Rozporządzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - wątek ogólny- aktualizacja 21.08.2018

Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.

Moderator: Prawo

Posty: 723 Strona 29 z 73
Rejestracja: 2016
  • 57 / 4 / 0


Pytanie:

Jakie sa obecnie dostepne rcki z kategorii najnowszych? Mam na mysli kolejne analogi, które nie widnieja na liscie NPS. Np analogi 3 i 4cmc i tak dalej.
Jak ten temat obecnie wyglada?
Rejestracja: 2012
  • 1784 / 110 / 0


Analogi 3 i 4cmc to już śmiech na sali %-D. Jak one wchodziły, to już się ludzie za głowy łapali, co to będzie teraz? Możliwości są dwie - albo nieaktywne i mniej szkodliwe gówno, które i tak będzie klepać młodzież z zerową tolerką (opcja pozytywna); albo jeszcze bardziej szkodliwe ścierwo, które w porównaniu do klasycznych narkotyków będzie jak wdychanie wyziewów ze zbiornika w jakiejś fabryce do baloników z podtlenkiem azotu.

Jak zbanują obecne rc, to jedynym wyjściem będzie zamawianie jednocześnie z DN/zza granicy i od vendora z PL, którego się nie lubi, i w razie przypału mówienie, że to od niego.

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

CBŚP uderzyło w bunkry z dopalaczami

Wśród zatrzymanych są również osoby, które przerabiały sklepy w tzw. „bunkry”. Podczas akcji zabezpieczono także dopalacze.
Rejestracja: 2016
  • 57 / 4 / 0


Chodzi mi o substancje, ktore sa dostepne a nie widnieja na liscie.
Np hexen, jesli sie nie myle.
Rejestracja: 2017
  • 39 / 3 / 0


Wedlug mnie ustawa powinna jak najszybciej wejść w zycie i wyeliminowac RCki z rynku, a wszelka próba wprowadzenia jakiegoś srodka psychoaktywnego powinna być surowo karana po calej lini vendor i jego pracownicy.

Kto ogarniety i wjebany sobie i tak ogarnie co bedzie chciał, a mniejsza dostępność RCkow moze choc pare osob uchroni przed tym gownem.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0


HEXEN i NEP są dalej legalne ? Wiecie coś ? Jaki jest ich status prawny na dzień dzisiejszy po nowej ustawie ?
Rejestracja: 2017
  • 82 / 13 / 0


To są w tej chwili już te "nowe substancje psychoaktywne" - ale tylko w zakresie obrotu.

N-etylonorheksedron nie jest wpisany na listę (przynajmniej obecnie) - znajduje się tam tylko heksedron (1-fenylo-2-(metyloamino)heksan-1-on).
Rejestracja: 2012
  • 73 / 6 / 0


Mam takie pytanie, czy nowa ustawa przewiduje karanie za udostepnianie innej osobie ( tzw. poczęstowanie) tylko "nowych substancji psychoaktywnych" wpisanych na najnowszą listę, czy tych nie wpisanych na liście również? (oczywiście innych niż kawa, herbata, alkolol i papierosy).
Rejestracja: 2016
  • 33 / 2 / 0


Co to „innej substancji o podobnym działaniu", to nie ma opcji by w takiej formie to przeszło. Nullum crimen sine lege. Obywatel musi być w stanie ocenić, czy jego działanie wypełnia znamiona czynu podlegającego karze, czy też nie. Bez kompleksowych badań nie da sie stwierdzić czy dana substancja rzeczywiście działa podobnie na ośrodkowy układ nerwowny jak jakaś "nowa substancja psychoaktywna" z listy czy też nie.
Rejestracja: 2010
  • 299 / 14 / 0


A jak jest z rc benzo,są jakies plany na bana?
Rejestracja: 2016
  • 33 / 2 / 0


Narazie można wychillować z tymi banami. Nie zapowiada się, żeby przed wakacjami temat ruszył.
Przebieg procesu legislacyjnego tej ustawy, która tyle emocji budzi: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Przebi ... sp?nr=1890 .
Posty: 723 Strona 29 z 73
Wróć do „Zmiany stanu prawnego”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości