Zmiana koloru i struktury amfetaminy

Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.

Moderator: Advanced

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!

Autor tematu

ahalika_db

Zmiana koloru i struktury amfetaminy:

Witam :D
Mam pytanie natury stricte chemicznej, ponieważ chemii nie ogarniam w ogóle (szkołę dawno kończyłam i na świadectwie dwója...). Mimo, że próbowałam czytać dostępne stare posty, nawiązujące do interesującego mnie tematu, niewiele udało mi się zrozumieć z opisów różnych reakcji chemicznych (poza tym, trafiłam na wątki sprzed 12, 10, itd., lat...a wiele się, moim zdaniem, w kwestii F. zmieniło, może przede wszystkim moja tolerka i lata z Andrzejem za mną, no ale...;)).
Mianowicie więc - dlaczego i jak to się dzieje - kwestia zmiany koloru i struktury amfetaminy? Towar pozyskany, zaufane źródło - lekko żółtawy, mokry, troszkę nawet plastelina, jednak minimalnie - ale ok, nie pierwszy raz widzę taki sort. W lodówce przeczekał parę dni do weekendu ;) 5g szczelnie opakowane, suche podłoże między jajkami etc., wyjęte i rozdzielone na kartkach papieru, temperatura trochę wyższa, niż standardowa pokojowa (dość mocno ciepło w mieszkaniu). Temat przelezal tak dobrą chwilę, 30-40 minut, otwarte zostało okno w pokoju. Wróciłam i oniemnialam - z żółtawej trochę papki zrobił się natychmiast blady sypki proszek, zrobiły się też mini grudki. Zdziwiona jak młoda! ;) następnie wieczór, impreza, bifor, after, a sort szczelnie zamknięty i ukryty w torbie na dnie ;) po ponad 24h powrót i na spokojnie ogar pozostałych zawartości samarek... I szok! Władek różowy jak cukierki pudrowe, jeszcze jakoś bardziej sypki, lekki, suchy - niż po leżakowaniu dnia poprzedniego, w ciepłe, przy otwartym oknie... Wszystko co zostało, spędziło w lodówce kolejne dwa tygodnie, przechowywane jak za "pierwszym razem". Jednak ostatecznie nic już się nie zmieniło. Różowe, sypkie i jednocześnie z wieloma małymi grudkami, suche. Transformacja z żółtej, mokrej plasteliny, w suchy żółtawo-bialy proszek z grudkami i ostatecznie różowy, bardziej lekki materiał, proszek i grudki zostały... Dlaczego?

PS. Odkąd zróżowiał - nie testowany.
Pozdrawiam, 5!

Wróć do „Chemia substancji psychoaktywnych”
Na czacie siedzi 23 uczestników Wejdź na czata

df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  AwatarMondengel  7166a24d35c31bb18150e95fa3b0c846przodownik  AwatarPierwotnyWilk  AwatarGanjaBot  AwatarSayiko  AwatarCristianoTramaldo  AwatarAmffaa  Awatarunknown  Awatarweweresowrong  AwatarSem  AwatarPjaq  AwatarxSzuLeRx  Awatarmochi7  Awatarnarcotic_dream  AwatarZumoto  AwatarTripowicz  AwatarAdvertisement  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  AwatarLarrbi  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  Awatartrydzyk  AwatarDexPL