Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 1 z 7
  • 267 / 19 / 0
Otrzymałem od lekarki propozycję testowania owego specyfiku gdyż jest teraz w trakcie badań. Polega to na przyjmowaniu zarówno leku jak i placebo o których to pacjent nie będzie wiedział. Oprócz tego przyjmuję wenlafaksynę; nie będzie interakcji? Warto się w to bawić, nie narobię sobie kuku? Mój stan psychiczny nie jest specjalnie stabilny więc nie chcę sobie zaszkodzić tym bardziej, że o skutkach leku wiadomo mało a poniekąd miałbym być "królikiem doświadczalnym". Warto?


/Dodano nazwę handlową w tytule wątku/ ~misspill
  • 220 / 10 / 0
raczej nie pozwolą Ci brać wenlafaksyny i równocześnie esketaminy, chodzi mi o ludzi od badań, bo to kompletnie nie ma sensu. Czy zrobisz sobie kuku?, nikt nie zna odpowiedzi, szczególnie ludzie na internetowym forum. Jeśli rzeczywiście masz kiepski okres, powinieneś od razu poczuć poprawę, mając farta i nie trafiając na placebo. Ja bym spróbował
  • 398 / 24 / 0
17 marca 2017makabaka pisze:
Warto?
Tak.
Uwaga! Użytkownik ggyo nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 267 / 19 / 0
Skłaniam się ku tej opcji pod warunkiem nie rezygnowania z wenlafaksyny. Lekarka zresztą nic nie wspominała o schodzeniu. Jak wyczytałem z angielskich źródeł esketamina czy też ketamina nie ma powinowactwa serotonigicznego. Bardziej w stronę glutaminianów (NMDA?), dopaminy i chyba nroadrenaliny. Z tym zorbieniem sobie "kuku" to niepotrzebnie się zagalopowałem. Lek działa ponoć natychmiastowo więc można od razu odstawić i skutków ubocznych raczej brak. Na angielskiej wiki tylko wyczytałem, że może trochę obciążać wątrobę. Warto, żeby wypowiedziały się tęższe głowy z tego działu chociaż angielskojęzyczne źródła są znikome. Za wszelkie przypisy i porady serdecznie dziękuję.
  • 3444 / 1096 / 0
Zrezygnuj z wenlafaksyny, esketamina jeśli zaskoczy to w bardzo krótkim okresie czasu. Po co łączyć obie substancje? Żeby zaliczyć ZS?

Nie sugeruj się, że jakiś układ neuroprzekaźnikowy nie funkcjonuje u Ciebie prawidłowo i koniecznie to jego trzeba leczyć, bo to nigdy nie jest tak.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 267 / 19 / 0
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wszelkie porady zwłaszcza misspill która jest zawsze na posterunku :hug: . Również marzy mi się opinia Fenetylaminy i SmellyCat (jeżeli kogoś przeoczyłem to serdecznie przepraszam), którzy zawsze wrzucą swoje istotne i niezmierne ważne 5 groszy, chociaż zdaje sobie sprawę , że opieranie się na faktach, które są znikome może przynieść nie lada wysiłku. Może z czasem kiedy to niebawem o substancji pojawi się więcej informacji jak również raporty po zakończeniu badań. Dziękuję wam koledzy, podnieśliście mnie na duchu i teraz jestem skłonny podjąć wyzwanie. ^_^

scalono / rei

Przepraszam za post pod postem ale serdecznie proszę moderatorów o zachowanie wątku gdyż wcześniej czy później lek wejdzie do obrotu - takie informacje otrzymałem od lekarki tym bardziej, że w stanach zjednoczonych które są prekursorem w wprowadzaniu nowych preparatów badania eskataminy są na półmetku i lada moment ów specyfik pojawi się w handlu farmaceutycznym. Również w Polsce po zakończeniu badań które są w lekkim poślizgu w stosunku do USA Lobby farmaceutyczne już widzie go na półkach także z pewnością będzie dopuszczony do obrotu. Info od Pani doktor habilitowanej , która współpracuję z amerykańskimi kolegami w dziedzinie esketaminy.
Pozdro
Tym bardziej, że to będzie istna rewolucja w dziedzinie antydepresantów, zupełnie inny mechanizm działania leku w stosunku poniekąd starzejących się już inhibitorów wychwytu serotoniny. To będzie prawdziwa rewolucja więc naprawdę warto na poważnie zainteresować się tym tematem. pzdr.
  • 56 / 23 / 0
Jestem wręcz zaszczycony :-) Mówisz-masz :heart:
Ale co Ci w zasadzie jest? Wenfle bierzesz na depresje czy na co?
SnRI i SSRI sucks! Ja bym się chętnie z tobą zamienił. ZS od SNRI +antagonista NMDA i DRI..? Raczej wątpliwe.
Ja bym tego nie robił z innych powodów. jako że Esketa. to dość nowy lek i o zgoła odmiennym mechanizmie od wenfli ja bym zrezygnował z SNRI, zeby zobaczyć jak zadziała na mnie w czystej formie. Ale mówie, zależy co Ci jest. jak na klasyczną depreche to bierz ile wlezie. :-D
Ja od siebie CI powiem, że regularnie (choć rzadko) zażywam memantynę (również antagoniste NMDA z jakąś tam komponentą dopaminergiczną) 1-2 razy na tydzień/ dwa tygodnie i jest kozak. Ja jestem zadowolony.
Warto by było się jeszcze dowiedzieć jak tam twoj zestaw hormonów/stan wątroby/nerek. Zapytaj swoją doktor, jak wyglada kwestia obciązenia metabolicznego tego cuda. Albo ją uprzedź i sam poszukaj.
Moze Ci podejdzie, a moze nie - na każdego, co innego.
I Zycze Ci zebyś nie trafił do grupy Placebo.
Daj znać co zdecydowałeś:)

A do Ciebie @miss, mam sprawe. Jak mozna Cie zlapać?
HWDP JP na 95% bo sie trochę cykam :blush:
  • 220 / 10 / 0
w moim poście nie chodziło mi o interakcje wenli z esketaminą, po prostu imo badania nowego leku mają sens gdy jest to jedyny przyjmowany środek. Na ile wyobrażam sobie profesjonalizm takich badań i tak "nowej" substancji to tylko solo i nie ma szans by brać dodatkowo inne antydepresanty ... oczywiście mogę się mylić
  • 56 / 23 / 0
Ja tam sie z Tobą zgadzam Stivler. I wydawało mi się że tak też napisałem powyżej :-) ( tzn. sens słow jest ten sam)
To miss go "straszy" ZS'em :-)

Ja i tak wszystkich lofciam, dwukropek gwiazdka
HWDP JP na 95% bo sie trochę cykam :blush:
  • 220 / 10 / 0
pisałem do autora tematu, szczególnie do postu o nie odstawianiu wenlafaksyny, luzik SmellyCat :)
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 1 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.