Receptor sigma

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 296 Strona 24 z 30
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
  • 110 / 3 / 0

Xavi pisze:
Miałem sigme chyba , albo jakiś bardzo dziwny stan . Wszystko po mixie 225 dxm(poludnie 1 dzien) następnie 225 dxm(popoludnie 1 dzien) gdy dxm jeszcze trzymał z 30mg 3meoPCP ( wieczorem ) , 20mg 3meoPcp ( srodek nocy ) i rano drugiego dnia z jakies 20mg później od popołudnia do wieczora jeszcze na trzymającym mnie 3meoPCP opracowałem 0,5 g pentedronu . Doświadczyłem wtedy jakiejś dziwnej łączności z wyższym bytem , nie mogłem oderwać się od klawiatury i zacząłem pisać książkę . Pisałem jak zaprogramowana maszyna , nie mogłem się oderwać nawet na minute , czułem że muszę to wszystko spisać dla reszty świata słowa i zdania pojawiały się w mojej głowie mechanicznie w ogóle nie myślałem . Czułem tylko , że odkryłem prawdę dotyczącą istnienia wszechświata i ludzi stała się ona dla mnie oczywista . Dopiero po 3h oderwałem się od klawiatury i w tym samym momencie poczułem , że łączność z wyższą istotą osłabła. Ale jeszcze całą noc po głowie krążyły mi różne zdania dotyczące prawd rządzących światem i irytacja , że zapomnę je na drugi dzień . Później parę dni dochodziłem do siebie żałując , że nie jestem lepszym człowiem . Możliwe , że to była sigma ?
poproszę jeszcze raz o upload :) ja przeżyłem Sigme kilkukrotnie będąc pod wpływem MXE, zaznaczę że pierwszą Sigmę miałem gdzieś po 20 sesjach minimum z ww substancją, zawsze idealne S%S, Kadzidełka Hari Krishna, medytacja na leżąco, praca nad oddechem itp jestem ciekaw co tam napisałeś i czy będzie się to pokrywało z moimi przemyśleniami.

Zaznaczę, że po pierwszej Sigmie, chciałem przeżyć to jeszcze raz i jeszcze raz lecz nie wracało to z każdym doświadczeniem gdy uzależniłem się i brałem Mxe na lewo i prawo już bez tej całej otoczki to Sigme miałem bardzo rzadko a jeśli już była to łapałem jakieś Sigmowe Bad Tripy ( myślę, że za karę, że marnowałem potencjał substancji , zamiast na medytacje i modlitwę używałem już jako nałogowiec na głupie zabawy i na codzień)

a gdy traktowałem doświadczenie jako magczny rytuał podchodziłem z wielkim szacunkiem miałem Sigmy "religijne"
Rejestracja: 2009
  • 20 / / 0

Odkopuje temat bo bardzo ciekawy, ale niestety ludzie tu głupoty wypisują. Receptory Sigma są w większym lub mniejszym stopniu pobudzone cały czas. Pisanie, że ten miał Sigme a ten nie jest jakimś nieporozumieniem.To działa stopniowo, nie na zasadzie profan-cyk-sigma po deksie-oświecony.
Moim zdaniem ten receptor ma związek z abstrakcyjnym myśleniem, zdolnością rozwiązywania problemów. Taka ciekawostka - zróbcie sobie test IQ
na trzeźwo, a następnie po niewielkiej dawce np lsd. Ja zjadłem 2 nasiona powoju (lsa). Miałem bardzo ciekawy, mocno odgiegający od mojej normy wynik.

Tutaj macie ciekawy artykuł o receptorze Sigma. Autorzy uważają, że neuroprzekaźnikiem dla Sigmy jest dmt :-D

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2947205/

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Udaremniony przemyt i konfiskata narkotyków o wartości miliarda euro

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała w porcie w Salerno 14 ton narkotyków o czarnorynkowej wartości miliarda euro. 84 miliony sztuk pastylek odurzających wyprodukowanych w Syrii przez dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego było ukrytych w dużych zwojach papieru.
Rejestracja: 2015
  • 720 / 69 / 0

Wedlug polskiej wikipedii za efekt antydepresyjny fluwoksaminy (SSRI) odpowiada agonizm receptora sigma1. Strasznie zaciekawil mnie ten temat, obecnie mozna wygrzebac sporo informacji na temat zwiazkow bedacych agonistami sigma1, badanych jako potencjalne antydepresanty.
Rejestracja: 2016
  • 102 / 13 / 0

EKSUDIPRODZEKTU jak już się odpowiednio zagłębisz w temacie, to podziel się później kwintesencją wiedzy (może być pod postacią linków do wyselekcjonowanych źródeł). Mnie też, temat interesuje ale bariera językowa nie pozwala mi wertować materiałów w poszukiwaniu wiedzy tak na chybił-trafił. Dlatego wolę zabrać się do tłumaczenia, gdy już wiem że tekst będzie tego warty. Z góry dzięki :)
Rejestracja: 2010
  • 3661 / 452 / 0

simge mialem raz, 40 ne0 omb.

test, mini dawka, ok 5l za, potem 20 mg chiwle bylem , zakmnalem oczy i lekkie odplyw i wpadem nizeh w prodroz przy zakmnietych ozach. Orbaz
Taka aajakzda jak smierciarka po drodześtlaczone jolory(ieac odpady) i s i zbieranie. . Potem przez przerzutka i sprzsatknie ieszkam. Nieraz zwloki, nieraz wysielec w laziene. Zaczalem sie zastaniac poczas tripa zemu koncza jedndi tak , lobuzy lejee ( niespraswieliwść ! swiata ) j. czemu chozy mieraja, a źle zyja w piwrle za nasz kase masaónsa!
. Pojawily sie omocje,
Tu osyala czesc podrozy. Pojawiaal asie pod odpowiedzi. Daje takie tam rozkiny, pocilem sie, trzesz mnie

Byla 5 rano , wszystko nicho. Tylko ja tami zmeczony tym wszystkim.Otwieram oczy , jeszcze mysli krążą i rodzine lęzą Patrze doodóla a tam od chuj a poświat, nirbieskie chciwaleko jakiby wbyjajace sie przez jakias szczelina. Istne 3 . Ta komplikowane ceba to nie miam. Polazlem zrobic herbatka i jezcze jak kaznadzieje rzucieł " JA juz wszystko wiem co ewiesz ?? A co wiesz takie ,? ze trzeba bym dobym pracownikem ... bo jak się njest to sprzatanie mieszkan heszczi i smierdzace lumby nierobi sa wyvjagane do zssypow a porzadni dostaja drugą szanse. Wiec uczmy sie.


(ps. niegdy nie mowie chetnie o zwykloych yztwkah a co takie dydrymaly "
Rejestracja: 2008
  • 457 / 29 / 0

^up
Nie da się tego kurwa czytać, serio.

Czy agonizm sigma powoduję swego rodzaju manie sprzątania ? Zauważalne zwłaszcza na amfetaminie, ale zdarzało mi się brać tryptaminy i efekt niekiedy był podobny, pedanteria podobna do tej na władzie.
Rejestracja: 2010
  • 993 / 21 / 0

Tak zdecydowanie, wywołuje rożnego rodzaju manie, choć ta u mnie była jedną z najsilniejszych. Ta "potrzeba" różni się nieco od tej po amfetaminie, bardziej przypomina to wkraczanie w hipermanie, której podstawa jest coś na kształt potrzeby ulepszenia swojego życia + pętla, po amfetaminie po prostu jest stymulacja i trzeba coś ze sobą zrobić, choć to też daje sporą radość.
Rejestracja: 2015
  • 1067 / 193 / 7

Receptory sigma tworzą kompleksy z receptorami NMDA i zmieniają wtedy wpływ kannabinoidów na nie. https://academic.oup.com/ijnp/article/1 ... ght-confer (Why sigma-1 receptor dysfunction might confer vulnerability to cannabis-induced psychosis)
Rejestracja: 2017
  • 56 / 21 / 0

Nie wiem czy to sie komuś przyda, ale przerobiłem 2 paki po 60 tabletek specyfiku (w cyklach i Stand Alone) bazującego na agoniźmie sigma-1. Niestety (albo stety) oddziałuje także na MAO-A i w jaiś dziwny sposob na GABA-A.
Już pare razy o nim wspomniałem-Afobazol.
Efekty: Zero lęku, motywacja, ogolnie czystosć mysłi jak po średnich dawkach memantyny. Nie zaburza lokomotoryki. Ogólnie rzecz biorąc produkt skończony. Nie porownywalny z zadnym antydepresantem typu SSRI/TLPD/SNRI. i tak dalej
Jedyną wadą jest moc. Dla niektorych moze być zbyt slaby->wtedy większa dawka-> a wtedy to już w ogóle nieoplacalne monetarnie.
Rejestracja: 2016
  • 2747 / 501 / 7

Przyjmuję fluwoksaminę, która jest silnym agonistą receptorów sigma-1, jak to się ma do opioidów? Mogę spokojnie brać bez zmiany ich działania?
Posty: 296 Strona 24 z 30
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość