Płyty laminowane miedzią

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2013
  • 152 / 1 / 0


Witam! W internecie nie mogłem znaleźć NIC nt. wykorzystania czegoś takiego do zastosowań innych niż elektronika, dlatego zwracam się do Was.
Posiadam jakieś 10 płyt laminowanych miedzią (do robienia obwodów elektronicznych) o wymiarach ok. 1,5m x 1,5m. Zastanawiałem się, czy użycie ich wewnątrz growboxa znacząco poprawiłoby chłodzenie oraz, czy po pomalowaniu na biało będzie odbijać więcej światła niż inne materiały. Płyty wyglądają mniej więcej w ten sposób: [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] (nie mam aparatu). Jest to jakieś tworzywo (włókno szklane?) pokryte cienką warstwą folii miedzianej.
Rejestracja: 2012
  • 2 / / 0


Sama w sobie miedź jest dobrym przewodnikiem ciepła, tworzywo pod miedzią dobrym izolatorem. Płytki są pokryte miedzią z obu stron czy tylko z jednej? Po pomalowaniu odbije tyle samo światła co każda inna biała powierzchnia. Z tego co wiem te płytki nie są takie tanie, nie lepiej sprzedać je i kupić coś sprawdzonego na box?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

NOWA SÓL. Radny miasta podejrzany o posiadanie narkotyków. - Nie czuję się przestępcą - podkreśla

Posiadanie środków odurzających w postaci marihuany – taki zarzut usłyszał nowosolski radny z klubu PiS Jacek Stronka. – Wystąpiłem o zawieszenie mnie w partii. Nie chciałbym nikomu zaszkodzić – mówi radny.
Rejestracja: 2013
  • 44 / / 0


Miedź - cholerni drogi materiał, dużo lepiej wyjdziesz na tym ,sprzedając to i inwestując w normalny namiot/box. Poza tym miedz jest idealnym przewodnikiem prądu, nie tylko ciepła, niebezpieczne imho w przypadku hpsów.
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość