Beta-blokery

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 912 / 62 / 19

@wkurwionygnoj - właśnie mam nebiwolol i odnośnie niego szukalam info. Dzięki. :-D
  • 1810 / 183 / 0

To masz szczęście. Najlepszy beta-bloker. Obniża i tętno i ciśnienie. Biorę go codziennie, a jestem politoxy :p

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

"Nowy sposób na wykrycie narkomana"

Nowa metoda badania odcisków palców nie tylko pozwala wykryć śladowe ilości heroiny na skórze. Dzięki temu można także odróżnić narkomana od osoby, która tylko przypadkowo zabrudziła sobie ręce zakazaną substancją – poinformował „The Journal of Analytical Toxicology”.
  • 912 / 62 / 19

@SRTN - ile już w ciągu go jesz? Jak go odstawisz, to Ci pikawa nie pierdolnie?
  • 1810 / 183 / 0

Parę lat (wcześniej brałem inne B-B). Nie pierdolnie, ale odstawiać trzeba stopniowo, bo od razu, to tętno i ciśnienie mogą wariować, teoretycznie. W praktyce, jak zapomnę wziąć, to nic złego się nie dzieje ;p

Tu też macie temat o B-B.
beta-ketony-beta-blokery-t39255.html?hi ... y%20ketony
  • 912 / 62 / 19

@SRTN - beta-bloker do stymulantów - śmierć. :scared:
A do psychodelików?
  • 1810 / 183 / 0

Nebivolol jest spoko do stimów.
  • 912 / 62 / 19

Z tego względu, że ROZSZERZA naczynia krwionośne (odwrotnie, niż reszta beta-blokerów)? Stymulanty też rozszerzają - nie robi się wtedy skrajność w drugą stronę?
  • 1810 / 183 / 0

Stymulanty zwężają, tzw. wazokonstrykcja.
  • 482 / 15 / 0

a bisoprolol i telmisartan do stimow mozna?
  • 413 / 18 / 0

@up
Bisoprolol jest selektywnym antagonistą receptora β1, zmniejsza przy tym tętno w węzle zatokowym, kurczliwość mięśnia sercowego przedsionków oraz w jakiś sposób spowalnia uwalnianie się reniny. Dzięki swojej wysokiej kardioselektywności może mieć jakieś działania wazodylacyjne, ale ma to niewielkie znaczenie, bo Bisoprolol bierze udział w gospodarce węglowodanowej.

Telmisartan nie wygląda jakoś niebezpiecznie, ale w końcu są to leki ingerujące w ludzki organizm, także nie ma co ryzykować.

Podsumowanie:

Bisoprolol- niebezpieczny do stimów, może spowodować wzrost ciśnienia i częstotliwość skurczów serca. ( Wspomniana wazodylacja ma bardzo małe znaczenie, weź to pod uwagę )
Telmisartan- nie wygląda niebezpiecznie, ale ze względu na bezpieczeństwo również nie mieszaj ze stimami.

Daj sobie spokój ze stimami przy chorym sercu i ciśnieniu, nie ma co ryzykować zdrowiem!

Dla pozostałych, jedyne beta- blokery jakie można używać przy stimach to nebiwolol, ewentualnie karewdilol, co do drugiego nie jestem pewien, ale znalazłem wzmianki o zwiększeniu syntezy NO. Co do nebiwololu mogę zapewnić że nie stanie się nic złego, przerabiałem olbrzymie dawki nebiwololu przy olbrzymich dawkach stymulantu i nie stało się nic złego.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 172 uczestników Wejdź na czata