Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 27 / 7 / 0
raven gray pisze:
However, the presence of the compound's mammalian metabolites in the tree and surrounding bodies of water suggests that this is a consequence of environmental accumulation of tramadol after it is given to local livestock and that the tree is not synthesizing the compound.[8]
Chodzi o to ze ten tramadol odlozyl sie w tym drzewie ale ono samo go nie syntezuje. Czyli najpewiej jakis nagrzany cpun zalatwil swoja potrzebe pod takie drzewko a pozniej jakis naukowiec zbadal je i bum eureka tramal w roslinie! Juz widze cpuny zamawiaja nasiona, szczepki, robia miejsce w ogrodzie. %-D
Historia za tym jest taka, że w niektórych regionach Kamerunu dostęp do tramadolu jest łatwy i tani, i krówki z wolnych hodowli dostawały tramadol po każdym porodzie, operacji, kontuzji. Sami Kameruńczycy też brali na potęgę.
  • 229 / 23 / 0
Więc w korzeniach tej roślinki z Kamerunu znaleziono tramadol oraz jego trzy metabolity. Te same związki znaleziono także w pięciu innych roślinach na tym obszarze, znaleziono je także w glebie. To wynik zanieczyszczenia środowisko przez mocz bydła któremu podawano tramadol -> https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25219922

ps. Naukowcy zmodyfikowali drożdże by te produkowały THC lub CBD http://www.sciencealert.com/scientists- ... mpound-thc

przez genetyczna modyfikacje organizmow mozna sprawic by te produkowaly morfine czy inne zwiazki

https://www.duckduckgo.pl/search?q=genetica ... cteria+thc
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.