Wyciszenie pompy powietrza

Moderator: Konopia

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


Witam
potrzebuje jakiegoś dobrego pomysłu (skutecznego) na wygłuszenie kompresora powietrza bo trzaska ze aż u sąsiada słychać. Każdy pomysł postaram się przetestować w miarę możliwości (stety/niestety mieszkam w Holandii więc nie wszystkie materiały mogę znaleźć) poniżej zdjęcie jak wygląda ten kompresor tylko ja mam wydajność 4200L/h (niestety nie było tej co mnie interesowała 3600L więc dlatego kupiłem tą)

http://www.roslinywodne.com/pompy-powie ... d-286.aspx
Rejestracja: 2012
  • 793 / 5 / 1


Wata szklana to świetny materiał wygłuszający. Można zabudować/obudować jakoś po części tą pompę na miarę możliwości albo wygłuszyć choć trochę pomieszczenie/ścianę od strony sąsiada. Niektórzy budują panele zrobione właśnie z waty szklanej aby wygłuszyć studio muzyczne. Łatwo takie panele zrobić w domu, nie wychodzi drogo, wszystko jest na necie. Ja bym zrobił taką zabudowę pół-otwarta dla tej pompy.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Pozew Misiewicza przeciw Misile oddalony. Sprawa dotyczy kupowania używek za pieniądze publiczne

Misiło w ubiegłym roku poprosił ministra obrony narodowej o wykaz transakcji ze służbowych kart kredytowych, aby dowiedzieć się, czy "pan Misiewicz nie kupował narkotyków lub alkoholu (...) płacąc kartą kredytową".
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


więc tak kupiłem role waty szklanej wygląda to tak :
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
i dźwięk zrobił się trochę cichszy ale też bardziej basowy, może zrobiłem coś nie tak?
Rejestracja: 2006
  • 3255 / 55 / 8


Jeśli nie potrzebujesz całej mocy kompresora, możesz wlutować opornik w odpowiedni sposób. Musisz wyliczyć jaka moc Ci potrzebna, zastosować odpowiedni opornik (groszowa sprawa, w Polsce tego typu rzeczy kosztują do 1 zł). Tyle, że trzeba mieć lutownicę.
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


to dobrze się składa ponieważ posiadam lutownice ze sobą więc jaki ten opornik i gdzie mam go zamontować? teraz wydajność pompy to 4200 L/h jak bedzię połowa to też będzie dobrze
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


No i co z tym opornikiem?
Rejestracja: 2017
  • 1 / / 0


przydatne info
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Wentylacja”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości