Kawa

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

od 26 października 2015
54
»
na mnie czasem kawa zadziała przyjemną stymulacją, wzmożoną koncentracją i chęcią do zrobienia tego co powinienem, zamiast odkładać na później. dodaje sił psychicznie i fizycznie.

a czasem po prostu pojawi się ostry wkurw, robię się czerwony, troszke ciężko złapać mi oddech aż mama musi gotować bigosu na uspokojenie
od 01 października 2016
151
»
Czarna, z 3 łyżeczek, gorzka, 3 razy dziennie.
I tak jak jej otrzeźwiające działanie jest średnie, tak bardzo odpowiada mi jej smak.
od 05 stycznia 2017
48
»
Piję tylko z ciśnieniowego i czarną bez cukru. Uwielbiam jak się ziarna mielą w ekspresie piękny dźwięk w istocie <3
od 05 stycznia 2017
36
»
Dokładnie, kawa tylko świeżo mielona. Z ekspresu albo kawiarki.
Rozpuszczalna zupełnie na mnie nie działa. Wywołuje tylko bóle brzucha.
Czarna kawa podrażnia jelita i ścianki żołądka więc czasami warto dodać odrobinę mleka...
od 08 października 2016
98
»
A najlepiej mielić w starym, kilkudziesięcioletnim młynku, co zajmuje parę minut dla partii kawy - jakże lepiej smakuje, zmielona samodzielnie.
od 08 listopada 2011
779
»
zauważam, że ludzie coraz rzadziej piją rozpuszczalną
przechodząc np. na sypaną
rozszerza się świadomość, że rozpuszczalna to chemiczne gówno
od 26 października 2015
54
»
Rozpuszczalna na mnie działa. Sypane tak też średnio. Tylko prima niebieska odczuwanie
od 05 stycznia 2017
36
»
Nie wiem co jest z ta niebieska prima ale wiekszosc starszych ludzi (ktorzy pija po 5 kaw dziennie) pije wlasnie ta kawe i mowia ze jest najmocniejsza :)
Czy zalezy to od ceny czy od przyzwyczajen...
U mnie zawsze leci LAVAZZA QUALITA ORO.
od 20 października 2016
59
»
jeśli przyzwyczaisz sie czytaj uzaleznisz sie od jednego gatunku to już zadna inna ci nie podejdzie, tak maja piwosze kawy
od 21 kwietnia 2013
113
»
Co jakiś czas kiedy po nocy gdzie spałem około 4-5 godzin, lub mniej, piję czarną fusiare z 2 łyżeczek z 4 łyżkami cukru. Daje dobrego kopa. Ale rzadko, często to nie ma sensu, można tylko wypłukać się z witamin i minerałów. Dobrze do takiej kawki też walnąć kapsułkę jakichś witamin i minerałów - tylko nie za mocne, w celu uzupełnienia.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 4 uczestników Wejdź na czata

AwatarGanjaBot  AwatarMondengel  Awatarkkrecha  AwatarAlfaBot