Depresanty a kaszel.

Substancje psychoaktywne, których działanie polega na osłabieniu transmisji bodźców zewnętrznych do mózgu.
Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

Posty: 8 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 168 / / 0

Mam kaszel i katar już od dłuższego czasu (być może na podłożu alergicznym), zauważyłem, że jak spożyję alkohol lub GBL to prawie całkowicie przestaję pokasływać. Najlepiej jest to widoczne przy GBL, bo wraz z jego wyraźnym końcem działania kaszel od razu wraca. Czy depresanty ogólnie mają potwierdzony jakiś wpływ na odruch kaszlu?

Ok znalazłem, że alkohol osłabia odruch kaszlu, ale na jakiej zasadzie? Przez to, że rozluźnia mięśnie, czy jest tu jakiś inny mechanizm działania.
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2012 przez szlachetny, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2010
  • 2372 / 46 / 0

Rozluźnia układ oddechowy jak i pracę rzęsek pracujących przy wydalaniu wydzieliny. Nie kaszlem, ale to wszystko zostaje i się wchłania (o ile tego jest na tyle mało by się nie udusić). No i rozszerza naczynia krwionośne.

Trump: Uznamy kartele z Meksyku za organizacje terrorystyczne

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że meksykańskie kartele narkotykowe zostaną w USA uznane za organizacje terrorystyczne. O tym, że Meksyk „nigdy nie zaakceptuje” takiego kroku, mówił wcześniej prezydent tego kraju Andres Manuel Lopez Obrador.
Rejestracja: 2010
  • 2707 / 287 / 0

Co ciekawe po gieblu również zauważyłem zmniejszoną częstotliwość kasłania. Dłuższy już czas temu, po dłuższym jaraniu maczanek na mięcie, nabawiłem się przewlekłego zapalenia oskrzeli, które nie dawało mi spokoju. Kaszel był męczący, a przez podrażnienie dróg oddechowych z czasem stał się bolesny. GBL sprawiał, że przez półtorej godziny nie kasłałem co przynosiło mi niesamowitą ulgę. Jeśli ktoś ma jakieś źródło traktujące o poruszonym tutaj problemie to proszę uprzejmie o zamieszczenie linka :-)
Rejestracja: 2011
  • 327 / 3 / 0

U mnie po alko tez z kaszlem jest lepiej, ale po pewnym czasie odkaszlne taka iloscia flegmy ze wychodzi na to samo. Mi to sie zdaje ze po prostu jak wypije to mam wyjebane na kaszel bo nie czuje ze mi sie chce, ale jak sie zbierze wiecej to warkne polkne i jest good.
A z depresantami i kaszlem to przypadkiem nie jest tak jak z dexem? wkoncu tez depresant
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 253 / 0

Odruch kaszlu związany jest z receptorem glutaminowym którego pobudzenie zmniejszają gabanergiki. To bym obstawiał.
Rejestracja: 2009
  • 722 / 6 / 0

Z depresantów opiaty i opioidy normalnie powodują depresję ośrodka oddechowego a więc w pierwszej kolejności (przy niskich dawkach) likwidują odruch kaszlowy. Po to sprzedają się thicodin ;-)

Acha: depresja - czyli osłabienie, zmniejszenie się funkcji danego ośrodka w mózgu. Jak by ktoś nie wiedział.

Ale każdy depresant, łącznie z alkoholem w rożnym stopniu powoduje depresję różnych ośrodków w mózgu. Właśnie dlatego ta grupa substancji nazywa się "depresanty". A więc giebl, jak i alkohol a także benzo powodują w różnym stopniu depresję ośrodka oddechowego i w pierwszej kolejności zanik odruchu kaszlowego a w następnej trudności z oddychaniem.

Przez to duże miksy depresantów są takie niebezpieczne. Mogą powodować tak głęboką depresję ośrodka oddechowego że delikwent przestaje oddychać i idzie do nieba.
Rejestracja: 2006
  • 3534 / 18 / 0

Dużo leków o działaniu przeciwkaszlowym ma rozrywkowy charakter. Thiocodin, acodin, cocciliana (etylomorfina) itd. na pewno znalazło by się jeszcze kilka.
Rejestracja: 2016
  • 50 / / 0

ja mam co roku z niewiadomej przyczyny kaszel trwajacy 4-5 miesiecy. wlasnie mam go kolejny rok z rzedu. ostatnio zjadlem 20 tabletek Acodinu i nawet wtedy nic nie przeszlo, co kilkanascie minut bylo *khe-khe* czy tez *a-a-a*

ale syrop z cebuli i czosnku w niwelowaniu kaszlu sprawdza sie znakomicie
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Dysocjanty”
Na czacie siedzi 130 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości