Jak maksymalnie wyciszyć wentylator

Moderator: Konopia

• 59 / / 0

Boxa buduje sam od podstaw ze sklejki. Mam nietolerancyjnych rodziców więc box ma takie wymiary żeby zmieścił się w takim przedziale biurka gdzie w założeniu powinien stać komputer, zastawiłem go pudełkami i innymi rupieciami i nie widać do wcale. Matka tam nie zagląda a będę uprawiał lowryderki tak że mam nadzieje że nie będzie śmierdziało, najwyżej będę sie ratował odświeżaczami powietrza. Powierzchnia boxa to 30/24szer i 44 wys, Wykorzystałem wolną przestrzeń co do centymetra, większy box by sie nie zmieścił.

No i właśnie uświadomiłem sobie że jak będzie słychać wentylator to wystarczy że matka wejdzie na chwile do pokoju i już zacznie się zastanawiać co to tak buczy, zlokalizuje źródło hałasu i lipa bo moi starzy nawet nie mają pojęcia że pale. Uważacie że da sie coś z tym zrobić? Czy może w ogóle głupim pomysłem jest uprawa bez wiedzy starych?

Użytkownik nieaktywny
  • 14 / / 0

Jakiego wentylatora używasz? Jeżeli buczy spróbuj go nasmarować (np. smarem wazelinowym w żelu do rowerów).
Osobiście polecam Ci wentylator 120X120 jakiejś dobrej firmy komputerowej - cichsze i o wiele wydajniejsze (zaledwie 25 db - 80 mają aż 35 db). Im wiekszy went tym lepiej, ale na tak małego boksa nie widze innego wyjścia.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Medyczna marihuana: 9 wniosków o dopuszczenie do obrotu w URPL

Do URPL wpłynęło 9 wniosków o dopuszczenie do obrotu surowca farmaceutycznego do sporządzania leków recepturowych w postaci ziela konopi, wyciągów, nalewek farmaceutycznych, a także wszystkich innych wyciągów z konopi innych niż włókniste.

• 59 / / 0

Na razie mam jakiś stary który buczy zajebiście ale dzisiaj pójdę do mediaMarktu i kupie coś lepszego. Spróbuję też podłączyć go do jakiegoś słabszego zasilacza albo kupie potencjometr aby zwolnić obroty na tyle aby wymiana powietrza w boxie była taka jaka jest absolutnie niezbędna. Kupiłem dwie zajebiście drogie świetlówki philipsa 23W i jak przy minimalnych obrotach wiatraka temperatura będzie w normie to nie będę go przyspieszał.

Użytkownik nieaktywny
  • 114 / / 0

...` i lipa bo moi starzy nawet nie mają pojęcia że pale. Uważacie że da sie coś z tym zrobić``
jak najbardziej, powiedz starym ze palisz, i chcesz uprawiac ze wzgledow bezpieczenstwa podaj kilka argumentow za , polecam raport who, i inne ciekawe rzeczy ktore mieszcza sioe na stronie hyp.

Czy może w ogóle głupim pomysłem jest uprawa bez wiedzy starych? - glupim :>

pozdrawiam

ps:a najlepiej jest miec czysty rozum ...... :I

Użytkownik nieaktywny
  • 14 / / 0

Kup - 120X120 - ma w przeciwienstwie do 80'ek 2500rpm i przeplyw powietrza 35 cmf i jest o niebo cichszy. Rozumiesz - wiekszy wiatrak, mniej obrotow.

• 59 / / 0

W MediaMarkcie nie ma żadnych wentylatorów, to samo w Vobisie. Kupiłem 90mm w jakimś małym sklepiku i ten był największy jaki mieli. 20zł ale za to mam gwarancje na 2 lata :-D . Powinien być zasilany 12V ale podłączyłem go do 5V ładowarki od segama i może i kręci się wolniej ale za to nie słychać nawet szmeru.Przepływ powietrza dla takiego małego boxa z świetlówkami nie musi być duży a ten wentylator na tym 5V zasilaczu od segama wieje nawet nawet więc powinien wystarczyć.

Jeszcze jedno pytanko. Mogę zamiast kombinować z odblaśnikiem pomalować sufit boxa białą farbą? Dużo lumenów na tym stracę?

Użytkownik nieaktywny
  • 14 / / 0

Mysle ze pytanie nie w tym dziale co trzeba, wiec closed.

• 59 / / 0

Jak wentylator był odkręcony i go włączałem to nie hałasował a teraz jak go przykręciłem zaczął buczeć. Zmontowałem już wszystko w boxie i po 24 godzinach pracy nie zrobiło sie w nim jakoś specjalnie gorąco. Najgorsze jest to że jak komp nie chodzi w pokoju to ten wentylator od boxa słychać całkiem dobrze. Nikt nie ma jakiś sprawdzonych metod na wyciszenie wentylatora?
Mysle ze pytanie nie w tym dziale co trzeba, wiec closed.
MłodyTechnik
czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, hps, lampe, wnetylacje itp.
Lepszego działu na ten temat nie ma.

Użytkownik nieaktywny
  • 36 / / 0

Jak zakładałem wentylator, to zanim go przykręciłem założyłem podkładki gumowe(przeciwwibracyjne) i nie buczało za głośno.
  • 34 / 3 / 0

Skoro go słychać dopiero po przykręceniu to potrzebujesz starego, zepsutego napędu CD, DVD etc. od komputera STACJONARNEGO. Znajdujący się wewnątrz zespół lasera połączony jest z resztą mechanizmu za pomocą 4 gumowych mieszków - amortyzatorów. Wyjmujesz te mieszki i mocujesz za ich pośrednictwem wentylator do obudowy. Nie możesz użyć śrub ale wyłącznie kleju. Wentylator musi być umieszczony poziomo - tak samo jak zespół lasera w CD. Będzie słychać tyle samo co wtedy, gdy trzymasz wentylator w ręku. No może dodatkowo jeszcze jakiś szum powietrza wokół otworu growbox'a.
Wróć do „Wentylacja”
Na czacie siedzi 83 uczestników Wejdź na czata