Lulek czarny (Hyoscyamus Niger)

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

Nie znalazłem żadnego posta opisującego dostatecznie tą roślinkę więc zwracam się do was z nadzieją na uzyskanie potrzebnych informacji... Wiem już jak wygląda, gdzie i kiedy rośnie. Zastanawia mnie czemu tak wiele mówi się o jego toksyczności.
Jakie są przeciętne dawki tej roślinki ?? Jak działa ?? (może jakiś mały tripreporcik) Co mnie może spotkać przy zatruciu ??

• 496 / 10 / 0

Też sobie roślinę na początek wybrałeś. I po co Ci ten lulek. Czarownicą chcesz zostać. Daj sobie lepiej spokój. Roslina nie jest zbyt przyjemna, zato trująca.

Użytkownik nieaktywny
  • 313 / 1 / 0

Trująca jak bieluń.
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? :)

Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

no to udzielajcie się w temacie - "Co warto, a czego nie warto zbierać ??"

• 108 / 3 / 0

[quote="Norberto"]
Trująca jak bieluń.
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? ]

W Polsce?Tyle krzaków? Jakich??? :huh:

Chcesz próbować z lulkiem to próbuj, ale zmuszaj nas tu, żebyśmy szukali o nim inf. w necie zamiast Ciebie. Naprawde wszystko da się znaleźć ;-) . Generalnie zawiera alkaloidy tropanowe podobnie jak bieluń. lulecznica i pokrzyk. Prawdopodobnie w nieco innych proporcjach, ale głównie hyosycjaminę, atropinę i skopolaminę. Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy, dlatego odradzam. Poza tym efekty uboczne (zresztą te główne też) raczej mnie osobiście nie pociągają.

Choroba...miałem gdzieś videodokumentacje najprawdziwszego eksperymentu naukowego z użyciem lulka i gdzieś mi zgnięło...

Użytkownik nieaktywny
  • 313 / 1 / 0

Chłopaki Merida i Paker zrobili cały poradnik ... Właśnie żeby nie zadawać takich pytań.
Poszukajse, popularny wątek :/

• 21 / / 0

Ziele Hyoscyamus niger zawiera 0,03-0,08 % alkaloidów tropanowych, skopolamina stanowi niekiedy 30% zespołu alkaloidów, ilości znacznie mniejsze niż w Datura czy Atropa, także i toksyczość będzie mniejsza (oczywiście zależy od dawki) sam nie mam doświadczeń z tą rośliną.

mam prośbę czy posiada ktoś z was może jakąś ilość ziela lulka ?? bardzo potrzebuję, w zamian mogę oddać liście Atropy i Datury stramonium.

Użytkownik nieaktywny
  • 29 / / 0

wielokrotnie jadlem bielunia i za kazdym razem byla taka sahara ze zalowalem;/

jesli lulek ma miec takie samo dzialanie to naprawde nie warto :-(

Użytkownik nieaktywny
  • 48 / / 0

Dzisiaj podczas kolejnej już wyprawy rowerowej natknąłem się na tą roślinkę. Zerwałem próbkę, potwierdziłem z informacją w atlasie roślin. Tylko co by tu teraz z niej wykombinować. Spożywanie doustne jest zbyt ryzykowne przy piankowatych
Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy

Użytkownik nieaktywny
  • 64 / / 0

poszukaj topicu o maści czarownic
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata