neuroleptyki u zdrowego czlowieka -wplyw na zdrowie

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 55 Strona 2 z 6
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 20 / 2 / 0

PEA, a jak wyjaśnisz dawanie neuroleptyków zdrowemu człowiekowi? Jakie zmiany w mózgu spowoduje ich przyjmowanie przez 5 miesięcy? Bo mi pojawiła się pustka w głowie, anhedonia, żadnej przyjemności nie odczuwam, ciągle cierpię. Pytanie, kiedy to minie? Dużo osób narzeka na pustkę w głowie i podobno to mija.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 254 / 3

Dobrze, ale nadal przyjmujesz te leki? Czy mówisz po odstawieniu?

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Przyjechał do komendy, by… zmylić pościg

Policyjny patrol wjeżdżając na teren komendy zauważył dziwnie zaparkowaną hondę accord, a w niej wystraszonego mężczyznę. Gdy policjanci zapytali go co się stało i dlaczego tu stoi? Ten zaczął im opowiadać o tym, że był ścigany i postanowił się ukryć na parkingu komendy.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 20 / 2 / 0

Po odstawieniu.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 254 / 3

Na co brałeś neuroleptyki? Jesteś pewien, że (już) jesteś zdrowy? Jaki(e) to był(y) neuroleptyk(i)? Jakieś aktywizujące, jak sulpiryd na przykład?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 20 / 2 / 0

Za wygłupy trafiłem na oddział i dostałem rispolept. Po 3 miesiącach, z dnia na dzień, pojawiła się pustka w głowie.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 254 / 3

Według tego, co zrozumiałem, brałeś, brałeś, przestałeś, a po 3 miesiącach pojawiła się pustka?
Jakie wygłupy?
Niemal oczywistym jest, patrząc po objawach, że poważnie została naruszona transmisja dopaminergiczna (szeroko na razie niesprecyzowana) w układzie limbicznym, ale wszystkie czynniki są tutaj istotne.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 20 / 2 / 0

Nie. Po 3 miesiącach brania leków pojawiła się pustka oraz zaczęły wpadać mi do głowy myśli z kosmosu, pojedyncze słowa z nikąd, z niczym niezwiązane. Lekarz zmienił lek na abilify, który jeszcze brałem 2 miesiące i odstawiłem. Już nie biorę leków 1,5 miesiąca, a ten stan się utrzymuje. Nie miałem głosów przed braniem leków, a w 3 dniu brania rispoleptu raz miałem głos na ucho i pierwszego dnia abilify też miałem raz głos. Po odstawieniu leków pojawiły się u mnie głosy, których nie ma, jakieś dźwięki paneli, skrzypnięcia laptopa, ale było to tylko przed snem i już ustępują, wczoraj np miałem tylko je z 3 razy.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 254 / 3

Uwrażliwione receptory dopaminowe i/lub serotoninowe.
Po prostu neuroleptyki zupregulowały Tobie w/w receptory. Opisałem to pokrótce w swoim przydługim poście. Żeby to naprawić, wypadałoby je zdownregulować - najprościej agonistami, ale nie będę Ci przecież zalecał brania amfetaminy (jeżeli chodzi o rec. dop.) lub LSD (jeżeli chodzi o rec. ser. 5-HT2x). Pomyślę nad tym i Ci dam znać, ok? Najwyżej się przypomnij. Jeszcze zawołam swojego giermka ( %-D ). On lubi szukać.
[mention]Hash_Oil[/mention]
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 20 / 2 / 0

Ok
Rejestracja: 2013
  • 686 / 201 / 0

XD

Rec. serotoninowe downregulują się zarówno w odpowiedzi na antagonizm, jak i agonizm. Natomiast upregulują się w odpowiedzi na odwrotny agonizm albo przez działanie na inne recepory sterujące wyczuleniem rec. serotoninowych. Niestety moja wiedza o rec. serotoninowych jest wybiórcza i nie jestem pewien, co więcej powiedzieć.

Małe dawki neuroleptyków blokują tylko presynaptycznie (auto)receptory D2, co powoduję aktywizację, poprzez zwiększenie wydzielania dopaminy i noradrenaliny. Natomiast większe dawki blokują już postsynaptyczne rec. D2, co wywołuje neuroleptyczność %-D XD. Z tego wynika, że małe dawki neuroleptyka będą w perspektywie długoterminowej osłabiały transmisję dopaminergiczną przez upregulację autoreceptorów, natomiast duże dawki.... to ciężko powiedzieć. Bo dopamina jest kilka razy bardziej powinowata do rec. presenaptycznych niż postsynaptycznych i np. do D3 jest kika razy bardziej powinowata niż do D2. NIe wiem jak jest z konkretnym neuroleptykiem. Przez to nie wiem czy bardziej zupreguluje rec. pre- czy postsynaptyczne i jaki będzie tego wynik.
Dodam tylko, że częściowy agonizm upreguluje receptor.

Wg mnie schizofrenia przypomina trip na bieluniu (jakby ktoś mógł, to niech potwierdzi). Psychoza, rozmawianie z ludźmi, których nie ma, oglądanie wyłączonego telewizora albo tylko takiego z szumem tła. Alkaloidy tropanowe, poprzez blokadę rec. muskarynowych wywołują te wszystkie objawy. betel (agonista muskarynowych) niweluje objawy schizofreni w ch*j. Jestem ciekaw czy zatrzymałby trip na bieluniu.

Dlatego Pannie Pigułce może się spodobać miks betela i betahistyny.
Posty: 55 Strona 2 z 6
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości