White Widow , Dutch Passion seed's (MH/HPS 250W) , 0.36m2

Moderator: Konopia

• 930 / 115 / 5

Witam i zapraszam :)

Odmiana : White Widow
Seedbank : Dutch Passion

I już mogę dodać, że w moim przypadku i wg informacji , podających przez Dutch Passion - wręcz idealnie zmieściłem się ( raczej Ona, czyli WW ) w 8 tygodniach flo ( liczyłem od pojawienia się preflowerów , nie od zmiany fotoperiodu z 24h na 12/12 ) co mnie bardzo ucieszyło i utwierdziło w przekonaniu , że DP to jeden z rzetelnych seedbanków.

Box : o.36m2 , ścianki matowe, białe. Zaadoptowana szafa na ubrania.
Wentylacja : 2 wentylatory 19W , podłączone pod 220V , do tego regulator obrotów i termostat. Jeden wyciągający , drugi podsyłający świerze, schłodzone powietrze do boxa , każdy 170m3/h
Do tego mieszający monkey fan + zwykły went komputerowy 12V w celu utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza w Boxie.
Oświetlenie : - faza wegetatywna : Metalohalogen ( MH ) 250W , faza kwitnienia 250W HPS
Podłoże : - BioBizz Light Mix

Dodatkowe info i przyrządy :
PH metr , prosta stacja pogody ( odczyt temp , wilgotności ) , AirPoty 11L , nawilżacz powietrza i zestaw nawozów :

Na veg :
- canna terra vega
- cannazym

Na flo :
- canna BOOST

Inne :
pH -pro , superVit od HESI , rhizotonic od canny

Opis :

Zaczęło się świetnie , choć kompletnie nie byłem przygotowany na ten projekt. Brak PH metru - który okazuje się być NIEZBĘDNY przy IN , jeśli chcesz , by kwiaty , rośliny rozwijały się , tak jak powinny , podaj im wodę o PH 6.3-6.5.
Woda , którą używałem na początku , miała PH 8 , czyli sporo ponad limit. Czasem podchodziło pod 8.5.
A dlaczego to tak ważne ? Roślina pobiera wszystkie składniki , podawane w formie nawozu czy też zawartych w żyznej, bogatej w składniki odżywcze ziemi , właśnie w przedziale 6.3-6.5 , będzie 7 - tragedii nie ma - jest okej. Ale w moim przypadku skutkowało to niedoborami , zablokowaniem wzrostu , żółknącymi liśćmi i innymi przygodami.

Pojawił się PH metr , preparat pH- , regulacja wody ( zwykła , kranowa, odstana min 24h ) do poziomu 6.5 - z czasem problemy znikały.

Przez pewien czas, grow leciał z went. komputerowymi 12V podającym powietrze jak i wyciągającym - okazało się to za mało - nie dawały rady ( temperatura podchodziła pod 30 st a wentylatory na pełnych obrotach ) , temp spowolniła wzrost , ale szybki obrót sytuacji, zmiana went, dodany regulator obrotów ( na pełnej mocy - nie dało się spać ) - problem rozwiązany.

Zmiana foto z 24 na 12/12

Kolejny błąd. Zacząłem się zastanawiać , dlaczego , mimo dopiero co rozpoczętej fazy flo , liście zaczęły żółknąć , dolnie partie wręcz masowo schły mimo dbania o regularne podlewanie itp.

Problemem było kompletne usunięcie nawozu , w tym przypadku canna tera vega. Po prostu zablokowałem dostęp do azotu , nie aż tak potrzebnego w fazie FLO , lecz jednak. Po podaniu , odżyły , ale strat nie dało się już niestety nadrobić.

Z odmiany jestem zadowolony , więcej niż zadowolony , mimo iż plon nie powalił +/- 50/60g z rośliny. Było by więcej , gdyby nie wspomniane błedy, trening - jedynie topping , miało byc naginanie ale się zamuliłem + kompletny busz w boxie , więc zdecydowałem zostawić - co było kolejnym błędem.
Dodam jeszcze , że ta odmiana nie wybacza błędów - w porównaniu z innymi jest " delikatna " wręcz. Za dużo nawozu , czy też zmiana temperatury ? Będzie widoczne.

Narzekać ? Nie, nie narzekam :) Następnym razem będę wiedział , co poprawić. To była uprawa IN , po 6-8(?) latach przerwy.
Kompletny spontan.

Moc - 8/10 - high typu Up and Down :D Energetyk, ale do filmu czy posiedzenia przy piwku i blancie z znajomymi - jest ok :) Uniwersalna , bym powiedział.
Wygląd - 8/10
Zapach - 9/10
Smak - 6/10 - typowo " ciężki " dym

Z pozdrowieniami
TiJaz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 136 / 0

50-60 suchego przy samym toppingu? nie wierzę

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

Marihuana w samolocie. Niektóre jej pochodne można mieć ze sobą na pokładzie

Amerykanie przyjmujący medyczną marihuanę nie muszą się już więcej martwić podróżą. Niektóre produkty CBD mogą być teraz przez nich legalnie zabierane na pokład samolotu. Pasażerowie nie będą już mieli z tego powodu nieprzyjemności.
  • 930 / 115 / 5

30tka

Dwa badyle dalej się docierają. Z tą 60tką może faktycznie nie wyjść. Zresztą , zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 136 / 0

i tak wieeeelki + ode mnie za fotorelacje :)
Wróć do „Indoor”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata