Barbiturany - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi kwasu barbiturowego – np. fenobarbital.
Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 241 Strona 19 z 25
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 833 / 0

Czy w ogole jakis psychiatra przepisuje jeszcze barbiturany ? Czy juz tylko benzodiazepiny ?
Rejestracja: 2016
  • 2783 / 508 / 7

Aktywność w tym wątku dobitnie świadczy o tym, że nie.
Chyba jedyny dostępny barbituran w Polsce to fenobarbital, raczej nie spotkałem się z sytuacją, gdzie psychiatra by go przepisał bez "ingerencji" pacjenta. Oczywiście nie mam żadnych statystyk, więc nie jest to rzetelna odpowiedź, ale myślę, że pokrywa się z rzeczywistością.

Możliwe, że jeszcze jakiś psychiatra pamiętający czasy dinozaurów trudni się leczeniem tym środkiem... :rolleyes:

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

Legalizacja marihuany nie podoba się meksykańskim kartelom narkotykowym

Rząd federalny przyznał, że stale rozszerzająca się legalizacja marihuany dla dorosłych w USA zmusza meksykańskie kartele narkotykowe do przemyślenia sensu przemytu zioła do Stanów Zjednoczonych.
Rejestracja: 2011
Użytkownik zbanowany
  • 1294 / 16 / 0

luminal setki, nie sa problem w dostaniu. czesto od weterynarzy dostawalem po paczke czy dwie, od rodzinnego bellergot, od psychiatry szkoda bibuł na barbi, lepiej klony/lora/alpra
Rejestracja: 2017
  • 20 / / 0

W tamtym tygodniu podkradłem 4 fiolki tiopentalu sodu po 500 mg. Usnąłem, wstałem i po zabawie :D. Może w jakimś miksie by sie nadało
Rejestracja: 2011
  • 650 / 63 / 2

18 września 2017UJebany pisze:
Czy w ogole jakis psychiatra przepisuje jeszcze barbiturany ? Czy juz tylko benzodiazepiny ?
Fenobarbital - i dostaniesz go prędzej od neurologa. To jest lek ostatniego rzutu przy padaczce. Już nawet po fenytoinie. Ewentualnie weterynarza. Załatw sobie psa, kota, krowę, konia z padaczką i podpierdol mu tabletkę. Fenobarbital jest mocno nasenny i działa wybitnie długo ok 100h połowiczny rozkład, także takiej fazy trzeba się spodziewać. 2 dni zmuły.
Rejestracja: 2010
  • 343 / 49 / 0

moja mama ładnie poprosiła i dostała od rodzinnego :D pare lat wstecz jak z panny heleny schodziłam w domu...

edit:// a jak sie ma zdrowego psa to mozna wkrecic ze pies ma padaczke :D? tylko akurat teraz u weterynarza jest spokojny i nie telepie nim ?? %-D ha ha
Rejestracja: 2015
  • 528 / 40 / 0

mozna tak zrobic ale fenobarbital to gowno lepiej brac klony na psa
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 52 / 3 / 0

Brałem w życiu Veramid i fenobarbital, nie jest to coś oszałamiającego. Odurzenie przypomina odurzenie alkoholowe, lekki rausz i sedacja. Jak dla mnie średnio wypadły te leki, gorzej z odstawieniem i objawami odstawiennymi po ciągu.
Rejestracja: 2010
  • 5 / / 0

odpowiedzcie proszę który z barbituranów nada się do wyleczenia się z życia? dlatego stosuję takie metafory żeby uniknąć konfliktu - jeśli kogoś uraziłem to przykro mi . Proszę o zrozumienie, że to też są leki na to , powszechnie stosuję się w krajach cywilizowanych różne lekarstwa tego typu. Jak to zdobyć, od weterynarza? z zagranicy? pieniądze są na wszystko ale lepiej żeby zostały w rodzinie. środek się nada który był wspomniany Fenobarbital ? dużo go trzeba zjeść (nie ma się odruchu wymiotnego)?
P.S nie interesują mnie środki podawane i.v. , tylko drogą pokarmową .
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 833 / 0

Barbiturany czy benzodiazepiny maja wiekszy potencjal rekreacyjny ?
Posty: 241 Strona 19 z 25
Wróć do „Barbiturany”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości