Zminimalizowanie potrzeb snu

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 18 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2018
  • 139 / 25 / 0


Zapotrzebowanie na sen, jest zależne od bardzo wielu czynników. Wieku, stylu życia, poziomowi stresu (większy więcej potrzeba snu), czy samej jakości i głębokości snu i wielu innych.

Można z powodzeniem zmniejszyć takie zapotrzebowanie, pozytywnym i aktywnym stylem życia. Niemniej jednak pewnych barier nie da się zdrowo przekroczyć.

Bardzo duże znaczenie na potrzebę snu ma wspomniana jakość snu. Jeśli mamy zdrowy sen to szybciej się regenerujemy. Również poziom stresu i dobowy poziom relaksu, jest tu kluczowy.

Mam specjalizacje z hipnozy terapeutycznej, która z punktu widzenia nauki, jest stanem głębokiego snu i relaksu. Badania dowodzą, ze systematyczne stosowanie autohipnozy, potrafi zredukować potrzebę snu o 15-25%. Wynika ona z samego faktu, ze hipnoza jest głębokim relaksem w której mózg odpoczywa na bardzo wysokim poziomie.

Inne techniki relaksacyjne również pozytywnie wpływają na jakość snu a tym samym na wyższy poziom regeneracji, zmniejszając tym samym potrzebę długiego snu.

Celowo nie pisze ile to może wynosić godzin. Nie da się tego określić, nie jest to tez coś stałego i szybko ulega zmianie nawet poprzez wiek życia.

Warto nadmienić, ze bardzo ryzykowne jest sypiać mniej jak 5 godzin na dobę. Zmiany powstają w czasie i są nieodwracalne. Systematyczne niewysypanie się powoduje szybsze starzenie się biologiczne i zmniejsza nasz centralny układ odpornościowy.
Rejestracja: 2017
  • 4654 / 624 / 0


Zebysmy mieli jasnosc- wiekszosc z Was zazywa GABA-ergiki.
Niestety te sa tez agonistami rec opioidowych (tak samo jak dysocjanty).

Tauryna czy BCAA nie maja nic wspolnego z powyzszymi substancjami.
Ich uzytkowanie to calkiem inna bajka niz leki czy dyso.

Minus BCAA Leucyna(jeden z aminokwasow rozg - BCAA) moze (w razie jesli takowy problem istnieje) nasilac lub zaindukowac wzrost komorek rakowych(tak samo zreszta jak wysokie dawki antyoksydantow).

Nielegalne źródło – niekaralne posiadanie

...czyli o marihuanie kupionej u dilera w celach medycznych

Kolejne uderzenie w handlarzy „dopalaczami”

W ramach prowadzonej sprawy policjanci CBŚP zabezpieczyli łącznie około 120 kilogramów „dopalaczy” o szacunkowej wartości nawet 3 milionów złotych.
Rejestracja: 2012
  • 751 / 106 / 0


W moim przypadku noopept czy piracetam (inne racetamy pewnie też) zmniejszają zapotrzebowanie na sen o jakieś 25%. Nawet budzika nie muszę nastawiać. Zasypiam bez problemów, wstaję wypoczęty.
Rejestracja: 2017
  • 37 / 2 / 0


"W czasie pracy mieśniowej mamy najczęściej do czynienia ze zbyt dużym wzrostem poziomu serotoniny."

Dlaczego więc, trenując sporty wytrzymałościowe, po treningu czuję się lepiej, a mając przerwę powiedzmy 2-tygodniową od razu czuję się gorzej? I coś mi mówi, że gro trenujących osób podziela moje zdanie w tej kwestii.
Rejestracja: 2018
  • 157 / 2 / 0


Zawsze można próbować różnych technik na lepszy sen lub zamienniki snu. Jest taka metoda, niestety nie pamiętam jej nazwy, polegająca na synchronicznym oddychaniu i powtarzaniu w myślach jednego słowa. Długo bym to tlumaczyl, ale jeśli ktoś chce to mogę opisać cały sposób.
Ogólnie dzięki temu mózg na krotsze lub dłuższe chwilę ( w zależności od zaawansowania) wyłącza się, co sprawia że odpoczywa bardziej niż podczas snu, kiedy cały czas pracuje
Rejestracja: 2011
  • 6837 / 630 / 0


Ja spie mniej, jak sie porzadnie wyspie w nocy albo jak mam ustalona godzine do wstania po poludniu.
Dzis np: o 16:15 byl mecz, wiec polozylem sie o 15:00 i wlaczylem budzik na 16:00 to nie bylem senny oraz latwo mi sie wstalo.Ale czasem wkurza mnie to jak spie do 17-18. :motz:
Rejestracja: 2018
  • 50 / 5 / 0


Mozesz sprobowac zmusic sie do wstania kilka dni z rzedu wczesniej niz zwykle np zostawiajac budzik w drugim koncu pokoju, ale oragnizm pewnie upomni sie o swoje i bedzie trzeba odespac
Rejestracja: 2009
  • 1592 / 262 / 0


09 lutego 2017pasquallo pisze:
Jest niby coś takiego jak sen polifazowy. Podobno działa. Skutek uboczny- bardzo wyniszcza organizm.
Sen polifazowy został opracowany do stosowania w ekstremalnych warunkach i wtedy się sprawdza. Na dłuższą metę jednak nie ma możliwości drastycznej minimalizacji snu. Regularne niedosypianie może być dla organizmu gorsze niż niektóre narkotyki.

Trzeba się nauczyć zarządzać czasem a nie próbować walczyć z naturalnymi potrzebami.
Posty: 18 Strona 2 z 2
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 85 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości