Skuteczny lek/i(...)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2016
  • 525 / 3 / 0


Jaki mógłbym podpowiedzieć lek/leki lekarzowi na silną depresję, lęki, fobię społeczną itd.? W diagnozie mam przewlekłe zaburzenia lękowo-depresyjne. Jakiś silny bardzo, benzo nie działa już prawie w jakichkolwiek ilościach. Obecne biorę Mozarin ( escitalopram) 20 mg rano, coś nie działa, a biorę co najmniej miesiąc, chociaż wydaje mi się, że dłużej. Beznadziejnie się czuję, sił nie mam np. takie duże osłabienie jakby, niechęć do życia itp. Mogą być właśnie nazwy leków i jak w temacie działu jakieś suplementy etc.
Rejestracja: 2014
  • 3022 / 459 / 0


Miesiąc na escitalopram to za mało, żeby czuć jakiekolwiek efekty. Wiem, bo sam to przechodziłem i na początku wątpiłem. Terapia Mozarinem trwa minimum 6 miesięcy. lorazepam nie działa przeciwlękowo? Może jakiś problem masz z GABA? Spróbuj np. fasoracetamu. Zapytaj też lekarza, czy jest w stanie wypisać Ci baklofen na lęki. Ważne, żeby się nie uzależnić. Powodzenia.

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Firma z USA chce wprowadzić kontrakty terminowe na marihuanę

Firma z USA chce wprowadzić kontrakty terminowe na marihuanę. Poznaj najbardziej egzotyczne instrumenty finansowe na świecie!
Rejestracja: 2016
  • 525 / 3 / 0


[mention]blackgoku[/mention] szczerze mówiąc to nie wiem, bo nigdy nie brałem lorazepamu, ale benzo to w końcu benzo- każda benzodiazepina oddziaływuje na te same receptory, a alprazolam z tego co wiem to najsilniejsza benzo na lęki. . Wiesz, to jest tak, że ja benzo biore od wielu lat-głównie alpra i klony 2mg.W każdym razie dzięki, obczaje ten fasoracetam i chyba spróbuje lorazepamu.
Rejestracja: 2017
  • 29 / 4 / 0


Zastosowanie w leczeniu depresji

ketamina zmniejsza objawy depresji w ciągu godzin od podania, w przeciwieństwie do innych leków, które zaczynają działać po kilku tygodniach. ketamina pomaga także osobom u których inne leki nie działają. Antydepresyjny mechanizm działania ketaminy nie jest obecnie znany (2016). ketamina nie jest zarejestrowana w USA jako lek na depresję, jednak zwiększa się liczba lekarzy, którzy stosują ją do leczenia depresji.

Dotychczasowe (do 2016 roku) poszukiwania substancji odznaczających się antydepresyjnym efektem ketaminy bez jej efektów psychodelicznych nie były owocne. Badania te koncentrowały się na substancjach oddziałujących na receptor NMDA. U myszy metabolit ketaminy, (2R,6R)-hydroksynorketamina, wykazuje silne właściwości antydepresyjne i nie powoduje skutków ubocznych. Pośrednio pobudza on także inne receptory kwasu glutaminowego.

Enancjomer S ketaminy (esketamina) jest (stan na 2017) przedmiotem III fazy badań klinicznych nad zastosowaniem substancji w leczeniu depresji lekoopornej. Badania prowadzone są m.in. w części państw Unii Europejskiej (także w Polsce) i w Stanach Zjednoczonych.

Polecam Ci bardziej zagłębić się w ten temat.
Rejestracja: 2017
  • 3 / 1 / 0


Nie wypowiem się w kwestii citalu, bo nie wiem, czy po takim miesiącu można go od razu odstawić, czy nie da wtedy to efektu odwrotnego. Coś mi się kołacze po głowie, że to jest lek tak działający, że najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej. Może warto porozmawiać z lekarzem i przedstawić mu dokładnie objawy po miesiącu na escitalopramie, żeby ocenił, czy jest to dobrze dobrany lek i czy brać go dalej.

Natomiast spróbuj zaproponować lekarzowi sertralinę. Pasuje mi do Twoich problemów - zresztą sam poczytaj. Tu na forum jest masa wpisów o sertralinie.
Rejestracja: 2014
  • 199 / 23 / 0


Nie jedz benzo na fobię społeczną bo to nie leczy... potem nie wyjdziesz z domu bez alpry %-D
Istnieje coś takiego jak buspiron. Nie brałem, kiedyś rozważałem czy nie kupić sobie tego na testa ale jednak olałem to. Możesz poprosić lekarza żeby ci wypisał pudełko na próbę. A nuż zadziała.

baklofenu nie jadłem ale jest jeszcze pregabalina - zwiększa poziom GABA, w niskich dawkach nie powinno zaszkodzić. Ludzie tu jedli 600-900 mg pregi %-D ale 75 mg powinno styknąć (ja czasem otwieram kapsułkę i zjadam 25 mg przed snem).
02 marca 2018Edziek408 pisze:
Beznadziejnie się czuję, sił nie mam np. takie duże osłabienie jakby, niechęć do życia itp.
Na stymulację mamy w aptece metylofenidat (nie testowałem) ale nie sądzę aby lekarz ci go przepisał. Istnieje też selegilina (testowałem) - lek na parkinsona ale wg mnie to zły pomysł (nie chce mi się pisać dlaczego).

Za to mogę polecić bupropion. Sam stosuję 150 mg z rana na odmułę po nasennym trazodonie i jest gitara. Taka kawa 2.0 tylko dłużej działająca ;-)

 

Rejestracja: 2017
  • 585 / 58 / 0


pregabalina nie jest antydepresantem. poza tym jak benzo nie pomaga na leki, to tymbardziej pregaba.
Rejestracja: 2014
  • 199 / 23 / 0


A sorki, jakoś przeoczyłem to:
02 marca 2018Edziek408 pisze:
benzo nie działa już prawie w jakichkolwiek ilościach.
Czyli jadłeś benzo i wyrobiłeś sobie tolerancję? Jeśli tak to musisz redukować dawki, temat na forum
Jak odstawisz cold turkey to będziesz miał takie uboki, że z chaty nie wyjdziesz... a jak diazepamem powolutku sobie zejdziesz do zera to wtedy możesz zacząć rozkminiać nad innymi suplami/lekami.
Rejestracja: 2010
  • 211 / 4 / 0


lęki, fobię społeczną --> paroksetyna lub klomipramina w kombo z wenlafaksyną albo fluopentoksolem/amisulpryd. Tolerka na benzo to niestety spory problem pozostaje chyba przeboleć na klorazepacie lub uzależnić się od pregabaliny
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 71 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość