Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 179 Strona 11 z 18
Rejestracja: 2014
  • 2670 / 197 / 0


Dobra to tą kwestie mamy wyjaśnioną ale co teraz z paroksetyną? SSRI+ IMAO?
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 14 / 0


Ja przerabiałem escitalopram ASRI, czyli uznajmy, że SSRI. Dawka nędzna, bo 10mg dziennie. Wypiłem wywar z Bacopa monnieri przed wzięciem escitalopramu i zasłabłem. Jest to słabe iMAO, ale coś tam może wejść w interakcję z SSRI. Nie zaszkodzi spróbować. Gdzieś czytałem publikację (chyba na pubmed), że Bacopa (a nawet bardziej: Różeniec) działają synergistycznie z lekkimi antydepresantami.

Spróbuj brać równocześnie przez 3-4 dni. Zobaczysz, czy się źle będziesz czuł, czy organizm się ogarnie. Zrelacjonuj to potem, bo to zawsze jakaś informacja zwrotna ;-)

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Dziennikarz przebrał się za faszystę. Zapomniał, że ma przy sobie marihuanę

- Zapomniałem o pewnym „zielonym zawiniątku”, które miałem - przyznał.
Rejestracja: 2014
  • 2670 / 197 / 0


Skonsultuję z psychiatrą, nie chciałbym z powodu głupoty sobie krzywdy zrobić :)
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 14 / 0


Krzywdy nie zrobisz, najwyżej będziesz mieć mdłości lub odruchy wymiotne. W końcu bacopa to nie selegilina.
Rejestracja: 2018
  • 718 / 82 / 0


tesla-inc pisze:
09 kwietnia 2018
Gdzieś czytałem publikację (chyba na pubmed), że Bacopa (a nawet bardziej: Różeniec) działają synergistycznie z lekkimi antydepresantami.

Ja nie muszę czytać publikacji, zażywam olanzapinę, chlorprotixen i neuro stabilizatory, i pomimo że ja sam wcześniej napisałem że to nastrój/samopoczucie a nie żadna faza to polepszenie parametrów organizmu czuję już po kilkunastu minutach od zażycia mielonego ziela (ok półtora łyżki do herbaty 2 X dziennie)
:yay:
Rejestracja: 2013
  • 5 / / 0


elonmusk pisze:
09 kwietnia 2018
Za długo. Skróć do 1,5mc potem 1-2 tygodnie przerwy i nowa roślinka.
Hm... wszędzie piszą, że optymalny czas zażywania bacopy to 8-12 tygodni. Nawet w badaniach naukowych wyszło, że maksymalny efekt występował po 12 tygodniach.
Rejestracja: 2006
  • 115 / / 0


Wychodzi na to, że Bacopa monnieri można stosować dłużej niż półtorej miesiąca. Znalazłem badania dotyczące osób starszych. Na dniach poszukam dotyczących osób dorosłych bez objawów demencji.

https://www.nature.com/articles/1395862/tables/1
A study is reported on the effects of Brahmi (Bacopa monniera) on human memory. Seventy-six adults aged between 40 and 65 years took part in a double-blind randomized, placebo control study in which various memory functions were tested and levels of anxiety measured. There were three testing sessions: one prior to the trial, one after three months on the trial, and one six weeks after the completion of the trial. The results show a significant effect of the Brahmi on a test for the retention of new information. Follow-up tests showed that the rate of learning was unaffected, suggesting that Brahmi decreases the rate of forgetting of newly acquired information. Tasks assessing attention, verbal and visual short-term memory and the retrieval of pre-experimental knowledge were unaffected. Questionnaire measures of everyday memory function and anxiety levels were also unaffected.
Rejestracja: 2017
  • 4197 / 408 / 0


Mozesz stosowac i 5 lat.
Tylko jest jedno ale...
Bacopa ulatwia hydroxylaze tryprofanowa i dekarboksylaze glutaminianowa.

W zwiazku z tym pojawia sie wiecej sero i gaba.
Reszte schematow znamy wiecej ligandu (sero np) uwrazliwia receptory i downreguluje je.
Oczywiscie to nie narkotyk i nie powinno byc naglego spadku mocy ale juz sam schemat dzialania serotoniny sugeruje, ze warto sie odwrazliwiac.

Poza tym bacopa zawiera subs trutkopodobne.(w nizszych i rzadszych dawkach ziaziu nie bedzie).
Rejestracja: 2006
  • 115 / / 0


Tak. Podobną w działaniu do strychniny. Brahminę.
Rejestracja: 2014
  • 87 / 1 / 0


Czytałem dużo dobrego o bacopie, więc kupiłem od razu parę opakowań (kapsułek z 300mg ziela i 200mg ekstraktu 50% bakozydów), co niestety okazało się błędem

Czegoś tak dezaktywizującego jeszcze nie jadłem (mam na myśli stałą suplementację, nie używki rekreacyjne)

Efekt? U mnie zmniejsza stres, ale nie ten, który mnie hamuje przed robieniem czegoś; przeciwnie, zmniejsza ten "dobry", motywujący stres.

W rezultacie zawalam mnóstwo rzeczy, przez co z jednej strony ciągle jestem cholernie zdenerwowany, z drugiej zaś mam zbyt dużą wyjebkę żeby ruszyć się i coś zrobić. Dziwne, ale weźcie poprawkę, że nie jest to pierwsza substancja, która nie działa na mnie książkowo.

Efekt się nasila wraz ze wzrostem dawki, ale poza tym się nie zmienia (używam już ponad 2 tygodnie).

W połączeniu z tym, co ostatnio powynajdywałem na pubmedzie (wykazany zupełny brak działania na funkcje poznawcze w większości badań poniżej 8 tygodni) i tym co przeczytałem na ostatnich kilku stronach [h] (żeby nie brać za długo), chyba spróbuję to sprzedać, a jak nie to po prostu wywalę.
Posty: 179 Strona 11 z 18
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości