Działanie amfetaminy na osoby nadpobudliwe - rozwiązanie kwestii

Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

Przed napisaniem tego tematu zorientowałem się w wątkach, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi: czy amfetamina działa uspokajająco i nie daje ona stymulacji (u osoby z którą walę włada nie ma praktycznie stymulacji, noradrenalina nie istnieje xd) a ja się porządnie nagrzałem, zły towar można wykluczyć bo marquis pomarańczowo. Przeklei mi ktoś posta albo zaspokoi moją ciekawość odnośnie braku stymulacji u niektórych osób?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 221 / 21 / 0

reakcja paradoksalna

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.

Radny pyta o przeciwdziałanie uzależnieniom. Przyczyną – zachowanie Nitrasa

„Wczorajsze zachowanie posła Sławomira Nitrasa sķłoniło mnie do skierowania interpelacji dot. dbałości o zdrowie psychiczne mieszkańców naszego miasta oraz o finansowanie przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych” – napisał na Facebooku szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. Nitras zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie wejście na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego.
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

18 lutego 2017wariatka12 pisze:
reakcja paradoksalna
Za każdym razem podczas walenia spida?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 221 / 21 / 0

18 lutego 2017psyco pisze:
18 lutego 2017wariatka12 pisze:
reakcja paradoksalna
Za każdym razem podczas walenia spida?
tak. podobnie jak leki, nawet zwykly paracetamol u wiekszosci osob likwiduje bol, ale sa osoby, ktore po paracetamolu dostaja jeszcze wiekszego bolu.

mozna dostac pierdolca po trawie, a po speedzie byc oaza spokoju.
Rejestracja: 2015
  • 486 / 22 / 0

marquiz może zabarwić się na pomarańczowo nawet jeżeli jest tam <20% amfetaminy, więc złego (słabego) towaru nie możesz wykluczyć.
Osoby nadpobudliwe (z ADHD) leczy się m.in metylofenidatem, więc twoja reakcja jest jak najbardziej uzasadniona, poczytaj sobie o tym, nietrudno znaleźć informacje.
Tą nadpobudliwość sam sobie stwierdziłeś, czy dostałeś taką diagnozę?
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

Zdiagnozowane adhd
Rejestracja: 2015
  • 486 / 22 / 0

Prawdopodobnie na co dzień masz niski poziom dopaminy za sprawą ADHD, co skutkuje nadmiernym pobudzeniem, stymulanty zwiększają poziom dopaminy->uspokajasz się, to tak w dużym skrócie. Mechanizmy te nie są do końca zbadane, może ktoś inny zarzuci bardziej wnikliwymi badaniami. W każdym razie twoja reakcja na stymulanty nie jest niczym dziwnym przy ADHD.
Rejestracja: 2017
  • 3 / 1 / 0

witam koleżke z ADHD i wszystkich dobrych zawodników Natrykanych zwolenników , Nic kolego sie nie przejmuj tyle razy sie o to spierałem sztuki w zakładach wygrywqałem .. Tez mam stwierdzone Adhd z Dyslekcja I Dysgrafiąi to prawda ze Ona mnie uspokaja skupienia dodaje .. Tak tu zostalo napisane To najlepswze jest lekarstwo jakie moglo zostac podane...
Rejestracja: 2016
  • 2772 / 741 / 0

Genialne rymy!

Przy czym o ile dysleksja u inteligentnych moli książkowych jest diagnozą na jaką zasłużyli o tyle zwalnianie z obowiązków zwykłych nieuków i głąbów, którzy książki nie trzymali w ręku jest niepoważne. Natomiast osoby z ADHD zwykle książki nie przeczytały ze względu na swoje dolegliwości, może jedną stronę po łebkach "Psa, który jeździł koleją". Przepraszam za generalizacje :-)

whitealex, w sumie wyczerpałeś kwestię. W czasach kiedy możemy zbadać poziomy neuroprzekaźników w mózgu naukowcy nadal snują hipotezy, o jednej wspomniałeś. Cóż.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Amfetaminy”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości