez? Niech ktoś to sensownie wytłumaczy bo na pierwszy rzut oka jakieś bezsensowne te zwyczaje się wydają.
Musi być taki podział, i nie dotyczy on tylko ośrodków do walki z uzależnieniami. Choć czasem naprawdę jest to krzywdzące, kiedy dotyczy to lekkiego przypadku takiej diagnozy. Ale, jak byś chciał to inaczej zorganizować? Mowa jest o z samej definicji, najbardziej nieprzewidywalnej grupy pacjentów, wymagających indywidualnego podejścia. Juz sam fakt, ze ta grupa, wymaga dodatkowego leczenia farmakologicznego, co sprawia, ze potrzebny jest odpowiednio przygotowany personel. Do tego, stanowią mniejszość leczonych tak pacjentów. Gdyby ich leczyć razem. To każdy ośrodek leczenia uzależnień, spełniać by musiał wymagania postawione wobec szpitali psychiatrycznych. I ostatnia kwestia, czy pacjenci bez drugiej diagnozy, chcieli by być tak leczeni? To nie jest dyskryminacja, tylko pewien fakt, ze można być oplutym, pogryzionym, wyzwanym... Z drugiej strony, sami pacjenci z drugą diagnozą, najczęściej chcą zostać anonimowi. Bo czują się skremowani, gdy inni zdrowi wiedzą ze oni mają dodatkową diagnozę uznaną za wstydliwą.


Sama kwestia skuteczności takich placówek, to tez kwestia indywidualna samego pacjenta. Jak zaczną leczyć recydywistów przykuwając ich długim łańcuchem by nie mogli sięgnąć po cukierki, to tylko wtedy taka placówka odniesie sukces. Siłą rzeczy, żaden lekarz bez przymusu nie moze więcej jak morze, bo po dragi sięga pacjent. Jak zechce zawsze będzie recydywa.

Warto przeczytać http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=107196
Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,
To się wzbija, to w głąb wali

Adam Mickiewicz- Oda do młodości.
  • 323 / 35 / 1
@up
Jesteś tego w 100% pewny, źe tak jest i tak to działa, czy tylko to Twoja opinia?
Krzywa gaussa jak i jednostki indywidualne i te skrajne mają swoje zastosowanie równieź w psychologii i jakby spojrzeć na to całościowym okiem, to praktycznie kaźde moźliwe rozwiązanie będzie dotyczyć od większości po kilka indywidualnych jednostek.

Większość przypadków wystąpienia uzaleźnienia psychicznego od opioidów ma związek z lękami, nerwicami, depresjami i innymi problemami psychicznymi. Faktem jest, źe na wiele z tych przypadłości działają natychmiast, silnie i długo. Nie moźna zaprzeczyć źe dla kogoś kto całe źycie czuje lęk taka wizja będzie jak marzenia. Ale nie moźna niczego uogólniać i sprowadzać do jednego wytłumaczenia. Ten temat dalej siè rozwija, a fakt, że w wielu miejscach dalej stosują system 12 kroków pokazuje dobitnie jak pomimo istniejącej wiedzy coś stoi w miejscu..
What's left of me?
  • 49 / 15 / 0
09 kwietnia 2018eth0 pisze:
[mention]Specjalistaa[/mention]
Dodałem już ten film na pierwszej stronie tego tematu i wspominałem właśnie o tych deficytach.
Wybacz!
:old: :old:
  • 4 / / 0
Wszystko lezy w psychice człowieka
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 4 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.