Fenyloalanina

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 8 Strona 1 z 1
Online

Fenyloalanina

Rejestracja: 2006
  • 1489 / 35 / 0

Mam do was pytanie na tych tańszych colach piszę, że zawierają źródło fenyloalamniny, co to znaczy, czy ma to jakiś związek z efedryną, pseudoefedryną lub amfetaminą.
Rejestracja: 2009
  • 1877 / 16 / 0

Dobra wprowadziłem w bład w sumie to sam nie wiem pisze ze z fenyloaminy mozna produkowac amph ;p mi to zawsze koajrzylo sie z efektem przeczyszczajacym w duzej dawce , często dodawany do produktow spozywczych m.in tabletkach musujących itp
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2011 przez opak, łącznie zmieniany 2 razy.

Skazany na śmierć za produkcję narkotyków

Obywatel Kanady został w Chinach skazany na śmierć za produkcję narkotyków – poinformował w czwartek sąd w Kantonie na południu ChRL.
Rejestracja: 2010
Użytkownik zbanowany
  • 839 / 6 / 0

No i masz... Cały wielki plan wykupu coli szlag trafił ;)
Rejestracja: 2006
  • 3275 / 76 / 8

Ale temat %-D Rozkurwia.

To po kolei.
Nie fenyloalamina tak jak było w nazwie tematu (poprawiłem), tylko fenyloalanina. To po prostu jeden z aminokwasów, które zwierzęce organizmy wykorzystują do syntezy swoich białek.

Fenyloalanina ma w swojej strukturze szkielet fenyloetyloaminy, do której dołączona jest grupa kwasu karboksylowego. Należy zatem do rodziny fenyloetyloamin.
Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: dla Ciebie ma to co najwyżej znaczenie psychologiczne ("o kurwa, zawiera jakąś CHEMIĘ? Nie biorę"), natomiast chorzy na pewną chorobę zwaną fenyloketonurią nie metabolizują fenyloalaniny tak dobrze jak Ty i gromadzi im się w organizmie, wywierając po pewnym czasie negatywny wpływ (jak pewnie każda kumulująca się substancja z tej grupy). Dlatego nie mogą spożywać żadnych produktów, w których fenyloalanina jest, a takim jest np. aspartam robiący za substancję słodzącą w napojach, gumach do żucia, odświeżaczach oddechu i proszkach do prania.

Odpowiadając na pytanie zawarte między wierszami tematu (mimo że jest tylko jeden wiersz): nie, fenyloalanina nie kopie. Ani nawet nie kopie przerobiona przez ludzką wątrobę. Jest natomiast półproduktem w całkiem prostej syntezie amfetaminy. Dopiero wtedy pomizia receptory, ale roboty trochę jest a jakość fazy po fecie całkiem wątpliwa (co kto lubi).

@kapo
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] -> fenyloalanina
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] -> fenyloamina (anilina)
Rejestracja: 2012
  • 262 / 1 / 0

argus malinowy zswiera zrodlo fenyloalaniny xd
Rejestracja: 2018
  • 107 / 5 / 0

Jak to jest z zażywaniem fenyloalaniny w formie suplementu? Brać na posty żołądek czy luźno można zażywać sobie z posiłkiem?
Rejestracja: 2010
  • 3038 / 109 / 0

Pusty
Rejestracja: 2012
  • 1873 / 58 / 0

Czemu ten ciekawy, tani, przekraczający barierę krew-mózg i to już w niewielkich dawkach, wyraźnie działający (dopamina, noradrenlina) suplement, który wykazał się skutecznością w owocnych badaniach na temat stosowania na depresję (w dawkach od 200mg) a który okazuje się (jak na razie w znalezionych przeze mnie badaniach i po przetestowaniu na sobie w praktyce) lepiej działać niż L-Tyrozyna, ma tak mało zainteresowania?
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 1347 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Trismessa i 0 gości