Perhydrol; Woda utleniona – skutki uboczne

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 40 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


@london5 - p.o. to czyste marnotractwo. Biodostępność w granicach 15-20%. Lepiej wypadają formy per rectum, bądź wchłonięcie substancji poprzez błony śluzowe - pod oko, napletek itd. Biodostępność wtedy zwiększa się do 90%. T max oraz C max także mają wyższe wartości w tej formie podania. Okres półtrwania, natomiast, wydłuża się dwukrotnie i wynosi 12 i 1/2 h.
Rejestracja: 2010
  • 4181 / 554 / 11


A jak to zapodać iv .?

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Co na temat użycia narkotyków mówią ścieki?

Próbki z Halifax, Montrealu, Toronto, Edmonton i Vancouver zostały przetestowane pod kątem śladów konopi indyjskich, metamfetaminy i kokainy, a wyniki pokazują różnice w zależności od miasta i pory roku.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 17 / 2 / 0


Perhydrol

W wyniku kontaktu perhydrolu ze skórą natychmiast powstają białe plamy
Perhydrol – ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie. Bezbarwna, bezwonna ciecz o właściwościach żrących wobec tkanek żywych. Na skórze pozostawia martwicze białe plamy.

Perhydrol jest stosowany jako silny środek utleniający w przemyśle chemicznym. Stosuje się go np. powszechnie przy produkcji wielu barwników organicznych, także przy produkcji inicjujących wybuchowych nadtlenków HMTD, TCAP, TetraAP. Używany jest także do oczyszczania kości z resztek tkanek miękkich (np. w celu wypreparowania trofeów myśliwskich), jako półprodukt do otrzymywania wody utlenionej itp. Dawniej używany jako rozjaśniacz do włosów.

Nadtlenek wodoru silnie reaguje z nadmanganianem potasu – po wrzuceniu kryształku nadmanganianu do perhydrolu następuje gwałtowna reakcja, a z naczynia zaczyna wydobywać się snop pary wodnej przemieszanej z tlenem. Reakcja ta (z zastosowaniem 80% roztworu nadtlenku wodoru) była wykorzystywana do napędzania rakiet V2 (ciśnienie wytworzonego tlenu napędzało turbopompę pompującą mieszaninę paliwową do komory spalania).

Przebieg reakcji[1][2]:

2KMnO4 + 3H2O2 → 2MnO2 + 2KOH + 2H2O↑ + 3O2↑
Reakcja ta przebiega bardzo gwałtownie z wydzieleniem dużych ilości ciepła. Na pokazach chemicznych reakcja stosowana jest do tzw. chemicznej lokomotywy[3]. Perhydrol ulega także gwałtownej reakcji dysproporcjonowania pod wpływem katalizatorów, np. jodków, MnO2 lub rozdrobnionych substancji stałych (np. srebra i platyny):

2H2O2 → 2H2O + O2↑

Schemat urządzenia Rocket Belt.
1. Sprężony azot.
2. Perhydrol.
3. Zawór regulujący przepływ perhydrolu.
4. Komora reakcyjna.
Reakcja ta może być wykorzystywana do napędu silników rakietowych np. w tzw. "jetpackach" (np. Bell Rocket Belt). Stężony perhydrol (zwany High test peroxide lub HTP i mający stężenie powyżej 70%) pompowany jest ze zbiorników do komory reakcyjnej zawierającej katalizator, gdzie rozkłada się do tlenu i pary wodnej o temperaturze kilkuset stopni Celsjusza. Powstające gazy kierowane są do dysz wylotowych wytwarzając siłę ciągu wystarczającą do uniesienia człowieka w powietrze (maks. impuls właściwy Isp = 161 s).
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


30 maja 2017london5 pisze:
A jak to zapodać iv .?
Niech napisze ktoś trip raport.
Rejestracja: 2007
  • 1256 / 178 / 0


Proszę:

Wczoraj wypiłem perhydrol. Dziś czekam na przeszczep przełyku. Koniec.
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


@trydzyk, ale o iv chodzi.
Rejestracja: 2007
  • 1256 / 178 / 0


A to sorry. Dam znać jak spróbuję.
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


04 czerwca 2017trydzyk pisze:
Proszę:

Wczoraj wypiłem perhydrol. Dziś czekam na przeszczep przełyku. Koniec.
Ale to ten trip raport to po przeszczepie. Na kiedy masz termin? Dasz radę zapodać po operacji i zdać relację?
Rejestracja: 2007
  • 1256 / 178 / 0


A może by mi przez kroplówkę zaaplikowali?
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


No właśnie, to dobry trop. A nie wiesz, jak z biodostępnością i przenikaniem bariery krew-mózg w podaniu podpajęczynówkowym?

Być może powoduje to zwiększenie klirensu wody utlenionej, co wpływa na jej lipofilność i następstwem jest wysycenie tkanek perhydrolem.
Z tego powodu Cmax ma stałą wartość przy zmniejszonej częstotliwości aplikacji w/w substancji.

Możesz zasugerować lekarzowi powyższy sposób podania i opisać następnie wyniki badań.

Stanowi to dużą nadzieję na zrewolucjonowanie form podania wody utlenionej oraz wyparcie starych metod, które wykazywały się niską ekonomicznością oraz skutecznością przy równoczesnym wysokim wskaźniku zgłaszanych przez pacjentów skutków ubocznych.
Posty: 40 Strona 4 z 4
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości