Opioidy i inne od magika

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 8 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2011
  • 603 / 15 / 0

Witam wszystkich licznych znajomych userów, adminów, modów i całą resztę!

Założyłem ten temat ponieważ mam trzech zaprzyjaźnionych lekarzy (dr. n. med spec. pscyhiatra), z którymi znam się od długich lat. Dwóch z trójki magików posiada recepty Rpw, tylko jeden dysponuje zwykłymi "białymi Rp" - ale i od niego bez problemu "Witam itd"... blabla.. "Potrzebuje to, tamto, Bunondol ze 4 op 0,4 mg. oraz ze 4 op.. Bunondolu 0,2 x 60 tab. czy tam tramadol w każdej dawce i postaci i ilości jakiej sobie zażycze - nawet np. tramal retard 200 10 op x 50 tabl (to rekord), każde benzo, dostępne barbi - wszystko prawie.
W/w wypowiedź dotyczyła tego jednego, który nie dysponuje receptami z wtórnikiem, pozostali natomiast jako., że jestem pacjentem substytucyjnym wypisują mi co miesiąc 2-4 op Bunorfinu (8 mg buprenorfiny) x 28 tabl, metylofenidat w tabletkach, w dawce max, czyli 20 mg w jakiej ilości chcę, ostatnio wziąłem 4 op x 30 tab, + od innego 3 op x 30tabl (20mg), każdy antydepresant, czy benzo, które zasugeruje.
Dziwi mnie jednak jedno: tylko raz jeden z tych lekarzy wypisał mi na kryzys, gdy bupry zabrakło w hurtowni, były tylko Transtecki, więc dostałem 2 op Transtecków 40 mg (wypadek awaryjny, wówczas zabrakło Suboxone'u - kiedyś. To, co się da zawsze mam na Ryczałt, bądź 30% (np tramadol), czy klony na R, choc nie choruje na padaczke.
A teraz do sedn, w/w wypowiedzią miałem na celu nakreślić sytuacje z dostępem do większości "perełek" - waląc z mostu, "dobrze mnie pobudza, albo uwala". Wszyscy wiedzą o co chodzi.
Co do tematu plastrów - ten sam lek - jednak żaden z lekarzy nie chciał mi drugi raz wypisać ich, więc np o Durogesic (fentanyl) czy innych już zapomniałem. I teraz się zastanawiam (do wszystkich chodzę prywatnie) - (skoro mogę wziąć ogromne ilości metadonu, bupry w postaci tabl. Bunondolu, Bunorfinu, Suboxone'u itp.) - mówimy o opio w tym momencie - czytałem, że na Rp jest hydromorfon i DHC Continus, biorąc pod uwagę moją substytucję wieloletnią metadonem i buprą (każdy z nich dysponuje kopiami papierów z programów, detoxów etc.) i jeszcze dłuższą znajomością z ów magikami "na cześć" - prosto z mostu, rozmawiamy jak koledzy i faktem, że w jednym zdaniu mogę dostać recepty na 30% tramca w ilościach kolosalnych wręcz (8-10 op x 50 tabl retard) i 3-5 receptami na butle 96' ml z dozownikiem, również na 30%, i co się da podpięte mam na ryczałt - nasuwa się moje pytanie - walić z mostu do któregoś np od tramalu - że jest za słaby, poza tym nawalają mi narządy wewnętrzne; żołądek itp od tego leku - o inny. prosić np. o hydromorfon, skoro jest na Rp, albo DHC Continus 120mg (nawet, jeśli miałbym dostać recki bez zniżki) motywując to wspomnianymi skutkami ubocznymi, zbyt wysoką tolerancję na buprenorfinę, a metadon to ostatnia rzecz, o której nawet sobie nie wyobrażam, by się tym leczyć (3 lata na programie na 75 mg mtd i pół roku 24mg bpr/d - wymyśliłbym na poczekaniu coś wiarygodnego, zresztą, jestem tak traktowany, jako pogubiony człowiek ze znajomością chemii oraz farmakologii z tytułem mgr. farmacji - jak myślicie? Mam szanse na zdobycie w/w leków?
Nie wspomnę o fencie, nawet na 100%, bo nadzieja matką głupich a ja jestem zdania, że raczej nie ma więcej takich lekarzy, którymi kieruje relatywizm etyczny, pozostając obiektywnymi, znając pacjenta i ufając mu na tyle, że hurtem wypisują mu hurtowe, apteczne ilości leków.

Stąd też pytanie do Was Drodzy Hyperrealowicze: jakieś sugestie? Nakręcać ów magików na wypis recept na silniejsze niż mtd, bupra, czy tramalik opioidy, które ledwo co zaleczają po ciągu (nie licząc u sąsiada), ale po paru dniach suchara, Bunorfin 8-mka z mph i 5-htp - wszystko wraca jak przywracanie kopii systemu, tolerancja, nastrój itp. Tak więc warto naciskać? (płacę, wymagam..) - jeśli tak, to na co, ewentualnie jeśli byłoby to podpięte nie, jak w poprzednich przypadkach "w każdym stanie", tylko np. "w okresie po terapii radiologicznej, przyjmowaniu chemii - tj oxykodon czy coś? Czy nie ma sensu?
Siedzę cały czas i myślę o tym qzwa;; Czasami w ramach rekreacji walnalbym cos podczas substy buprą.... No ale nie tramal, no proszę.. Szkoda mi wątroby i żołądka...
Jeśli nie opio, to jakieś inne ciekawe leki? Dostanę cokolwiek chcę, nawet Rpw, pod warunkiem, że klasyfikacja nie będzie pod hasłem "tylko w stanach nowotworowych, czy "w stanach krótkich, rwistych bóli po chemioterapii."??
Mam ochotę na coś fajnego, przerobiłem już chyba pół apteki.. .:X

Pozdrawiam!

Z wyrazami szacunku!
Laurence.
Rejestracja: 2009
  • 1460 / 109 / 0

Po pierwsze: hydromorfonu nie dostaniesz, generalnie nie ma go w Polsce, dostępny tylko w ramach importu docelowego, tak, że możesz o nim zapomnieć. No i oczywiście jest na Rpw, zauważyłem, że cały czas jest powielany błąd ze spisu leków podanego na hr.
Po drugie, z tego, co zrozumiałem, wszystko, to co Ci wypisują, to w ramach substytucji, bo w tym celu używa się bunondol i metadon. Zauważ, nie chcieli Ci wypisać po raz drugi Transtec'ów, dostałeś go w sytuacji awaryjnej. Jeśli zacząłbyś mruczeć o fentanylu, czy to w postaci plastrów, czy tabletek podpoliczkowych lub aerozolu, to zapali im się czerwone światełko, że nie chcesz się substytuować, tylko normalnie nayebać.
Tak, że na Twoim miejscu nie próbowałbym żadnych manewrów, bo zjebiesz sobie układy.
I tyle w temacie.

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Kokaina zamiast bananów w Biedronce. Sieć uspokaja: „bezpieczeństwo klientów priorytetem”

Zakupy w Biedronce mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Sieć sklepów przyciągająca klientów niskimi cenami o mały włos nie zorganizowała promocji stulecia, sprzedając kokainę w cenie bananów.
Rejestracja: 2005
  • 1658 / 212 / 0

Na co dostajesz metylofenidat?
Rejestracja: 2009
  • 496 / 7 / 0

BlueV dostaje MPH na adhd, chuj, że skończone 18 lat, ale dostaje na 100% Dobrze ma co?
Rejestracja: 2011
  • 603 / 15 / 0

thomer pisze:
BlueV dostaje mph na adhd, chuj, że skończone 18 lat, ale dostaje na 100% Dobrze ma co?
+/- Tak i nie...
Wiesz, chętnie bym się zamienił z Tobą wtykami u lekarzy, jeśli tylko mógłbym cofnąć czas, ale cóż..

Znasz mnie dobrze, wiesz.. 100-150mg maksymalnie/d mieszane z L-5-HTP 100-300mg i benzo to zależność typu kokainowego...
Nie jestem zadowolony, 5-7 paczek na miesiąc to przesada na maxa, ale co się będę rozwodzić, widać tak chcę, choć miłoby było uświadczyć dobrego nastroju bez tylu związków chemicznych....
Do tego benzo jako bezpiecznik i mus zarazem... a co tam!
Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku!
BV/L.
Rejestracja: 2011
  • 603 / 15 / 0

A jak to jest z DHC Continus?
http://www.onkologia-online.pl/medicine ... inus%C2%AE

DHC Continus: tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 mg (60 tabl)
Grupa Limitowa: 150.2, Opioidowe leki przeciwbólowe - dihydrokodeina
(Leki refundowane dostepne w aptece na recepte w całym zakresie zarejestrowanych wskazan i przeznaczen lub we wskazaniu okreslonym stanem klinicznym)
Wskazanie refundacji: 30% - we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji,


DHC Continus 90 mg tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu, 90 mg (60 tabl)
Grupa Limitowa: 150.2, Opioidowe leki przeciwbólowe - dihydrokodeina
Leki refundowane dostepne w aptece na recepte w całym zakresie zarejestrowanych wskazan i przeznaczen lub we wskazaniu okreslonym stanem klinicznym.
Wskazanie refundacji: 30% - we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji,


DHC Continus 60 mg, oraz 90 mg - tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu (60 tabl)
Grupa Limitowa: 150.2, Opioidowe leki przeciwbólowe - dihydrokodeina

Leki refundowane dostepne w aptece na recepte w całym zakresie zarejestrowanych wskazan i przeznaczen lub we wskazaniu okreslonym stanem klinicznym.
Wskazanie refundacji: bezpłatne: Nowotwory złośliwe

DHC Conthinus 120mg tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu 120 mg (60 tabl)
Preparat jest wskazany w leczeniu silnych bólów nowotworowych oraz przewlekłych bólów o innej etiologii - brak refundacji
Czyli teoretycznie, na takiej zasadzie jak mam wypisywana sterte tramali jakie tylko chce, 200-tek po 50 tabl 10 opakowań, z 5 opakowań butelek 96ml itd... Dostaje na 30% - we wskazaniach, jakie obejmują DHC Continus, oraz refundację` leku DHC Continus w dawce np 120 mg (tylko ten na 100% jest tylko dostępny, ale 60 mg, oraz 90 mg (60 tabl. retard) są dostępne na 100% z dopiską wskazań refundacyjnych. identyczny napis widnieje, jak przy Tramadolu retard 200, praktycznie każdego, tylko niektóre wersje leku z danym stopniem refundacji w ściśle opisanych wskazaniach na (R)/ryczałt lub (B), czyli:
We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji.

Tak więc, skoro dostaje bez problemu Tramadol w ilościach dosłownie hurtowych na 30% (np. za 1 op Tramal Retard 200 (50 tabl o zmodyfikowanym uwalnianiu) płacę 19zł z groszami.

Reasumując: skoro oba leki są wypisywane na takiej samej zasadzie, z dostępną w obu przypadkach refundacją na 30% we wszystkich wskazaniach, chyba mogę bez problemu podbić do jednego z moich magików (on wie dokładnie ocb, sam na studiach testował co się da, jesteśmy dobrymi, na pewno nie przyjaciółmi, ale znajomymi, walimy szczerze w każdej kwestii kawa na ławe jest stawiana. Mówię, że potrzebuję tyle i tyle tramali - to mam, mówię, że chcę ten, czy ten lek (pod warunkiem, że nie jest on na recepte z wtórnikiem, gdyż nie posiada on takich recept (rozmawialiśmy już na ten temat) - apropo - jest dr. n. med spec. psychiatra, wszystko co mam na recepcie, której nie powinienem dostać, jest podpinane po prostu, bez żadnego przypału (znamy się długie lata) pod różne schorzenia, których w rzeczywistości nie mam.

Kiedyś DHC Continus było na Rpw, wiem, bo prosiłem go o 120mg ze 2 op, no i dostałem recepte, ale w aptece babka powiedziała, że nie zamówi mi tego, ponieważ lek jest wypisany na złą receptę, poszedłem do niego - faktycznie.
Więc, skoro zmieniły się 1 stycznia ustawy (jak co 2 miesięcy) np DHC Continus przestała obejmować procedura wtórnika, jest dostępny na Rp.
więc może warto wrócić do tematu sprzed paru lat, kiedy to DHC obejmowały bardziej ścisłe restrykcje? - na 30% bo to by się opłacało 90mg * 60 szt bo 120mg nie obejmuje refundacja...
Co Wy na to? Powiedziałbym, że wykańcza mnie ten tramal i coraz gorzej się po nim czuję, wcześniej na 30% dostałem 8 opakowań Bunondolu 0.4, oraz 0,2 mg - i tutaj są identyczne wytyczne obejmujące ustawę o środkach psychotropowych grupy II-N ? (może pomyliłem) - w każdym razie wszystkie w/w środki podlegają zasadom, identycznym, jak przy lekach psychotropowych owej grupy (ze słownie podaną ilością substancji czynnej.. Innych bym raczej nie pytał - bo jak wspomniał Stary Dziad mogę spalić mosty, ale zaufanego lekarza do którego przychodzę raczej po znajomości, niż jako do specjalisty po porady (które również mi sugeruje), ale wybór, wiadomo - należy do mnie.
Poza tym jest to osoba, która zna wszystkie moje "tajemnice" o których mało kto wie.
Zresztą sam powiedział "cóż, spokój kosztuje.. niektórzy dla spokoju medytują, inni wpierdalają leki i w taki sposób wpierdalają się w iluzję swojego umysłu i walczą ze sobą, próbują uciec, niektórzy pacjenci myślą o wyjeździe za granice, albo wyprowadzce, ale zapominają, że zabierają ze sobą jeszcze jednego pasażera: swoją osobowość i obieg się zamyka".. - co popieram - spokój kosztuje - zawsze... i mówię tutaj o kwestii materialnej, czy mamy partnerkę/a życiową/ego - musimy mieć pieniądze, niektórzy wylatują do ciepłych krajów, piją drinki na egzotycznych obszarach, gdzieś na plaży, płacą za to kupę kasy, ale są też tacy co wybierają prostszą drogę - leki - również kosztują. Każdy wybiera sobie swój własny sposób, można brać pod uwagę porady i jakieś wytyczne, ale koniec końca i tak zrobimy to, co leży w naszej głowie...
Myślę, że daje to sporo do myślenia.
Z wyrazami szacunku,
Pozdrawiam,
LAurence.
Rejestracja: 2009
  • 1460 / 109 / 0

DHC continus jest już od kilku lat wydawany na zwykłą receptę, tyle tylko, że trzeba dokładnie podać dawkowanie i ogólną ilość środka, tak, jak przy psychotropach.
Aha i jest problem z dostępnością tabletek o kalibrze 120mg.
Rejestracja: 2015
  • 27 / 2 / 0

Otoż ja przez pół roku jechałem na DHC, miałem dostęp od kilkunastu magików. Dosłownie w 1 (JEDNEJ) aptece mogłem dostać DHC od ręki, i to w wielkim mieście. W innych aptekach wielkie oczy i tekst, że postarają się zamówić.
Tak jak SD pisze, czyli recepta:

DHC Continus 90mg
120 tab
dziesięć tysięcy osiemset miligramów dihydrokodeiny
D.S. 2 tab co 12h p.o.

Tak czy inaczej, jak nie macie jakiegoś znajomego lub ogarniętego lekarza to ciężko będzie o DHC. Nawet część onkologów nie wiedziała co to za lek...
Cudów się nie spodziewaj. Dla mnie jest to nieporównywalnie lepsze od kodeiny, po prostu inna półka (może źle metabolizuje kodeinę), ale do morfiny to daleeeeeko...
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości